Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Muži, kteří se extravagance nebojí: Brad Pitt v sukni, Timothée Chalamet v odvážném topu a trenér na jehlách

Karin Šnýdrová
22. 09. 2022

Když se Skot oblékne do národního kroje, nikoho nenapadne se mu posmívat. Chlap v jiné než tartanové sukni už ale zvedá veřejnost ze židle. A co teprve herec v tričku s odhalenými zády? Někteří pánové se však nebojí jít proti proudu, odhazují nohavice a kráčí vstříc uštěpačným poznámkám, aniž by pochybovali o svém mužství. 

Ve skříni je nemají pouze členové queer komunity, šaty a sukně si oblíbili i heterosexuálové. Ostatně to, že jsou pohodlnější než kalhoty, zjistil v devadesátkách už frontman Nirvany. Kdo další se objevil na červeném koberci v netradičním outfitu a čí styl je hoden obdivu? 

Ten, který má patent na zlouny: Seriálová hvězda Antony Starr nabírá na popularitě, ale pro ránu nejde daleko

Carlito Brigante / 08. 08. 2022

Timothée Chalamet 

Randil s Lourdes Leon i Lilly-Rose Depp, momentálně je ale single a patří k nejžádanějším mládencům Hollywoodu. Hvězda loňských trháků K zemi hleď! či Duna umí provokovat. Na 79. ročník filmového festivalu v Benátkách zvolil Timothée Chalamet červený overal od návrháře jménem Haider Ackerman. Vrchní část s odhalenými zády připomínala dámský top nejen díky odvážnému střihu. Už lesklá látka v rudém odstínu byla totiž pro pánský look odvážnou volbou. Mladý herec zariskoval a stal se nejdiskutovanějším tématem večera.

Pokud byste lesklý komplet viděli viset v obchodě na ramínku, pravděpodobně byste jej zařadili do dámského oddělení. Herec Timothée Chalamet jej umí nosit

Brad Pitt 

Na červencovou premiéru akční komedie Bullet Train, v níž hraje nájemného zabijáka, vyrazil v modelu, ve kterém přítomným vyrazil dech. Lněný komplet se skládal z hnědého blejzru a sukně ke kolenům ve stejném odstínu. Outfit doplnil růžovou košilí a motorkářskými botami. Není to ale poprvé, co se Brad Pitt inspiroval dámskými trendy. V roce 1999 se objevil na stránkách magazínu Rolling Stones hned v pětici minišatů a nutno uznat, že jeho status sexsymbolu tím rozhodně neutrpěl. 

Brad Pitt zvolil místo kalhotového obleku kostým se sukní. Do letních pařáků ideální!

Jordan Haj  

Česko je možná v módě konzervativnější než zbytek světa, ale i u nás naštěstí najdeme slavné tváře, které se originálního stylu jen tak nevzdají. Muzikant Jordan Haj je jednou z nich. Na karlovarském filmovém festivalu překvapil plisovanou sukní a metalickou kabelkou. Zajímavý dresscode ovšem nebyl zdaleka jediným, čím partner zpěvačky Emmy Smetany (34) šokoval. Spolu s djem Jakubem Strachem (28), známým po pseudonymem NobodyListen, zrekonstruoval žhavou scénu z filmu Drive (2011) a natočili spolu líbačku ve výtahu. 

V šatníku má Jordan Haj spousty pokladů. Extravagance mu není cizí a tak jej často můžete potkat v modelu, na který by si netroufl každý

Kurt Cobain 

V historii hudební branže zanechal nesmazatelnou stopu a zdrojem inspirace je dodnes. Ostatně hity kapely Nirvana neutichají ani s nástupem nových generací. Na jeho image odkazují koneckonců i módní trendy. Kurt Cobain zpopularizoval roztrhané džíny, flanelové košile či oversized svetry a extravagance mu také nebyla cizí. Rád nosil dámské šaty a sukně, což zdůvodňoval tím, že jsou nesmírně pohodlné. Květovaný kousek oblékl na koncert v Massachusetts v roce 1990. 

Sedm věcí, které jste možná nevěděli o Kurtu Cobainovi

Redakce / 04. 07. 2021

Markus Muth 

Zbořit módní stereotypy se rozhodl také milovník kiltů s nepřehlédnutelným plnovousem. K založení profilu na Instagramu ho přemluvil kamarád a fotky vznikají většinou pod taktovkou jeho manželky. Styl oblékání, kterému Markus Muth říká freedressing, se vyznačuje tím, že není limitován genderem. Svým fanouškům ukazuje, že i muži mohou nosit to, co se jim líbí. „Móda je o svobodě a zábavě, ne o pohlaví,“ říká usměvavý Němec na vysokých podpatkách. 

Mark Bryan

Kouzlu pravého hedvábí a lodiček od Louboutina propadl také trenér amerického fotbalu a strojní inženýr, který se do práce nebojí chodit na jehlách. Poprvé je obul už na vysoké škole. Jeho tehdejší přítelkyně byla vyšší než on, tak mu půjčila své boty (měli stejnou velikost), aby trochu povyrostl. Teprve před šesti lety je ale začal nosit pravidelně a opět v tom měla prsty žena. Jeho manželka navrhla, aby si vzal dámský kostým na Halloween, a protože dostal řadu komplimentů, rozhodl se k radikální změně šatníku. Na Instagramu sleduje jeho módní tipy přes 600 tisíc fanoušků. 

Vlastimil Černý 

Netradičním párem v Česku jsou manželé Černí. Vlastimil totiž preferuje místo kalhot elegantní sukně a v jeho botníku naleznete rozhodně víc lodiček než sportovních tenisek. Dvojice ráda vyráží do společnosti ve sladěných outfitech a užívá si pozornosti, které se jí dostává, přestože si na to Michaela musela chvíli zvykat. 

Nejpohodlnější šaty léta: Vypadají jako tričko a v šatníku je mohou mít i kluci

Karin Šnýdrová / 03. 08. 2022

Make–up není jen pro holky! Tihle muži dokážou s líčidly divy

Redakce / 16. 02. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia a Instagram 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM