Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Bývalý kriminálník, který může být novým Bondem: Tom Hardy slaví narozeniny

Avatar photo Michaela Dočkalová
15. 09. 2023

Není sebemenších pochyb o tom, že aktuálně jde o jednoho z nejžádanějších a zároveň nejpřitažlivějších mužů Hollywoodu. Dokonce se už několik měsíců spekuluje o tom, že má být novým Jamesem Bondem. Ač na první pohled vypadá a působí jako bouřlivák, ve skutečnosti vede klidný a spořádaný život. Ale kdysi tomu bylo jinak.

Edward Thomas Hardy se narodil 15. září 1977 v Londýně a – jak se lidově říká – rostl pro šibenici. Byl neskutečně divokým dítětem, které nešlo vůbec uhlídat. Dokonce ho vyloučili ze školy a také byl později, v době dospívání, zatčen za jízdu v odcizeném voze. Aby toho nebylo málo, měl u sebe i zbraň. Navíc se už jako teenager stal závislým na drogách a alkoholu. Zkrátka to s ním šlo od samého počátku z kopce.

Krásný hlas, fenomenální úspěch, divoký a krátký život: Amy Winehouse by oslavila čtyřicetiny

Pavel Kučera / 14. 09. 2023

Guy Ritchie a Christopher Nolan mu dali šanci

Ale v roce 1998 vyhrál modelingovou soutěž a také začal studovat herectví v Drama Centre London. Jenže ho ze školy zase vyloučili. V roce 2001 si i přes všechny tyto okolnosti vysloužil malou roli v televizní minisérii Bratrstvo neohrožených a také ve velkofilmu Černý jestřáb sestřelen. Ale pak se vůbec nic nedělo. Nestala se z něj přes noc žádná hvězda. Naopak se jednoho dne zhroutil na ulici potom, co si dopřál svou oblíbenou, avšak o něco vyšší dávku cracku. Pak šel na léčení. Následně se objevil v několika dalších televizních minisériích, například v Oliveru Twistovi. První větší filmové role se dočkal až v roce 2008, kdy ho Guy Ritchie obsadil do akční krimi komedie RocknRolla. V tom samém roce točil i snímek Bronson. V následujícím roce přišla hlavní role v úspěšném seriálu Úlovek. Pak už jeho kariéra běžela jako na drátkách. S režisérem Christopherem Nolanem točil Počátek, který měl premiéru v roce 2010, a o 2 roky později si spolupráci zopakovali na filmu Temný rytíř povstal. V roce 2013 zazářil v dramatu Noční jízda. Od roku 2014 do roku 2022 hrál v úspěšném seriálu Gangy z Birminghamu.

Za film Revenant Zmrtvýchvstání, který točil s Leem DiCapriem, byl nominován na Oscara

Na vlně úspěchu

Mezi jeho nejúspěšnější filmy lze zařadit akční sci-fi Šílený Max: Zběsilá cesta z roku 2015, Revenant Zmrtvýchvstání, v němž si zahrál s Leonardem DiCapriem a byl nominován na Oscara, nebo Legendy zločinu. Kritiky výjimečně dobře hodnocená byla i jeho postava v Dunkerku nebo v akční sci-fi marvelovce Venom. Druhý díl Venom 2: Carnage přichází už byl však o poznání slabší. V letošním roce nás čekají hned dvě premiéry s Tomem Hardym, drama Motorkáři a akční krimi Havoc. Poslední rok se spekuluje také o tom, kdo bude novým Jamesem Bondem. Tom Hardy je prý jednou z nejpravděpodobnějších možností. Na výsledek si ale ještě nějaký ten pátek počkáme. Nový příběh agenta 007 má přijít do kin až v roce 2025 nebo dokonce až v roce 2026 či možná ještě později.

Nevydařené první manželství

Tom nepatří mezi muže, kteří by ženy střídali jako ponožky. Jeho první větší známostí se stala Sarah Ward, se kterou začal randit v roce 1999. A protože k sobě zahořeli obrovskou láskou, hned se také vzali. Byl to ale velmi neuvážený krok. Proto se v roce 2004 rozvedli. Tom si ovšem na pravou stranu břicha nechal vytetovat nápis „Till I Die SW“, aby vzdal své první ženě poctu. Poté randil s herečkou Lindou Park, až nakonec zakotvil u asistentky režie Rachel Speed, se kterou se poprvé setkal na natáčení The Virgin Queen v roce 2004. O čtyři roky později se jim narodil syn Louise Thomas, ale v roce 2009 se rozešli. Jeho osudovou ženou je anglická herečka Charlotte Riley, se kterou má dvě děti, jejichž jména ale úzkostlivě tají. Seznámili se při natáčení filmu Emily Brontëová: Bouřlivé výšiny v roce 2009 a po roce známosti oznámili zásnuby. Své Ano si řekli v červenci 2014 na zámku Chateau De Roussan v jižní Francii.

Tom Hardy a Charlotte Riley tvoří pár už 14 let

Nejprotivnější hvězdy Hollywoodu, s nimiž nechce nikdo pracovat: Chamtivá Sarah Jessica Parker, vztekloun Tom Hardy a psychopat Steven Seagal

Carlito Brigante / 13. 11. 2022

Charlize Theron a Tom Hardy měli konflikt při natáčení: Vystát se nemohou ani popové divy nebo hvězdy Sexu ve městě

Eliana Moravcová / 09. 01. 2023

Zdroje: britannica.com, famousfix.com, csfd.cz, hollywoodlife.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM