Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: České kytarovky se zahraničními frontmany vzpomínají na toxické vztahy, rekordmanka Dua Lipa už kuchtí novou desku

Avatar photo Václav Mašinda
03. 12. 2023

První adventní neděle bere za své a začíná osmačtyřicátá Expres Top. A to je doslova plejáda toho nejlepšího z našeho playlistu. Navíc do tohoto seznamu zařadíme nejnovější hudbu z našeho vysílání. 

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Towa Bird – Drain Me!

Jdeme za první novinkou, kde je zpěvačka s rozsáhlou sbírkou elektrických i neelektrických kytar, které měla i na podiu turné Olivie Rodrigo, kde fungovala kapele na jejím turné Drive Home 2 U. Řeč je o hudebnici jménem Towa Bird, která se narodila v Hong Kongu, ale žije v Londýně a právě pracuje na debutovém albu, na kterém najdeme – i podle její slov – nejnadrženější skladbě, kterou kdy udělala: Drain Me!

10. Master Peace & Georgia – I Might Be Fake

Alternativní britská dancepopová scéna vyprodukovala singl I Might Be Fake, o který se zasloužil zpěvák a raper Master Peace s elegantním provedením vokálu zpěvačky Georgie. Song, který se dostal i na nový soundtrack hry, která už se nejmenuje FIFA, ale EA FC. 

Novinka: Marcell & Fiedlerski – Déšť

Ondřej Fiedler alias fiedlerski funguje jako muzikant i producent. A to se stalo i v případě nahrávky Déšť. Ta vznikla po úmrtí jeho otce a spolupracoval na ní s bývalým frontmanem kapely No Distance Paradise Marcelem Procházkou aka Marcellem. Na jejich společném výletě v Alpách se dohodli na spolupráci a toto je první výsledek z budoucího alba Duše, která opustila tento svět, váží 21 gramů.

Nová hudba: Fiedlerski přetavil tátovu smrt v nové album, taneční matador se spojil se skotskými hvězdami

Radek Bureš / 29. 11. 2023

9. Everything Everything – Cold Reactor

Jonathan Higgs se svojí partou z Manchesteru hlásí hotovo. Sedmá deska Moutainhead bude k mání pro nás smrtelníky 1. března. Najdeme na ní celkem 14 skladeb, třetí stopou bude singl Cold Reactor. 

Novinka: Paul Woolford & LF System & Shayan – In My Head

Další nová hudba je typický piano house Paula Woolforda, který zaměstnal skotskou dvojici LF System. Na letošním Tomorrowlandu se spolu zatoulali v lese a vymysleli motiv následující novinky. LF System vyrážejí na australsko-novozélandské turné, kde určitě zahrají i tenhle chytlavý singl. V písni In My Head se o vokály postarala zpěvačka Shayan.

8. Fvlcrvm – Till

Pišta Kralovič alias Fvlcrvm už ani nevěřil, že by kdy dokončil svoji novou skladbu. Nakonec se vše podařilo a je dobře, že po nahrávce Red Lightning přišel se stejně vydařenou záležitostí, kterou pojmenoval Till. Dnes to hodilo osmé místo mezi nejhranějšími skladbami Expres FM.

Fvlcrvm: Vymysleli jsme si název, který nikdo nedokáže přečíst

Redakce / 20. 09. 2021

Novinka: Warhaus – Popcorn

Z pětice novinek je tu čtvrtá, za kterou se skrývá jméno Maarten Devoldere. Zkušenému uchu neujde, že jde o frontmana belgické formace Balthazar. V březnu tohoto roku si s ním povídala Veronika Koloušková, než odehrál svůj koncert v Lucerna Music Baru. Maarten se rok po vydání své třetí desky Ha Ha Heartbreak sólového projektu Warhaus vrhl na nový materiál, k němuž si přizval svoji bývalou přítelkyni, hudebnici Sylvii Kreusch. Uvařili spolu Popcorn.

Warhaus exkluzivně: O snaze přetavit bolest v něco chytlavého, skládání v jurtě i vzpomínkách na Prahu

Veronika Koloušková / 16. 03. 2023

7. Barry Can’t Swim – Dance Of The Crab

Joshua Manning se od 9 let učil hrát na klavír a během dospívání pracoval v jazzových barech, což vedlo k hlubokému porozumění a uznání žánru. Během svého dalšího působení na univerzitě rozšířil své hudební dovednosti, zapojil se do různých kapel, v ruce měl kytaru, baskytaru a dokonce i bicí, aby poté pracoval jako stážista v glasgowské SOMA Records. Krátce poté se přestěhoval do Londýna, kde se vyvinul v Barry Can’t Swim. Právě dobývá svět se singlem Dance Of The Crab.

Novinka: Billy Barman – Karamel

Poslední novinka přišla ze slovenské metropole Bratislavy, kde žijí a pracují Jura Podmanický a Jožo Vrábel, ústřední postavy kapely Billy Barman. Momentálně mají rozpracovanou pátou desku, ze které představili pilotní singl Karamel. O album se jim s otcovskou láskou stará Fvlcrvm a vyjde v příštím roce. 

6. Jack Harlow – Lovin On Me

Šestkou tohoto týdne je světový fenomén, muzikant a herec Jack Harlow, který účesem beránčího vzezření trochu mate. Přitom láme světové hitparády jak na starém, tak na novém kontinentě. A to singlem Lovin On Me.

5. Gossip – Crazy Again

Paradoxně to byl producent producentů Rick Rubin, kdo dal impuls k tomu, aby se po letech sešla kapela Gossip i se zpěvačkou Beth Ditto, bez níž by to prostě nebylo ono. Album Real Power se začalo nahrávat už před čtyřmi roky, aby bylo čím na turné oslavovat deset let od jejich prvního alba. Jenže pak přišla pandemie a vše se zpozdilo. Nakonec se dočkáme příští rok. Crazy Again je první ochutnávka z desky, kterou si pořídíme 22. března 2024. 

4. Peggy Gou & Lenny Kravitz – I Believe In Love Again

Dvojice Peggy Gou a Lenny Kravitz společně na lince Berlín – New York nahráli singl I Believe In Love Again. Legendární rocker byl tento týden ohlášen jako headliner festivalu Colours Of Ostrava. Zda se v Česku ukáže i jihokorejská djka, producentka, zpěvačka, novinářka a modelka Peggy Gou, zatím nevíme, ale určitě bychom byli pro. 

3. Royal Blood – Shiner In The Dark

Royal Blood jsou naší stálicí v playlistu. Aby ne. Co singl, to jasná budoucí jednička Expres Top. Nebo bývalá, jako nahrávka Shiner In The Dark, která si první místo odbyla minulou neděli. Skladba, která má poselství, abychom nepřízni osudu čelili zpříma, abychom z tohoto souboje vyšli posíleni vítězstvím. 

2. Dua Lipa – Houdini

Kosovsko-britská zpěvačka Dua Lipa se letos stala rekordmankou Spotify. V čem rekord spočívá? Jako první zpěvačka zaznamenala 10 miliard přehrání každého svého alba. A protože nechce nechat nic náhodě, už teasuje další desku skladbou Houdini. 

1. Deaf Heart & The Silver Spoons – That Girl

Řekl bych, že v obou táborech fanoušků a samotných kapel Deaf Heart a The Silver Spoons bude důvod k radosti. Protože víme, že Expres FM poslouchají a sledují, jak se jim daří na našich vlnách. Dnes tedy oznamujeme, že jejich nahrávka That Girl se veze na vlně vítězné. Je nejhranější za tento končící 48. týden. Takže gratulace a posíláme písničku!

The Silver Spoons a Deaf Heart: Kapely, které dělají poctivý rock’n’roll

Redakce / 04. 04. 2022

Hvězdy 90. let: Lauryn Hill ke hvězdám nasměrovali The Fugees, jediné sólové album trhlo rekord Grammy

Pavel Kučera / 29. 11. 2023

Andy Cermak: Moje hudba funguje líp v zahraničí, důležité je i to, co dělám tady

Miloš Pokorný / 01. 12. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM