Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Anne Heche se z kómatu neprobrala. Kdo měl větší štěstí a které hvězdy si nesou následky po zbytek života?

Denisa Grofová
15. 08. 2022

Psycho, Samec, 13 minut a Šest dní, sedm nocí. To je jen krátký výčet filmů, které proslavily známou americkou herečku Anne Heche. Anne před týdnem způsobila v Los Angeles vážnou dopravní nehodu, při které se jen zázrakem nestalo nikomu dalšímu nic vážného. Její zranění však byla fatální, byla šest dní v kómatu a bohužel u ní v pátek nastala mozková smrt, která je podle kalifornských zákonů považována za smrt. Kvůli svému přání stát se dárcem orgánů byla udržována na přístrojích a právě v pátek následně odpojena. 

Anne Heche už se z kómatu bohužel neprobrala, jsou tu ale i další slavné osobnosti, které si podobným zážitkem se smrtí prošly. Některé se probraly po pár hodinách nebo dnech, některé si odnesly doživotní následky, pro některé se dlouhodobé kóma stalo osudným.

Leváci vládnou světu hudby: Paul McCartney, Lady Gaga i Tony Iommi pravou rukou nepíšou

Pavel Kučera / 12. 08. 2022

Michael Schumacher

Již dlouhých devět let uplynulo od nehody Michaela Schumacher, který si při lyžování vážně poranil hlavu. Od té doby jeho se jeho rodina ke zdravotnímu stavu známého závodníka F1 příliš nevyjadřuje. Dle dostupných informací je ale zřejmé, že jeho stav není nějak lichotivý.

Mika Häkkinen

Schumacherův vytrvalý soupeř, Létající Fin Mika Häkkinen, utrpěl při tréninku v roce 1995 na Velkou cenu Austrálie nehodu, která ho poznamenala do konce života. V kómatu byl sice jen 8 dní, ale trvalé následky si nese dodnes. Má problémy se sluchem a částečným ochrnutím půlky obličeje. 

Mika Häkkinen dostává sprchu šampaňským od Michaela Schumachera po vítězství v závodě Formule 1 na okruhu Silverstone v roce 2001

Stevie Wonder

Čtyři dny se slavný zpěvák nacházel ve světě, který byl, podle něho, lepším duchovním místě než tady na Zemi. Stevie upadl do kómatu po autonehodě, kdy ho o život málem připravila kláda, která se uvolnila z protijedoucího nákladního automobilu. 

Sharon Stone

Silné bolesti hlavy, které měla za následek roztržená tepna, upoutaly herečku na několik dnů na nemocniční lůžko. Po 9 dnech v kómatu se však Sharon nechala slyšet, že už se smrti nebojí, že je to něco krásného a že potkala své přátele. Údajně to na ni tak zapůsobilo, že jí to změnilo život, na který dostala druhou šanci.

Ozzy Osbourne

Rocker ztratil vědomí na 8 dnů poté, co v roce 2004 havaroval na čtyřkolce. Dle jeho vzpomínek při svém kómatu nepotkal ani anděly a ani žádného muže s bílým vousem.

Gary Busey

Proražená lebka následkem pádu z motocyklu. To byl důvod 33 dnů v kómatu amerického herce. Lékaři se tehdy báli, že jeho zranění budou mít trvalé následky, herec se však rychle zotavil a vrátil k práci. 

Jožo Ráž

Je až neuvěřitelné, že nehodu na motocyklu, která se stala v roce 1999, vůbec známý slovenský zpěvák přežil. Dlouhé dva roky se poté znovu učil chodit a prodělal několik operací. Ani on však nesdílel žádné neuvěřitelné zážitky z „druhého břehu.“ Prý si z těch dvou měsíců nic nepamatuje.

Jan Potměšil

Český herec je dodnes po vážné autonehodě z roku 1989 upoután na invalidní vozík. V kómatu tehdy strávil tři týdny. Jan ale svůj život nikdy nevzdal, je aktivním sportovcem a hercem, který se snaží radit a pomáhat vozíčkářům.

Jan Potměšil na Českých lvech. Foto: CNC / Profimedia

Kája Saudek

Na závěr tu máme slavného českého komiksové kreslíře, jehož příběh je až neuvěřitelný. Karel Saudek zemřel v roce 2015 po devíti letech v kómatu, do kterého upadl poté, co mu zaskočilo sousto. Jeho dvojče, fotograf Jan, vede spekulace, že to bylo kvůli tomu, že měl Kája problémy s alkoholem a kvůli tomu se zadávil (tuto hypotézu vyslovil i v rozhovoru s Milošem Pokorným v Ranním klubu, který si můžete poslechnout níže). Ať to bylo, jak to bylo, jeho komiks Muriel a andělé zůstane nezapomenutelný. 

Další díly (1004)

Top Gun vrací do hry akční filmy: Co dnes ale dělají jejich hlavní hvězdy Schwarzenegger nebo Stalone? 

Carlito Brigante / 11. 08. 2022

Polovina Bennifer, držitel dvou Oscarů i vyléčený alkoholik: Ben Affleck slaví jubileum

Denisa Grofová / 15. 08. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM