Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Fvlcrvm: Vymysleli jsme si název, který nikdo nedokáže přečíst

Redakce
Pišta Kráľovič aka Fvlcrvm je slovenský producent, skladatel, instrumentalista, zpěvák a dj. Patří mezi naděje slovenské scény, a to přesto, že jeho tvorba je poměrně vzdálená tomu, co u nás i na Slovensku vzniká. A možná díky tomu je v současnosti nejenom vyhledávaným producentem. Jak to má se svou modelářskou vášní, jakou podobu mají jeho živá vystoupení a mnohem více v našem rozhovoru.
20. 09. 2021

Pro česká média dáváš málo rozhovorů.
Já dávám málo rozhovorů pro všechny média na světě.

Kdy nastal ten moment, že ses rozhodl založit kapelu a fungovat jako interpret?
Od kámoše jsem dostal komp. Do té doby jsem hrál jen na kytaru, tak jsem si začal dávat dohromady nějaké nápady – elektronické i kytarové. Potom jsem se přestěhoval z Košic, bydlel jsem s kámošem v podnájmu a dělali jsme hudbu. Pak jsme to někam poslali a bylo.

Vy jste vyrůstali v kostelích a zestárli v klubech. Hrál si v kapele Uniques, kde jsi byl zpěvák kytarista, producent. Ta kapela už to má za sebou?
Více méně. Přejmenovali jsme se na Nvmeri. Poslední album vyšlo před čtyřmi roky. To přejmenování bylo riskantní, ale jméno Uniques bylo všude na webech obsazeno, tak jsme si vymysleli název, který nikdo neodkáže přečíst.

Fvlcrvm je typ stíhačky MIG 29. Jsi milovník letadýlek a modelů?
Byl jsem extrémní, když jsem byl mladý. Občas od někoho ještě dostanu nějaký ten model, ale už to moc nezvládám, protože není čas.

Čtěte také: Vladimir 518 chystá velké oslavy výročí první desky PSH

Momentálně sedíš na dvou židlích – Nvmeri a Fvlcrvm. Pavel a Miro z kapely ti nevyčítají tvůj sólový projekt Fvlcrvm?
Pamatuji si, ale už je to dávno, že trochu žárlili. Ale v současnosti mne podporují. A protože jsou tam i nějaké děti, tak nemáme ambice být kapelou, která j na turné měsíce v kuse.

Čím jsi také signifikantní, je tvá vizuální tvorba. Děláš si vše sám nebo máš nějakého svého rezidentního režiséra?
Jak co. Některé klipy jsem si režíroval sám. Kameru neovládám, takže tu určitě ne. Chvíli jsem dělal v televizi a tam se se mnohé naučil. Vizuály si dělám sám, ale postupem času už začínám být otevřený nejrůznějším spolupracím.

Vydáváš u rakouského labelu. Jsou ti nápomocní, nebo na tebe vyvíjejí tlak, dávají ti svobodu v tvorbě, ať už vizuální, nebo audio?
Vizuálně úplně. Je to sublabel rakouského Universalu, u kterého jsme podepsání 4 umělci, já jediný ze Slovenska. Je to trochu omezené, přeci jen je to korporát. Dva nebo tři roky nazpět mi odmítli nějaké tracky, tak jsem je teď poslouchal a jsem rád, že se to stalo. Navíc ty lidi z labelu jsou mí kámoši a to je hlavní.

Jak tvá vystoupení vypadají, ty hraješ z konzole a s kytarou?
Já jsem se nechtěl vzdát dj setů a necítím se úplně na to stát před mikrofonem 60 minut, takže to vypadá tak, že hraji 2 tracky zpívané a pak zajdu za pult a zahraji nějaké remixy. Bál jsem se, jak to lidi vezmou, ale celkem to funguje, je to sranda.

FVLCRVM_1.jpeg

Kam dál? Jakub Bína aka MC Jacob: Na další zastávce mě čekala smrt


Foto: Expres FM

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM