Expres Drive /
Celý playlist
VIP

Hraní ji omrzelo: U filmu chce Margot Robbie zůstat v jiných rolích

Avatar photo Michaela Dočkalová
06. 02. 2024

Margot Robbie končí s herectvím. Přesně to oznámila svým fanouškům i médiím. Důvodem je velkofilm Barbie, jeden z nejdiskutovanějších filmů minulého roku. Truchlit ovšem nemusíme, možná se vrátí do kin dřív, než si myslíme.

Dua Lipa má novou lásku: Režiséra vyměnila za herce

Michaela Dočkalová / 02. 02. 2024

Na Zlatých glóbech neuspěla

V minulém roce si zahrála také v komedii Asteroid City. Místo hraní se však v posledních měsících soustředí především na produkci a režii svých vlastních projektů. V rozhovoru pro server Deadline uvedla: „Asi mě má teď každý plné zuby.“ Naráží na svou roli Barbie, která je i po šesti měsících po premiéře stále velmi diskutovaná. Třeba v souvislosti s nedávným udělováním Zlatých glóbů, kdy všichni očekávali, že jak Margot, tak i režisérka Greta Gerwig rozhodně cenu dostanou. Jenže ostrouhaly. Obě si musely vystačit s nominací. „Asi bych na chvíli měla zmizet z obrazovek,“ myslí si Margot a zároveň dodává, že kdyby další film natočila příliš brzy, lidé by si říkali, že už jí bylo dost. „S Barbie jsme strávili celé léto. Teď to máme za sebou. Nevím, co budu dělat dál,“ prozradila.

Barbie už prý bylo dost

Barbie dává pěstí stereotypům: Opulentní křiklavá jízda je mimo veškeré škatulky

Iva Růžičková / 29. 07. 2023

Je stejně skvělou producentkou jako herečkou

Málokdo z jejích fanoušků ovšem zaznamenal, že pauzu od herectví si dává už celý rok. Barbie se točila už v roce 2022. Možná tak konec herecké pauzy přijde dřív, než stačíme říct „Barbie“. „Tohle je nejdelší doba, co jsem nenatáčela. Barbie jsme dokončili v říjnu 2022,“ prozradila Margot. Kdykoliv se jí někdo zeptá, jak dlouhou si dává pauzu, odpovídá: „A víš, že jsem i producentka, že jo?“ To znamená jediné. Margot rozhodně nezahálí, jen své soustředění přesunula za objektivy kamer. Podílela se například na snímku Saltburn, který je jedním z letošních oscarových favoritů. Kromě toho intenzivně pracuje na dalším díle Dannyho parťáků, v němž si údajně zahraje její kolega z filmu Barbie Ryan Gosling.

Být režisérkou je privilegium

V současné době je jejím největším přáním stát se režisérkou. „Posledních sedm let cítím, že bych se chtěla stát režisérkou. Režii jsem vždycky považovala za privilegium, nikoliv za možnost to dělat.“ Nyní cítí, že by mohla tohoto privilegia dosáhnout. Jako herečka uspěla několikrát, teď je na čase kariéru zas o něco povýšit. Inspirovali ji všichni režiséři, se kterými kdy spolupracovala. Pozorovala je a učila se od nich. „Je legrační, kolik režisérů se mě ptá na lidi, se kterými jsem někdy spolupracovala,“ prozradila Margot. Ptali se jí na věhlasného Martina Scorseseho i Damiena Chazelle. „Uvědomíte si, že režiséři nikdy neuvidí, jak pracují jiní režiséři.“ Než ale uvede svůj první režisérský počin, ještě si asi pár let počkáme. Margot nikam nespěchá, naopak v sobě svůj talent a znalosti nechává uzrát, aby obojí použila v tu pravou chvíli.

Margot Robbie s producentem Joseyem McNamarou a manželem Tomem Ackerleyem na premiéře filmu Saltburn v Los Angeles

Margot Robbie je jako Barbie i bez růžové: Na červený koberec přenesla styl z očekávaného filmového hitu

Michaela Dočkalová / 19. 07. 2023

Polibek od Brada Pitta: Margot Robbie změnila scénář, aby si splnila sen

Michaela Dočkalová / 25. 12. 2022

Barbie ve filmu i v životě? Margot Robbie si o sobě chce rozhodovat sama

Michaela Dočkalová / 03. 10. 2023

Bývala servírkou a pokladní, dnes má na účtu miliony dolarů: Jaký je příběh Margot Robbie?

Eliana Moravcová / 02. 08. 2022

Foto: en.as.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM