Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Kam jezdí na dovolenou Beckhamovi, Clooney nebo J.Lo: Nejoblíbenější destinace světových celebrit

Avatar photo Michaela Dočkalová
08. 06. 2023

Prázdniny se pomalu blíží a vy ještě nemáte vybranou dovolenkovou destinaci? Zkuste se inspirovat slavnými a bohatými? Při výběru vlastní dovolené se tak můžete vydat po stopách svých idolů do blízkých i vzdálených destinací.

 

Slavní sousedi: Na dům vedle Micka Jaggera si připravte 4,5 miliardy, vedle Justina Biebera nebo Brada Pitta můžete bydlet levněji

Karin Šnýdrová / 16. 03. 2023

Amalfi, Itálie

Strmé útesy, členité pobřeží, malé, avšak krásné pláže s průzračnou vodou a romantické rybářské vesničky. Amalfi totiž není jenom městečko, ale celé 50 km dlouhé pobřeží, kde se mohou celebrity schovat před zvídavými objektivy bulvárních novinářů. Na dovolenou se sem vydala například Kendall Jenner, Nicolas Cage, Woody Harrelson nebo Pierce Brosnan. Často si sem jezdila odpočinout i Jacqueline Kennedy, která si na Amalfi zamilovala přívětivost zdejších obyvatel, místní italskou zmrzlinu a vyhlášené noční podniky, v nichž ráda tančila až do pozdních nočních hodin.

Los Cabos, Mexiko

Oblast Los Cabos čítá letoviska Cabo San Lucas a San José del Cabo. Patří mezi nejdražší a zároveň nejbezpečnější místa na světě. Často sem jezdí na dovolenou například Jennifer Lopez, a to zejména do resortu a lázní v Las Ventanas. Již 30 let sem téměř pravidelně létá i George Clooney. Los Cabos si ovšem oblíbili také Justin Bieber se svou ženou Hailey, slavný klan Kardashianových a Jennifer Aniston, kterou místní obyvatelé neoficiálně překřtili na Queen of Cabo čili královnu Cabo.

St. Moritz, Švýcarsko

Jedno z nejdražších zimních středisek na světě každoročně láka mnohé slavné osobnosti. Svatý Mořic, jak se česky tato obec nazývá, často navštěvují modelky Claudia Schiffer nebo Bella Hadid. Rád sem jezdíval i herec Robert De Niro. Nesmíme opomenout ani Johna Travoltu nebo dnes již zesnulou Ivanku Trump. A proč je tak oblíbený? Hlavně díky luxusním hotelům, obchodům prestižních světových značek a především díky překrásným přírodním scenériím a naprosto ideálním podmínkám k lyžování.

Saint-Tropez, Francie

Saint-Tropez je dobře známé i v českých luzích a hájích, především díky nesmrtelné komediální sérii o místních četnících s Louisem de Funèsem. Jedno z nejkrásnějších míst jižní Francie si zamilovala také Beyoncé a její muž, rapper Jay-Z, nebo David Beckham s manželkou Victorií. Pokud se do Saint-Tropez vydáte, určitě se podívejte do přístavu Cote d’Azur, kde nejpravděpodobněji potkáte nějakou celebritu. Mezi slavnými je oblíbený i plážový klub Le Club 55.

Mykonos, Řecko

Říká se mu ostrov celebrit. Svou popularitu si získal už v 60. letech minulého století, kdy se zde poprvé objevil řecký rejdař a miliardář Aristoteles Onassis s operní divou Mariou Callas. Často sem jezdili i Grace Kelly, Brigitte Bardot nebo Sophia Loren. Skvělou místní kuchyni, nádherné soukromé pláže, exkluzivní hotely a bungalovy a nikdy nekončící zábavu si sem jezdí užívat i Paris Hilton, Lindsay Lohan nebo zpěvačka Nicole Scherzinger.

Maui, Havaj

Není divu, že je právě ostrov Maui, druhý největší ze všech havajských ostrovů, vysněnou destinací mnoha cestovatelů. Říká se o něm, že je to ten pravý ráj na zemi. Své o tom věděl i sám Elvis Presley. Na dovolenou si sem ovšem vyrazil také Ben Affleck, Kate Hudson nebo Selena Gomez. Maui nabízí nepřeberné množství aktivit, mezi které patří hlavně potápění v Tichém oceánu.

Bora Bora, Francouzská Polynésie

A toto je druhý ráj na zemi. Žádná fotografie nedokáže zachytit to, co vás na Bora Bora čeká. Tento atol v souostroví Francouzské Polynésie skutečně pro mnohé smrtelníky představuje nesplnitelný sen. A to nejenom kvůli vzdálenosti, kterou musíte urazit, abyste se sem dostali, ale hlavně kvůli ceně, kterou byste za dovolenou na Bora Bora museli zaplatit. Ale nikdy neříkejte nikdy. Zdejší přírodou, modrými lagunami a zelenými horami byl nadšen i Orlando Bloom nebo jeho hollywoodští kolegové Kristen Bell a Vince Vaughn. Světové celebrity se často ubytovávají ve Four Seasons Resort Bora Bora, v němž najdou veškerý myslitelný komfort.

Celebrity na dovolené: Modelka z Playboye ukázala téměř vše, Lizzo se pochlubila plnými křivkami v metalíze, topmodelky dokonalou figurou

Karin Šnýdrová / 21. 07. 2022

Zapomeňte na Makarskou i Santorini. Kam vyrazit na dovolenou, když nechcete narazit na sousedku, rvát se o lehátka a stát ve frontě na památky?

Karin Šnýdrová / 28. 07. 2022

Zdroj: tripstodiscover.com, travelpulse.com
Zdroj fotografií: gettyimages.com a shutterstock.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM