Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Randil s Jennifer Aniston a dvakrát seděl za mřížemi: Drsňák i bavič Vince Vaughn slaví narozeniny

Avatar photo Michaela Dočkalová
28. 03. 2023

Ženám dokáže zvednout tep na maximum. Vince Vaughn sice není klasickým lamačem ženských srdcí, ale své charisma rozhodně nezapře. Jeho fanynky však mají smůlu. Už 16 let je šťastně zadaný. Jeho manželkou je realitní makléřka Kyla Weber. Ještě víc mu to ale slušelo po boku Jennifer Aniston.

Narodil se 28. března 1970 v Minnesotě v USA jako Vincent Anthony Vaughn. Jeho otec Vernon byl herec a prodavač zároveň, matka Sharon pracovala jako realitní agentka. Když bylo herci 21 let, rodiče se rozvedli. Má dvě starší sestry, Victorii a Valeri. Jen ti největší znalci ale vědí, že jeho kořeny sahají mnohem dále než do Ameriky. Babička z otcovy strany pocházela z Libanonu, díky dědečkovi z matčiny strany má kořeny také v Itálii.

Sharon Stone si umělými rty vystřelila z hollywoodských kolegyň: Sama plastiky odmítá z dobrého důvodu

Eliana Moravcová / 25. 03. 2023

Spielberg mu otevřel cestu do ráje

Jako dospívající se začal zajímat o divadlo a brzy nato získal první roli v reklamě. V roce 1988 se přestěhoval do Hollywoodu a zahrál si v několika dalších reklamách, to mu ale ke štěstí tak úplně nestačilo. Chtěl se dostat do filmu a nejlépe na plátna kin. Svou první filmovou roli si střihl díky snímku Bourák z roku 1993. O tři roky později filmové kritiky nadchnul ve filmu Proutníci. V té době si ho do svého dobrodružného počinu Ztracený svět: Jurský park vyhlédl i věhlasný režisér Steven Spielberg. Od té doby si své role mohl vybírat. V roce 1998 zazářil v thrilleru Poprava po boku Anne Heche a Joaquina Phoenixe. V dramatu Super kšeft u diváků pohořel. Obdobně tomu bylo ve snímku Ranaři z roku 2001.

Začátek nového tisíciletí se u něj nesl ve znamení komedií. Oceňovanými snímky se pro něj staly Mládí v trapu, Vybíjená, Nesvatbovi, Rozchod (který mu umožnil zahrát si po boku své tehdejší lásky Jennifer Aniston), Starsky & Hutch nebo Trable v ráji. Vince dokázal, že umí hrát velmi seriózní role, ale i ty komediální, v nichž se neváhá naplno zesměšnit. Z posledních let určitě stojí za zmínku i komedie Stážisti či krimi Na špatné straně nebo vězeňské drama Blok 99, kde z jeho výkonu běhá mráz po zádech. Seriálů na svém kontě moc nemá. Diváci ho ale mohli vídat například v druhé řadě thrilleru Temný případ (po boku Rachel McAddams a Colina Farrella), v letech 2020-2021 se ukázal v osmi epizodách sitcomu Larry, kroť se.

Pro Jennifer Aniston byl defibrilátorem

Když tvořil pár s Jennifer Aniston, každý si myslel, že ti dva spolu vydrží napořád. Tak moc si rozuměli. Pro Jennifer byl hotovým darem z nebes, protože se v té době vzpamatovávala z rozvodu s Bradem Pittem. Nakonec spolu však vydrželi jen zhruba rok. Rozešli se v přátelském duchu, Jennifer dokonce Vince nazvala svým defibrilátorem. „Doslova mě vrátil k životu,“ prohlásila o jejich krátkém, ale intenzivním soužití. Před Jennifer Aniston randil s herečkou a režisérkou Joey Lauren Adams, se kterou v době, kdy spolu chodili, hrál v romantickém dramatu Vášeň a zrada. Vydrželi spolu jen rok, krátce byl prý také zamilovaný do loni zesnulé herečky Anne Heche.

Vince Vaughn a Jennifer Aniston spolu chodili, v červnu 2006 přišel do kin jejich film Rozchod!, koncem téhož roku pak nastal rozchod i ve skutečném životě

Svatbu dobře utajili

O jeho současné ženě Kyle Weber se toho obecně moc neví. Jedno je ale jisté, vzbudila ve Vincovi touhu usadit se a vést spořádaný manželský život. Tím utnula sny a plány mnoha žen po celém světě. Poprvé se setkali už v roce 2007 a po pouhých čtyřech měsících randění se vzájemně seznámili se svými rodiči. Po roce a půl vztahu přišly zásnuby, a to rovnou na Valentýna. V prosinci 2010 se jim narodila dcera Lochlyn Kyla, o tři roky později přišel na svět syn Vernon Lindsay. V lednu 2019 se při skromném a především tajném obřadu pro pouhých pětašedesát lidí vzali.

Vince s Kylou na červeném koberci benátského filmového festivalu v roce 2018

Žádný svatoušek to není

Vince Vaughn je také jedním z mnoha herců, kteří měli možnost obhlédnout si vězení zevnitř. V červnu 2018 ho policie zastavila při běžné silniční kontrole. Jenže herec řídil opilý a nadýchal nějaké to promile. A bylo spíše vyšší, než nižší, protože nebyl schopný vyloudit ze sebe kloudné slovo. Ve vazbě strávil jeden den. Nikoliv však poprvé. Seděl už v roce 2001, kdy se zúčastnil bitky v jednom z barů v Severní Karolíně, během které utrpěl vážná zranění jeho kolega a kamarád Steve Buscemi.

V drsném vězeňském dramatu Blok 99 skončí hlavní hrdina ve vězení, Vince tak mohl zužitkovat své zážitky z vazby

Brad Pitt je v tom až po uši: Vybral si o třicet let mladší designérku

Michaela Dočkalová / 18. 03. 2023

Miloval Umu Thurman, ale štěstí našel u izraelské zpěvačky: Quentin Tarantino slaví šedesátku a hlásí konec kariéry

Michaela Dočkalová / 27. 03. 2023

Zdroj: csfd.cz, imdb.com, whosdatewho.com, pagesix.com, yournextshoes.com
Zdroje fotografií: Profimedia a Assemble Media / Cinestate / Caliber Media Company / IMG Films / Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM