Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Gilmorovic děvčetem navěky: Alexis Bledel není herečkou jedné role, prestižní cenu dostala za jiný seriálový hit

Avatar photo Michaela Dočkalová
16. 09. 2023

Možná si nevzpomenete na žádný film, ve kterém hrála. Ale to nevadí, protože Alexis Bledel vládne spíše seriálům. Gilmorova děvčata ji doslova vystřelila do hereckého nebe. Jako Rory Gilmore si ji zamiloval celý svět. Přesto má na svém kontě víc úspěchů, než možná na první pohled vypadá.

Kimberly Alexis Bledel se narodila v Houstonu v Texasu 16. září 1981. S matkou a argentinským otcem vyrůstala v Mexiku a často se tak doma mluvilo španělsky. Jako malá navštěvovala katolickou školu, ale mezi spolužáky měla pověst zakřiknuté dívky, která nejraději tráví čas sama. Aby matka její stydlivost a introverzi prolomila, zapsala ji do komunitního divadla. První větší zlom v jejím chování nastal až v době dospívání, kdy si Alexis v jednom obchodním centru vyhlédl hledač talentů a nabídl jí, že by mohla docházet do modelingové školy Page Parks v Houstonu. Jako modelka byla velmi úspěšná a cestovala po celém světě. Díky modelingu přičichla k herectví, což ji přivedlo k tomu, že si podala přihlášku na New York University, kde studovala film.

Korejský vývozní artikl, který vzniká s podporou vlády: K–pop pomalu ovládá svět

Carlito Brigante / 15. 09. 2023

První role byla trefou do černého

Na samém konci 90. let přišla první nabídka a hned to byla trefa do černého. V době, kdy studovala první ročník vysoké školy, dostala roli Rory, dceru Lorelai Gilmore, kterou ztvárnila Lauren Graham. Po prvních pár dílech bylo jasné, že to bude hit. A taky byl, dokonce jde o jeden z nejúspěšnějších seriálů, které kdy vznikly. Točilo se dlouhých sedm let a jedna řada byla úspěšnější než druhá. Seriál založený na velmi rychlých, vtipných a především intelektuálních dialozích – ovšem podaných nesmírně lidskou a zábavnou formou – udělal z Alexis skutečnou seriálovou hvězdu. To ovšem nebylo to, po čem toužila. Vystoupit z rozjetého vlaku už se ale nedalo. 

Zestárla, ale krásu rozhodně neztratila: Co se stalo s hvězdami oblíbeného seriálu Gilmorova děvčata 

Denisa Grofová / 24. 04. 2023
Tři generace Gilmorových děvčat – Emily, Rory a Lorelai

Další seriálový hit přinesl Emmy

Devět let po ukončení úspěšného seriálu přišlo čtyřdílné pokračování Gilmorova děvčata: Rok v životě. V posledních letech ovšem zářila v jiném významném seriálu. Tím je Příběh služebnice. Hrála v něm od samého počátku do roku 2021, kdy se rozhodla své působení v seriálu ukončit. Za roli Emily byla několikrát nominována na cenu Emmy, hned první nominaci v roce 2017 proměnila.

Alexis se svou Emmy

Zarála si s Brucem Willisem

Opomenout ovšem nesmíme ani její filmovou kariéru. V roce 2005 si zahrála po boku Jessicy Alba a Bruce Willise v Sin City – město hříchu. V tom samém roce měla premiéru komedie Sesterstvo putovních kalhot, v níž také hrála jednu z hlavních rolí. A nevynechala ani pokračování z roku 2008. Hlavní roli si střihla i v Absolventce nebo v televizním dramatu Nezapomeň na lásku. Prozatím naposledy jsme měli možnost ji vidět v krimi dramatu Crypto z roku 2019.

S kolegyněmi z filmu Sesterstvo putovních kalhot

Lásky z Gilmorek

Největší radost u fanoušků Alexis vyvolala v době, kdy si mysleli, že randí se svým hereckým kolegou z Gilmorových děvčat Jaredem Padaleckim. A ona s ním skutečně randila, přestože to ani jeden z nich tehdy nepotvrdil. Láska, která vzkvétala před kamerou, se odrazila i v jejich reálných životech. Chodili spolu krátce během natáčení první sezóny, ale žádná velká zamilovanost v tom prý podle Jareda, jak později zmínil, nebyla. V letech 2003 až 2006 randila s další oblíbenou postavou z Gilmorek Milem Ventimigliou a její fanoušci byli opět jako u vytržení. Jesse, ač někdy hrál velmi protivného kluka, nešlo nemilovat. Dokonce prý pomýšleli na svatbu, z té ale nakonec sešlo a po 3 letech se rozešli jako přátelé.

Alexis v roce 2018

Manžel podal žádost o rozvod

V 5. sérii Šílenců z Manhattanu, v níž hostovala, se seznámila s hercem Vincentem Kartheiserem. Dohromady se dali dva měsíce po skončení natáčení. V říjnu 2012 svůj vztah oficiálně zveřejnili. V dalším roce ji Vincent požádal o ruku. V červnu 2014 se vzali, ale ve společnosti se spolu ukazovali jenom zřídkakdy. Dokonce o sobě vzájemně ani nemluvili. Na podzim 2015 pak Alexis tajně porodila syna. Tuto novinku propálil až Scott Patterson, známý jako majitel bistra Luke Danese z Gilmorových devčat. Po 8 letech manželství se ale rozešli, respektive její muž podal žádost o rozvod z dosud neznámých příčin. Aktuálně není známo, že by Alexis s někým randila.

S tehdy budoucím a dnes už bývalým manželem na akci v roce 2013

Bývalý kriminálník, který může být novým Bondem: Tom Hardy slaví narozeniny

Michaela Dočkalová / 15. 09. 2023

Svou mladistvou krásu ztratil, ženy ho milovat nepřestaly: Hugh Grant slaví narozeniny

Michaela Dočkalová / 09. 09. 2023

Zdroje: biography.com, popsugar.co.uk, csfd.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM