Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

Jde to i v showbyznysu: Manželské páry, jejichž láska přežila desítky let

Avatar photo Michaela Dočkalová
12. 02. 2023

Druhou neděli v únoru si po celém světě už 40 let připomínáme Světový den manželství. Přestože se v showbyznysu stává, že některé vztahy, často stvrzené i rychlou svatbou, končí po pár hodinách, dnech až týdnech, najdete i manželství, která přetrvávají dekády. 

Které páry jsou spolu už více než dvacet let a potvrzují tak teorii, že pravá láska skutečně existuje? A který hvězdný pár už 40 let žije „na psí knížku“? 

Nejočekávanější svatby: Řeknou si letos své Ano Megan Fox a MGK nebo Macaulay Culkin s Brendou Song?

Michaela Dočkalová / 03. 02. 2023

Jamie Lee Curtis a Christopher Guest

Hvězda hororové série Halloween a filmová sexy manželka zvláštního agenta Harryho Taskera v podání Arnolda Schwarzeneggera v thrilleru Pravdivé lži si v roce 1984 vzala za manžela skladatele, herce a komika Christophera Guesta. V roce 2019 prozradila, že když před třiceti pěti lety viděla Guestovu fotku v magazínu Rolling Stone, zařekla se, že si ho vezme. A jak pravila, tak učinila.

Bono a Ali Hewson

Paul David Hewson alias Bono, zpěvák irské skupiny U2, je zadaný už od roku 1976. Tehdy se dal dohromady se svou budoucí manželkou, podnikatelkou Ali Hewson. V roce 1982 se vzali a minulý rok tak oslavili rubínovou svatbu.

Tom Hanks a Rita Wilson

Poprvé se setkali v roce 1981 při natáčení sitcomu Bosom Buddies. Jenže tou dobou byl Tom Hanks ženatý, jeho první manželkou byla spolužačka ze střední Samantha Lewes. V roce 1987 se ale rozvedl, aby si o rok později mohl vzít herečku Ritu Wilson. Ta před lety bojovala s rakovinou prsu a podstoupila mastektomii, která jí zachránila život. Při prvním vystoupení na veřejnosti po delší době neopomněla zmínit, jak velkou podporu ve svém milovaném muži má. 

Meryl Streep a Don Gummer

Nestárnoucí herečka Meryl Streep se se svou životní láskou setkala v roce 1978. Tehdy truchlila nad ztrátou svého partnera Johna Cazalea, který zemřel na rakovinu. Přesto se ještě téhož roku provdala za věhlasného sochaře Dona Gummera.

Denzel a Pauletta Washingtonovi

Denzel Washington, hvězda dramat Malcolm X, Krvavý příliv, Muž v ohni nebo Americký gangster, mohl mít spoustu žen, ale už v roce 1983 pojal za manželku herečku Paulettu Pearson. Seznámil se s ní při svém úplně prvním natáčení televizního filmu Wilma v roce 1977.

Samuel L. Jackson a LaTanya Richardson Jackson

Potkali se už při studiích na vysoké škole a v roce 1970 spolu začali randit. O deset let později se vzali. Ano, skutečně tvoří pár už více než půl století. 

Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick

K prvnímu společnému setkání došlo v devadesátých letech, když oba hráli na Broadwayi. Sarah Jessica Parker ale byla v té době zadaná. Randila s Robertem Downey Jr.. Jakmile se ale rozešli, vrhla se do náruče Matthewa Brodericka. V roce 1997 se k překvapení všech vzali. Nerozdělil je ani seriál Sex ve městě, který Sarah Jessica Parker začala intenzivně natáčet o rok později.

David a Victoria Beckhamovi

Osudovým se jim stal fotbalový zápas, na kterém se Beckham do Posh Spice zamiloval na první pohled. Dva roky od seznámení, přesněji v roce 1999, se vzali. O té doby svou rodinu rozšířili hned o čtyři členy, syny Brooklyna, Romea Jamese a Cruze a dceru Harper. 

Elton John a David Furnish

Psal se rok 1993, když se ti dva seznámili na večírku pořádaném jejich společným známým. Dali se do řeči a měli si toho tolik co říct, že si hned na další den domluvili rande. A od té doby tvoří nerozlučnou dvojici. V prosinci 2005 zpěvák Elton John vstoupil s kanadským filmovým producentem Davidem Furnishem na radnici ve Windsoru do registrovaného partnerství. O devět let později, poté, co Velká Británie v tom samém roce schválila sňatky stejnopohlavních osob, se konečně mohli vzít.

Jde to i bez papíru

Goldie Hawn a Kurt Russell

Vdala se dvakrát, napotřetí už však svůj vztah svatbou stvrdit odmítla. Nejspíš měla za to, že veselka přináší smůlu. S Kurtem Russellem, s nímž si zahrála například v komedii Přes palubu, si na první rande vyšla na Valentýna v roce 1983. Manželé sice stále nejsou, ale prý jim to ve vztahu klape stále jako na začátku, a to i po dlouhých čtyřiceti letech. Že by svatba byla skutečně přežitkem?

Stabilní páry showbyznysu si prohlédněte ve fotogalerii

/

Jako vejce vejci: Celebrity, které vypadají jako jednovaječná dvojčata

Karin Šnýdrová / 07. 02. 2023

Zdroje: hellomagazine.com, brides.com, elle.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM