Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Jméno si určil sám kopnutím, trpí OCD a zachránil psa ze zamrzlého jezera: Oslavenec Leonardo DiCaprio a zajímavosti z jeho života

Marek Blažíček
11. 11. 2022

Leonardo DiCaprio slaví 11. listopadu osmačtyřicáté narozeniny. Herec, který v roce 2015 dostal za roli ve snímku Revenant: Zmrtvýchvstání Oscara, patří k nejpopulárnějším tvářím Hollywoodu. Objevil se ve snímcích jako Titanic, Chyť mě, když to dokážeš, Vlk z Wall Street nebo Počátek. Už od svého mládí je považován za sexuální symbol a bulvární novináři rádi rozebírají jeho vztahy s výrazně mladšími ženami. Ať už si o jeho osobním životě myslíte cokoliv, fakt, že jde o fenomenálního herce, je nezpochybnitelný. Leo je navíc velkým bojovníkem za životní prostředí a několikrát veřejně podpořil Gretu Thunberg. To všechno jsou poměrně známé věci. Fakta, která jsou níže, vás snad překvapí více. Tak všechno nejlepší, Leo!

„Dodnes všichni herci dostanou svou roli jen díky tomu, že ji Leonardo odmítl. Nezáleží na tom, jak přátelský vztah má herec s režiséry. Všichni lidé, se kterými jsem opakovaně pracoval, mou roli nejdříve nabídli jemu. A je to dobře, protože je fenomenální,“ uvedl v nedávném rozhovoru na konto Leonarda DiCapria další herecký velikán Christian Bale a dodal: „Jsem vděčný za každou hereckou příležitost, kterou dostanu. Nemůžu dělat to, co dělá on. Ani bych nechtěl, aby se mi dostávalo stejné pozornosti. A on svou práci dělá skvěle. Jen mám podezření, že každý herec jeho věku v Hollywoodu za svou kariéru vděčí tomu, že Leonardo pustil nějakou z nabízených rolí.“ Vzhledem k tomu, že ani Bale není žádné herecké ořezávátko, o DiCapriovi to svědčí mnohé. A pro úplnost: Bale to zmiňoval v souvislosti s rolí Jacka v Cameronově Titanicu, o kterou se ucházel, ale dostal ji právě DiCaprio.

Beatles byli líní, The Rolling Stones vsadili na rozkrok a mimino od Nirvany na soudy: Příběhy nejslavnějších desek

Radek Honc / 09. 11. 2022

Jméno po slavném umělci

Jeho matka prý poprvé ucítila dítě, jak kope, když se dívala na obraz Leonarda Da Vinci. Rodiče to považovali za znamení, a tak chlapci dali jméno právě po známém géniovi. Tehdy ještě nikdo netušil, že z něj bude taky umělec.

Dvojdomek 

Když byl malému Leonardovi pouhý rok, otec se odstěhoval, protože zahořel láskou k jiné ženě. Vzhledem k tomu, že rodiče chtěli vychovávat chlapce společně, přestěhovali se do dvojdomku se společnou zahradou. DiCaprio senior ve svém domě žil se svou novou přítelkyní, s jejímž synem Adamem měl Leonardo blízký vztah až do dospělosti. 

Leo v roce 1991 na fotce ze školní ročenky

Mohl mít pseudonym Lenny Williams

Na začátku kariéry se Leonardu DiCapriovi nedařilo najít agenta, který by ho zastupoval. A když si ho konečně nějaký vzal pod křídla, navrhoval mu vystupovat pod pseudonymem Lenny Williams. Myslel si totiž, že jméno Leonardo DiCaprio zní až příliš exoticky. O nějaký čas později se na herce ale usmálo štěstí a dostalo se mu výraznější šance. I s tím exotickým jménem.

Trpí obsedantně kompulzivní poruchou

Obsedantně kompulzivní porucha, jinak také OCD, je neurotická duševní porucha, při které člověka trápí nejrůznější obsese. Případně pociťuje potřebu neustále opakovat určité činnosti. DiCaprio se však proti své poruše snaží bojovat a nechce se jí nechat ovládnout. Každý den tak pracuje nejen na co nejlepším ztvárnění své postavy, ale i na tom, aby třeba na chodníku nešlapal na skvrny od zahozených žvýkaček.

Má i Zlatou malinu

Oscar za Revenanta z roku 2015 už byl zmíněný, ale DiCaprio se může pochlubit také třemi Zlatými glóby – znovu za Revenanta, Letce a také za Vlka z Wall Street. A to nemluvíme nekonečném množství fanoušků po celém světě a uznání i od kolegů z branže, což nejlépe dokazuje citace Christiana Balea v úvodu článku. DiCaprio už nyní patří k největším hereckým hvězdám dějin kinematografie. Ale i mistr tesař se někdy utne. V případě herců pak dostane Zlatou malinu. DiCapriovi se to povedlo za dvojroli ve filmu Muž se železnou maskou. Ten si i přes velký úspěch u diváků zasloužil hodně kritické reakce a DiCaprio to odnesl dokonce touto anticenou. 

K pověstnému Leonardově randění pouze s ženami pod 25 vznikl i přehledný graf

Zachránil psa ze zamrzlého jezera

Během natáčení netflixovského hitu K zemi hleď spatřil Leonardo jednoho ze svých psů na jezeře. Když ho šel zachránit, další dva psi skočili do jezera za ním. Naštěstí se podařilo zachránit všechny tři. 

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

Leonardo DiCaprio hasí klima, Pamela Anderson brání zvířata aneb Slavní dobrodinci

Karin Šnýdrová / 21. 09. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM