Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Přátelství se rodí i v Hollywoodu: Kteří herci se znají od dětství a jaká dvojice kamarádů spolu nejdřív randila?

Karin Šnýdrová
22. 02. 2023

Přesně před 166 lety se narodil Robert Baden-Powell, zakladatel skautingu. A protože se 22. února slaví na jeho počest mezinárodní svátek přátelství, pojďte s námi nahlédnout pod pokličku největších kamarádství Hollywoodu. Kteří herci se znají už od dětství a kdo vedl k oltáři Kate Winslet? 

Den zamyšlení nebo také Den sesterství má skautům připomínat to, že na světě nejsou sami. Ostatně každý člověk má v životě nějakou spřízněnou duši. Mnohé celebrity našly tu svou mezi kolegy z branže. Které slavné dvojice pojí přátelské pouto?  

Rozhádaní hudebníci a kytara místo sekery: Bouřlivé konce slavných kapel

Radek Honc / 17. 02. 2023

Kate Winslet a Leonardo DiCaprio 

Přestože přátelství mezi mužem a ženou mnozí zpochybňují, hvězdy oscarového Titanicu (1997) dokazují opak. Kate Winslet našla s Leonardem DiCapriem společnou řeč během natáčení katastrofického snímku. I když mezi nimi panovala na plátně neskutečná chemie, romantický vztah spolu nikdy neměli. Fanouškům radost ale neudělali. Ti dlouhá léta doufali, že svou oblíbenou dvojku uvidí v roli ženicha a nevěsty mimo kamery. V roce 2012 se skutečně potkali před oltářem. Leonardo tam doprovodil Kate při její tajné svatbě s podnikatelem Edwardem Abelem Smithem. 

Kvůli nabitým rozvrhům a pandemii se Kate Winslet s Leonardem neviděli tři roky. Herečka přiznala, že opětovné setkání bylo velmi emotivní

Drew Barrymore a Cameron Diaz 

Jejich přátelství začalo dávno předtím, než se spolu objevily na place. Drew Barrymore bylo tehdy 14 let a brigádničila v kavárně, o dva roky starší Cameron Diaz se snažila prosadit coby náctiletá modelka. Od té chvíle jsou nerozlučnou dvojkou. Jelikož se nakonec obě vydaly na dráhu profesionálních hereček, bylo jasné, že se musí střetnout i před kamerou. Bok po boku jste je mohli vidět v akčních komediích Charlieho andílci (2000) a Charlieho andílci: Na plný pecky (2003). Dodnes o sobě tvrdí, že jsou „nejky“ a my jim to věříme. 

Selena Gomez a Taylor Swift 

Jsou talentované umělkyně, jedny z nejsledovanějších influencerek světa a především blízké kamarádky, které se v roce 2008 poznaly díky slavnému boybandu Jonas Brothers. Taylor Swift randila s lídrem kapely Joe Jonasem, Selena Gomez byla spojovaná s mladším Nickem. Ačkoliv ani jedné partnerský vztah nedopadl, našly něco mnohem cennějšího. Vzájemné přátelství si zpěvačky stále pochvalují. Pravidelně si volají a chodí spolu na večírky, koncerty i předávání cen. 

Selena Gomez si často chodí k Taylor Swift pro radu ohledně vztahů

Jane Seymour a Joe Lando 

Od odvysílání první epizody oblíbeného seriálu z devadesátek uběhlo třicet let, ale hlavní hrdinové si sbohem ještě nedali. Ústřední postavy z Doktorky Quinnové (1993-1998) se v reálném životě dokonce sblížily natolik, že spolu chvíli randily. Natáčení zamilovaných scén pak pro ně bylo po rozchodu velmi náročnou disciplínou a než se mohli Jane Seymour a Joe Lando začít titulovat slůvkem nejlepší přátelé, chtělo to čas. Nyní jsou v dokonalém souladu, navštěvují se u sebe doma a loni se opět potkali před kamerou, tentokrát ve vánoční komedii A Christmas Spark. 

Během první epizody Doktorky Quinnové spolu hlavní herci randili. Na place se pak museli potkávat ještě dlouho po rozchodu

Ben Affleck a Matt Damon  

Poprvé se seznámili, když jim bylo pouhých osm a deset let. Bydleli dva bloky od sebe, milovali baseball i herectví a chodili na stejnou školu. Když se Matt Damon dostal do problémů se spolužákem, byl to paradoxně Ben Affleck, který se za svého staršího kamaráda ve rvačce postavil. A právě tento moment upevnil jejich přátelství navěky. První společnou roli získali v dramatu Školní pouta (1992) a při psaní scénáře k oscarovému snímku Dobrý Will Hunting (1997) spolu dokonce chvíli žili. Objevili se ve spoustě filmů, jejich posledním počinem je snímek Air: Zrození legendy (2023). 

Matt Damon a Ben Affleck jsou parťáci na život a na smrt

Nevděk světem vládne: Selena Gomez odvrhla kamarádku, která jí darovala ledvinu, dala přednost alkoholu (a Taylor Swift)

Michaela Dočkalová / 16. 11. 2022

Ženy pálí mosty, muži to mají na celý život: jak se liší přátelství a co dělat, když vás nejlepší kamarád zradí

Karin Šnýdrová / 15. 07. 2022

Zdroje: usmagazine.com, looper.com, people.com, news.amomama.com, insider.com, buzzfeed.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM