MidnightDrip /
Celý playlist
VIP

Chtěla být žokejkou, utekla jí olympiáda a není jen ramínkem na šaty: Seznamte se s Bellou Hadid, nejkrásnější ženou světa

Andrea Machajdíková
16. 10. 2022

Sestry Bella (26) a Gigi Hadid (27) vtrhly před pár lety do světa modelingu jako vichřice a velkou část svých ostřílených kolegyň doslova převálcovaly. Aktuálně jsou rozhodně považovány za nejúspěšnější modelky současnosti. Bella ale přeci jen právě teď září ještě o něco víc, než její starší sestra. 

Potvrzením toho, že Bella je na úplném vrcholu kariéry, byl rozhodně nedávný pařížský fashion week. Tam oslnila módní svět hned na několika přehlídkách prestižních módních domů i zvučných návrhářů. Byla hvězdou přehlídky Isabel Marant, Victorie Beckham, Vivienne Westwood, Givenchy, Stella McCartney, Miu Miu a v neposlední řadě také francouzské značky Coperni, za kterou stojí návrhářské duo Sébastien Meyer a Arnaud Vaillant. 

Sedmilhářky na třetí? Parta kolem Reese Witherspoon a Nicole Kidman ještě neřekla poslední slovo

Denisa Grofová / 13. 10. 2022

Právě tato přehlídka odzbrojila celý módní svět a svůj podíl na tom měla Bella Hadid. Ta se na přehlídkovém mole objevila téměř nahá jen v kalhotkách a lodičkách. Poté na ni umělci začali vrstvit speciální barvu, z nichž přímo před zraky diváků za několik okamžiků vznikly nádherné bílé šaty s rozparkem. 

Co možná o Belle nevíte

Rodina

Isabella Khairiah Hadid se narodila v Kalifornii, kde s rodinou vyrůstala na ranči. Její otec Mohamed pochází z  Palestiny a matka Yolanda (bývalá úspěšná modelka) z Holandska. Kromě o rok starší sestry Gigi (vlastním jménem Jelena Noura) má také mladšího bratra Anwara, který se snaží prorazit jako model a hudebník. 

Zleva: Gigi, Anwar, Yolanda a Bella Hadid v roce 2015

Začátek kariéry

Svou první smlouvu s modelingovou agenturou podepsala až v osmnácti letech. Do té doby se sice modelingu věnovala, ale mnohem bližší jí byla jízda na koni. Dokonce se pokoušela kvalifikovat na olympiádu, ale její sportovní sen nakonec překazila nepříjemná diagnóza lymské boreliózy. Pod křídly agentury IMG Models šla tedy první přehlídku v roce 2014, a to pro španělskou značku Desigual. O rok později už byla nedílnou součástí přehlídek pro značky Tom Ford, Balmain, Moschino nebo třeba Marc Jacobs. 

Zrodila se hvězda

Největší průlom v kariéře ovšem přišel v roce 2016, kdy se objevila na přehlídce Chanel Couture. Od té doby se nabídky nejen na přehlídky, ale i na focení titulních stránek a fashion story módních magazínů jen hrnuly. A Bella byla najednou na roztrhání. 

Bella Hadid na přehlídce Chanel Couture v roce 2016

Zapomeňte na rivalitu

Že je mezi modelkami rivalita? Možná! Ale také jsou mezi nimi velmi blízké kamarádky. Bella i se sestrou Gigi mají „modelkovskou“ partu, ve které nechybí Kendall Jenner, Taylor Swift, Hailey Bieber nebo Cara Delevingne. 

Nejkrásnější žena světa

Už jste někdy slyšeli o zlatém řezu? Jedná se o matematické vyjádření ideálních proporcí v obličeji, které používali sochaři a malíři v antickém Řecku. A právě podle tohoto výpočtu se v roce 2019 stala naprosto nejdokonalejší ženou světa Bella Hadid. Její tvar očí, obočí, rtů, brady, čelistí i obličeje a jednotlivé poměry mezi nimi jsou prý nejblíže dávným řeckým ideálům krásy. Dle propočtu je splnila na 94,35 %.

Nejen ramínko na šaty

Být modelkou s sebou nese i jistá úskalí a jedním z nich je rozhodně předsudek, že modelky jsou jen hezká ramínka na šaty. Bella je bezesporu chytrá žena s vlastním názorem, který se nebojí prezentovat přes celým světem. Veřejně bojuje za práva uprchlíků a finančně podporuje různé nadace a sdružení. Během pandemie covid například poskytla peněžní dar potravinové bance. 

Bella Hadid na protestech proti Donaldu Trumpovi před pěti lety

Podzim 2022 podle módních návrhářů: Chlupatý klobouk nade vše, růžová pro všechny a velikost „po starším bráchovi“

Karin Šnýdrová / 10. 10. 2022

Matčina dieta i hloupá poznámka přítele: Kde se bere nebezpečná anorexie a bulimie

Marie Bezděková / 12. 10. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM