Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

Po kovboji s fénem toužily všechny žena světa: Jak šel čas s oslavencem Bradem Pittem

Avatar photo Michaela Dočkalová
18. 12. 2022

S jistotou lze tvrdit, že jde o jeden z největších mužských sex symbolů a to po několik dekád. Brad Pitt, přestože slaví již 59. narozeniny, je nejen jedním z nejžádanějších mužů planety, ale zároveň i jedním z nejobsazovanějších hollywoodských herců.

Čeští diváci si rodáka z americké Oklahomy a milovníka pizzy, cyklistiky, tenisu a horolezectví mohli pravděpodobně vůbec pořádně všimnout v roce 1991, a to ve filmu Thelma a Louise, kde v motelovém pokoji šermuje s fénem v ruce svlečený do půl těla a s kovbojským kloboukem na hlavě, aby okouzlil Thelmu (Geena Davis), která je na útěku před zákonem společně se svou kamarádkou  (Susan Sarandon). Brad Pitt je ale také uprchlík, respektive obyčejný zlodějíček, který se vyžívá ve frajeřinkách. Každé ženské srdce (nejen) při této scéně plesá. 

Cancel culture: Marylin Manson je mimo kvůli zavírání žen za špatné chování, Matt Damon za homofobní poznámku dostal jen poučení od dcery

Iva Růžičková / 15. 12. 2022

Prvního Oscara překvapivě získal až v pětapadesáti letech

Ve skutečnosti svou hereckou kariéru zahájil menšími rolemi už v roce 1987. William Bradley Pitt, jak zní celé jeho rodné jméno, vystupoval v mnoha v reklamách i v epizodních seriálových rolích. Přelomovým filmem se pro něj stal snímek Smrt přišla brzy z roku 1990, v němž si zahrál po boku Juliette Lewis. Už v roce 1994 získal Zlatý glóbus za roli ve filmu Legenda o vášni. O rok později se objevuje v divácky oblíbeném a kritiky oceňovaném thrilleru Sedm, kde hraje v hlavních rolích společně s Morganem Freemanem a Gwyneth Paltrow. Výčet jeho úspěšných filmů ale nekončí. Nesmíme opomenout zmínit roli ve snímku Dvanáct opic (1995), za níž obdržel další Zlatý glóbus, hrál i ve filmech Sedm let v Tibetu (1997), Seznamte se, Joe Black z roku 1998 a samozřejmě v Klubu rváčů z roku 1999, kde opět mohou ženy obdivovat jeho napůl obnažené tělo, ačkoliv tvář má lehce pošramocenou pěstmi. Jistě, hrál i v Mexičanovi (2001) nebo trilogii o Dannyho parťácích z let 2001-2007, ale kdybychom měli vyjmenovávat všechny role, v nichž ho celý svět obdivuje, asi bychom z toho udělali román na pokračování. Ale ještě jeden film zmíníme: Tenkrát v Hollywoodu (2019) režiséra Quentina Tarantina, kde hraje drsňácko-komického a hlavně stárnoucího kaskadéra a dubléra herce Ricka Daltona v podání Leonarda DiCapria. Za tuto roli také obdržel svého prvního Oscara, v kategorii Herec ve vedlejší roli. 

Role v Tarantinově posledním spektáklu přinesla oblíbenému herci prvního Oscara

S Mikem Tysonem není radno si zahrávat

Bohatý je i jeho milostný život. První veřejně známou partnerkou Brada Pitta byla zpěvačka Sinitta, s níž randil v letech 1986 až 1988. Další krátkou známostí se stala Jill Schoelen, s níž natáčel komediální horor Cutting Class. Intenzivní, avšak pouze několikaměsíční románek prožil i s herečkou a zpěvačkou E. G. Daily. Když se modelka a herečka Robin Givens rozvedla se svým manželem, jedním z nejslavnějších boxerů všech dob Mikem Tysonem, vrhla se do náruče právě Brada Pitta. Tyson ovšem ve své knize pamětí uvedl, že je spolu nachytal v posteli ještě v době, kdy byli manželé. Jeho charismatu neunikla ani Christina Applegate, kterou nejspíš všichni dobře znají z komediálního sitcomu Ženatý se závazky. Láskou vzplanul i k Juliette Lewis, s níž točil již zmiňovaný film Smrt přišla brzy. Vztah jim ovšem vydržel jenom necelé tři roky.

Tři osudové ženy

Ano, lásek měl skutečně hodně, proto jich pár raději přeskočíme a zmíníme ty největší a nejvěhlasnější. Film Sedm mu přinesl štěstí v podobě Gwyneth Paltrow, se kterou se dokonce i zasnoubil. V roce 1997 se rozešli, ovšem více než Gwyneth byl prý zdrcen její otec Bruce Paltrow, který Brada zbožňoval.

S Gwyneth Paltrow se seznámil při natáčení kultovního thrilleru Sedm

S Jennifer Aniston se seznámil v roce 1998 a vzal si ji v červenci 2000 v Malibu. Když pak ale v roce 2005 oznámili rozchod, celý svět byl v šoku. Nejkrásnější hollywoodský pár se rozpadl. Dodnes jsou však Brad s Jennifer dobrými přáteli. A to je živná půda pro spekulace o obnovení jejich vztahu i na vyšší úrovni.  

Když se Jennifer Aniston a Brad Pitt rozešli, byl to šok pro většinu jejich fanoušků

Kráse Angeliny Jolie neodolal při natáčení filmu Pan a paní Smithovi. Světlo světa spatřil nový nejkrásnější herecký pár, kterému lidé dali přezdívku Brangelina. O tři roky později přivítali na svět dceru Shiloh Nouvel. Následující rok adoptovali vietnamského chlapce Paxe Thiena. Vzali se v srpnu 2014 v kapli na jejich panství Chateau Miraval na jihu Francie. Už dva roky poté ale herečka podala žádost o rozvod. To byla pro jejich fanoušky velká rána. Později vyšlo najevo, že za rozvodem mohla stát hádka, při níž značně opilý Brad údajně uhodil tehdy patnáctiletého adoptovaného syna Maddoxe. 

Než se poznali, Angelina už dvě děti adoptovala, Maddoxe a Zaharu. A kromě dcery Shiloh v roce 2008 přišla na svět dvojčata Knox a Vivienne. Dohromady tedy mají hned šest dětí a právě ty byly údajně častou příčinou jejich konfliktů, neboť si děti rostly, jak chtěly, a nikdo se k jejich výchově příliš neměl. Všechny problémy Brad údajně vstřebával s pomocí alkoholu. Jejich rozvod trval tři roky a spor o výchovu dětí trval ještě o dva roky déle. Údajně dodnes nemůže Angelina přijít svému exmanželovi na jméno. Nejspíš to platí i opačně.

Manželé ve filmu i v reálu, fanoušci jim vymysleli přezdívku Brangelina

Slabost pro vdané ženy

Po rozchodu s Angelinou chvíli tvořil pár s profesorkou a architektkou Neri Oxman nebo modelkou Nicole Poturalski. Koncem září letošního roku se objevily zprávy, že randí s modelkou Emily Ratajkowski. Pokud spolu něco měli či mají, ani jeden to nehodlá zveřejňovat. Navíc v polovině listopadu přišla do médií další zajímavá zpráva. Brad už je prý několik měsíců šťastně zadaný po boku influencerky Ines de Ramon. Jenže ta je provdaná za herce Paula Wesleyho. Někdo v tomto vztahu evidentně přebývá.

Zpátky na začátek zlaté éry Hollywoodu

Kdyby chtěl Brad Pitt vydat svou autobiografii, pravděpodobně by měla stovky stran. Ale na psaní pamětí je ještě brzy, i když mnozí by si je jistě velmi rádi přečetli už teď. Prozatím si fanoušci musí vystačit s jeho novými rolemi ve filmech Bullet Train nebo Babylon, který bude ve Spojených státech uveden třiadvacátého prosince. Vypráví o zrodu hollywoodského filmu.

Úsměv, kterému podlehne nejedna žena

Muži, kteří se extravagance nebojí: Brad Pitt v sukni, Timothée Chalamet v odvážném topu a trenér na jehlách

Karin Šnýdrová / 22. 09. 2022

Včelařka Beyoncé, hrnčíř Brad Pitt nebo lovkyně žab Paris Hilton: Slavní a jejich bizarní koníčky

Martina Hoblová / 14. 09. 2022

Zdroj: www.csfd.cz, people.com, www.britannica.com, www.nytimes.com
Zdroj fotografií: Profimedia, Collection Christophel / Regency Enterprises / New Regency Pictures / Profimedia, Collection Christophel / Andrew Cooper / Sony Pictures Entertainment / Heyday Films / Visiona Romantic / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM