Expres Drive /
Celý playlist
Mix

Leonardo DiCaprio a další celebrity, které to neměly v dětství lehké

Avatar photo Eliana Moravcová
08. 03. 2023

Lidé často zapomínají, že i některé celebrity si ke své slávě musely dojít a kdysi byly obyčejnými lidmi, nebo se potýkaly s problémy v dětství, které musely překonat. Přečtěte si příběhy celebrit, které neměly vždy na růžích ustláno a musely se opravdu snažit, aby dosáhly svého nynějšího úspěchu.

Láska, která nemá hranice: Tyhle páry nezastavila ani výrazná odlišnost

Eliana Moravcová / 07. 03. 2023

Sarah Jessica Parker

Tato americká herečka a producentka, která se proslavila především svojí rolí Carrie Bradshaw v seriálu Sex ve městě, působí dojmem dokonalé celebrity s vytříbeným smyslem pro módu. I proto by nejspíš málokdo tipnul, že její dětství nebylo zrovna pohádkové, ačkoliv její příběh zní jako z románu. Sarah se narodila v Nelsonville ve státu Ohio jako nejmladší ze čtyř dětí. Její rodiče se rozvedli, když byla malá, a její matka se znovu provdala za řidiče kamionu, který téměř nikdy nebyl doma. Její rodina byla natolik chudá, že musela často žádat o státní podporu, Vánoce slavila jen zřídka a bydlela v domě, kde byly výpadky proudu na denním pořádku. Ani ve škole to neměla herečka lehké. Nosila totiž oblečení z druhé ruky a byla na seznamu dětí, které dostávaly obědy zadarmo, kvůli čemuž se cítila vyčleněná od ostatních. Její matka byla extrémně spořivá, a když si všimla, že Sarah projevuje herecké nadání, začala uklízet studia, aby jí mohla zaplatit lekce hraní a zpěvu. Když bylo Sarah 11 let, její rodina se přestěhovala do New Jersey, aby měla větší šanci prorazit v herectví. Svou první roli na jevišti v New Yorku získala v 11 letech a stala se hlavní živitelkou rodiny.

Leonardo DiCaprio

Ani tento americký herec, producent a environmentální aktivista to neměl v dětství jednoduché. Jeho dětství bylo plné strastí, které zažívají i jiné děti, včetně rozvodu, špatné čtvrti, zločinu a násilí. Vyrůstal v chudé čtvrti v Los Angeles, kde byl obklopen problémovými sousedy. Když mu byly pouhé čtyři roky, byl svědkem toho, jak lidé kolem kouří crack, nebo si píchají heroin poblíž jeho domova. Na rohu jeho ulice se zase často setkávaly prostitutky. Poté, co byl ve svých 16 letech na škole zmlácen, opustil střední školu. Podpora jeho rodičů ho však emocionálně a psychologicky přivedla na správnou cestu. Jeho rodiče, George DiCaprio a Irmelin Indenbirken, se rozvedli nedlouho po DiCapriově narození, ale byli odhodlaní k tomu, aby se Leo vyhnul traumatům dětí z rozvedených rodin. Každý den vodili mladého DiCapria na konkurzy a to nakonec vedlo k tomu, že se herecké kariéře věnoval na plný úvazek.

Jane Fonda

Tato americká herečka, spisovatelka, politická aktivistka, modelka, cvičitelka a producentka, se proslavila na počátku 60. let, kdy jejím největším hitem z pozdějších let byl film Barbarella z roku 1968. Na konci 60. a začátku 70. let se stala aktivistkou, která bojovala za občanská práva a proti válce ve Vietnamu. Tehdy vyměnila luxusní hollywoodská sídla, aby mohla cestovat a šířit protiválečné poselství. Ačkoliv byla nositelkou jména po svém slavném otci, kterým byl slavný americký herec Henry Fonda, v dětství to neměla vůbec jednoduché. Její matka trpěla psychickými problémy a byla opakovaně umísťována do ústavu, dokud nezemřela, když bylo Jane pouhých 12 let. Otec byl doma jen zřídka a se svými dětmi netrávil skoro žádný čas. Pokud už však doma byl, často prý Jane kritizoval za její vzhled a váhu, což u ní způsobilo mnohé obtíže, když se snažila svému otci zavděčit a cítit se milovaná.

Vkus si za peníze nekoupíte: Celebrity, které jsou častými terči módních kritiků, protože se neumějí oblékat

Karin Šnýdrová / 07. 03. 2023

Evu Mendes už hraní omrzelo: Teď je hlavně manželkou jednoho z nejpřitažlivějších mužů planety

Michaela Dočkalová / 05. 03. 2023

Zdroje: esme.com, goalcast.com, grunge.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM