Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Matkou po čtyřicítce: Sarah Jessica Parker, Kristin Davis nebo Naomi Campbell se toho rozhodně nebojí

Avatar photo Michaela Dočkalová
11. 03. 2023

Být matkou i po čtyřicítce? To není žádné tabu. Světové celebrity jsou důkazem toho, že to jde. Které známé celebrity strachem z pozdějšího těhotenství či mateřství (nebo rovnou obojího) netrpí a rozhodly se pro velký životní krok? Věk přece nehraje žádnou roli. 

V následujícím přehledu najdete ženy, které po čtyřicítce zažily mateřskou premiéru, i ty, jež už děti měly a rozhodly se rodinu zvětšit. Některé vzhledem k věku (a možná i pracovnímu vytížení) neodnosily dítě samy, ale využily služeb náhradní matky, nebo děti adoptovaly.

Keanu Reeves se bál o život: V jeho domě přebýval nezvaný host

Michaela Dočkalová / 10. 03. 2023

Kristin Davis

Kristin Davis toho má se svou postavou Charlotte ze seriálu Sex ve městě společného víc, než by si možná kdo myslel. Stejně jako Charlotte i ona adoptovala dceru, tehdy jí bylo šestačtyřicet let. Dceru Gemu adoptovala v roce 2011, o sedm let později syna Wilsona. Je pyšná na to, že je (jak sama říká) bílou matkou dvou afroamerických dětí. 

 

 

 

Kristin (vpravo) s dcerou Gemmou Rose v roce 2017, od té doby své děti kamerám nevystavuje

Sarah Jessica Parker

Ani další hvězda Sexu ve městě, spisovatelka a autorka sloupků o sexu Carrie Bradshaw se nebojí být matkou po čtyřicítce. Ve svých čtyřiačtyřiceti letech přivítala na svět dvojčata. Jen je neporodila ona sama, využila služeb náhradní matky. Je však biologickou matkou 20letého Jamese, kterého má se svým manželem Matthewem Broderickem.

Zleva: Otec Matthew Broderick, Marion Loretta Elwell, matka Sarah Jessica Parker a Tabitha Hodge na loňské premiéře filmu Hokus pokus 2, kde Sarah hraje

Naomi Campbell

Supermodelka přivítala na svět svou prvorozenou dceru v květnu 2021, když jí bylo dokonce padesát let. V době koronavirové pandemie, kdy byla nucena žít v izolaci, si uvědomila, co od života doopravdy chce. A zjistila, že je to právě role matky. Přání se jí záhy vyplnilo. Svou dceru se snaží držet stranou mediálního zájmu, před rokem s ní ale zapózovala na obálku britské mutace magazíne Vogue. 

Naomi s dcerou na obálce British Vogue

Christina Ricci

V prosinci 2021 porodila představitelka Wednesday z devadesátkových filmů Addams Family dceru jménem Cleopatra. V té době jí bylo jednačtyřicet let. Nebylo to ale její první dítě. S bývalým manželem, filmovým producentem Jamesem Heerdegenem, má syna osmiletého syna Freddieho.

Janet Jackson

Když jí bylo přesně padesát let, oznámila sestra Krále popu, že čeká své první dítě. Její syn Eissa se narodil v roce 2017, tehdy ještě byla vdaná za katarského miliardáře Wissama Al Mana. Ve stejném roce se ale s manželem rozvedla.

Janet s Eissou na dobovém selfie

Eva Longoria

Ve dvaačtyřiceti letech, v prosinci 2017, oznámila těhotenství i jedna z hlavních představitelek Zoufalých manželek Eva Longoria. O šest měsíců později porodila své první dítě, syna Santiaga. Toho má s manželem Josém Bastónem, který je již šestinásobným otcem.

Eva se Santim na loňské návštěvě Španělska

Cameron Diaz

Hollywoodskému snu všech mužů, Cameron Diaz, bylo v době narození prvního dítěte sedmačtyřicet let. S manželem, hudebníkem a frontmanem kapely Good Charlotte Benji Maddenem, za něhož se provdala v roce 2015, přivítali na svět dceru Raddix. Zda herečka dítě odnosila sama, nebo využila náhradní matku, se spekuluje od prvního oznámení příchodu Raddix na svět na začátku roku 2020. Fanoušci i novináři se přiklánějí spíše ke druhé variantě, ale to vlastně není vůbec důležité. 

Cameron a Benji se snaží držet stranou pozornosti, občas se ale bulváru podaří ulovit fotku, tak jako v tomto případě v roce 2021

Rachel Weisz

Ve svých osmačtyřiceti letech se pro opětovné mateřství rozhodla i herečka Rachel Weisz. Od září 2018 se s představitelem agenta 007, Danielem Craigem, radují z holčičky. Její identitu a jméno ale přísně tají. Oba již však z předchozích manželství děti mají, Rachel syna Henryho, Daniel dceru Ellu.

Měsíc po porodu zachytili fotografové herečku s kočárkem

Hilary Swank

Ve svých osmačtyřiceti letech čeká dvojnásobná držitelka Oscara dvojčata. Poprvé ukázala těhotenské břicho na Zlatých glóbech (psali jsme zde). Jak sama říká, je to pro ni skutečný zázrak. A miminka co nevidět přijdou na svět. Termín porodu má herečka stanovený na 16. dubna. Těší se určitě i tatínek, americký producent a podnikatel Philip Schneider.

Hilary se svými těhotenskými křivkami pochlubila na lednovém galavečeru Zlatých glóbů, o měsíc později ukázala rostoucí bříško na sociálních sítích

Heidi Klum překvapila v televizní show: V padesáti chce páté dítě

Michaela Dočkalová / 24. 02. 2023

Přátelství se rodí i v Hollywoodu: Kteří herci se znají od dětství a jaká dvojice kamarádů spolu nejdřív randila?

Karin Šnýdrová / 22. 02. 2023

Zdroje: insider.com, people.com
Zdroje fotografií: Profimedia a British Vogue / Steven Meisel

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM