Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Včelařka Beyoncé, hrnčíř Brad Pitt nebo lovkyně žab Paris Hilton: Slavní a jejich bizarní koníčky

Avatar photo Martina Hoblová
14. 09. 2022

Ten umí to a ta zas tohle, a všichni dohromady udělají moc – možná vám sloka písně od Jana Wericha alespoň trochu napoví, o čem tento článek bude. Zaměříme se na volnočasové aktivity. A nebudou to jen tak obyčejné záliby jako cestování, malování nebo běhání, ale o neobvyklé až bizarní koníčky slavných. Třeba se necháte inspirovat.

České i zahraniční celebrity jsou sice na roztrhání, na své koníčky si ale čas najdou vždy. A možná vás překvapí, že ne všechny záliby stojí majlant. Pojďte s námi proniknout do tajů osobností a poznejte například Paris Hilton, Beyoncé nebo Johnnyho Depa také z jiné stránky.

Rukopis sežraný psem, papoušek nahrazený havranem i odmítaná J. K. Rowling: Sedm zajímavostí ze světa knih

Petr Šilha / 07. 09. 2022

Zajímavé

Začneme pozvolna a v Česku. Herečka Ljuba Krbová se našla v čínském bojovém umění zvaném wu-shu, a dokonce se před několika lety v Jerevanu zúčastnila mistrovství světa v tomto sportu, kde skončila na 14. místě. Její kolega ze seriálu Ulice, brněnský rodák Pavel Novotný zase podlehl zvonařství. Nejprve se mu věnoval jen ve volném čase, postupně se z navrhování a výroby zvonů stala profese. Vyrobil jich už několik a k vidění jsou dokonce i v zahraničí, například v srbské vesnici Čelje.

Zamíříme-li do zahraničí, za zmínku stojí Phoebe z Přátel – Lisa Kudrow – která miluje kulečník. Hospodskou hru ji naučil otec a přestože umí hodně triků, nikdy ho nehrála sportovně. Hollywoodskou herečku Julii Roberts pak naplňuje pletení. Ve svém domě má dílnu i s šicími stroji, látkami, nitěmi a klubky. A s jehlicemi jezdí dokonce na natáčení.

Americká herečka Kristen Stewart zase ráda žongluje. A co ve svém volnu praktikuje jezdec Formule 1 Fernando Alonso, by asi nikdo neuhádl – vyžívá se totiž v amatérském kouzlení. Velmi neobvyklou zálibu pak společně sdílejí američtí fešáci Leonardo DiCaprio, Brad Pitt a Seth Rogen. Podlehli totiž hrnčířství. Pitt pak vše ještě povýšil, když začal po rozvodu s herečkou Angelinou Jolie vytvářet vlastní sochu. Tato umělecká díla i shromažďuje. 

Sběratelé

Teď trochu nahlédneme do domů a bytů slavných. Například herečka Nicole Kidman sbírá staré mince a hollywoodská star Angelina Jolie zase od dětství shromažďuje zbraně, zejména nože a díky. Svůj první kousek měla dostat v 11 letech od své matky. I v Česku máme vášnivé sběratele. Tím zřejmě „nejposedlejším“ je herec a režisér Jakub Kohák, který sbírá věci z celého světa od podtácků, starých fotbalových artefaktů, zátek od piva, pohárů, dresů sportovců a dalších věcí. Doma má údajně přes čtyřicet kolekcí.

Zpět ale do zahraničí, tentokrát za pirátem Jackem – Johnnym Depem. Kdo by tušil, že tento „drsňák“ bude sbírat starý nábytek, kytary, klobouky a (podržte se) panenky Barbie! Shromažďuje je už od dětství a doma jich má údajně stovky. Americká hvězda Nicolas Cage zase podlehl Supermanovi – skupuje předměty týkající se tohoto superhrdiny a co víc, svého syna dokonce pojmenoval Kal-El (Supermanovo rodné jméno z domovské planety Krypton). Tom Hanks propadl starým psacím strojům a údajně jich nasbíral už přes dvě stovky z celého světa. Na jeden z nich – ten nejoblíbenější – si prý zaznamenává i své nejtajnější myšlenky a přání.

A sběratelské kolekce zakončíme ženou – německou supermodelkou a herečkou Claudií Schiffer. Asi byste něžnou krásku netipli na vášnivou sběratelku hmyzu, která si ze všeho nejraději vystavuje pavouky.

Alkohol

Kdo z vás nemiluje víno? Ti, kteří odpověděli „já“, pak nejspíš toto náročné hobby spojené s vinicemi a pěstováním těchto plodů nezaujme. Kdo mu ale podlehl a vlastní dokonce i své vinice jsou například Leonardo DiCaprio, Brad Pitt nebo Cameron Diaz. Vlastní edici vín pak má i hudebník David Koller nebo herec Karel Roden, který ale víno nepěstuje, místo toho si vytvořil plantáž pro borůvky.

Zvířecí

Pokud vás zatím nic nezaujalo, zkusíme si pomoci zvířátky. Začneme u již zmíněného Karla Rodena. Ten totiž už několik let chová na svém rozlehlém panství býky. Jednoho dokonce pronajal filmového štábu pro natočení reklamy na vodu. Včelám pak dává přednost americká zpěvačka Beyoncé, která má doma dokonce několik úlů a stará se údajně o zhruba 80 tisíc jedinců tohoto hmyzu. Ročně také vytočí stovky sklenic medu, který začala vyrábět kvůli svým dětem trpícím různými alergiemi. A zamíříme ještě za legendárním boxerem Mikem Tysonem. Ten totiž už od dětství chová poštovní holuby. Jednoho milovaného mu měla sníst jeho bývalá přítelkyně, což s drsňákem velmi otřáslo.

Vémolova zoo, Clooneyho prase v Travoltově tryskáči a pudl zvěčněný na prsou Orlando Bloooma: Mazlíčci slavných

Karin Šnýdrová / 24. 08. 2022

Lov žab

Že vám to stále přijde málo? V tom případě tady pro vás máme jeden těžký kalibr, který praktikuje americká dědička hotelového impéria – Paris Hilton. Na svém ranči totiž loví žáby, které ale po odchytu údajně opět vypustí do přírody. Tento „humánní“ způsob jí prý přijde velmi zábavný.

A ty další… 

Pokud vás nic z neobvyklých, až bizarních koníčků slavných nezaujalo, bude zřejmě nejlepší zvolit nějaký obyčejný. Zkusit můžete třeba vaření a pečení jako zpěvačky Monika Absolonová, Kamila Nývltová a herečka Kristen Stewart, hraní videoher podle herečky Mily Kunis nebo rybaření po vzoru moderátora Aleše Hámy a herce Jakuba Prachaře. Také můžete hrát ping-pong podle americké herečky Susan Sarandon, zpívat a tančit jako Johnny Depp, Bruce Willis a Reese Witherspoon, fotit dámské akty jako Hynek Čermák nebo procházet hrady a zámky a dělat průvodce, což je zase záliba herce Jaroslava Plesla. Václav Noid Bárta zase rád ve svém volnu zvelebuje zahrádku a pěstuje zeleninu a nejbohatší člověk světa Elon Musk miluje to, co mu i vydělává – programování.

Will Smith a David Beckham šermují, Mr. Bean závodí na okruhu: Adrenalinové koníčky slavných

Martina Hoblová / 19. 07. 2022

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM