Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Svou mladistvou krásu ztratil, ženy ho milovat nepřestaly: Hugh Grant slaví narozeniny

Avatar photo Michaela Dočkalová
09. 09. 2023
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Hugh Grant je typickým příkladem muže, kterého ženy zbožňují. Přitahuje je nejenom jeho vzhled, ale i nezaměnitelný britský přízvuk. Proslavily ho role ve filmech Notting Hill nebo Deník Bridget Jones. Ve skutečnosti ale v mládí hercem být nechtěl.

Hugh John Mungo Grant se narodil 9. září 1960 v Hammersmithu v Londýně. Studoval Grantovu univerzitu v Oxfordu anglickou literaturu, ale v posledním ročníku se začal věnovat víc herectví než studiu. Objevil se ve studentském filmu Privileged z roku 1982 a zároveň vstoupil do Oxford University Dramatic Society. Po úspěšném dokončení školy příležitostně vystupoval v rozhlasových reklamách. A také začal psát román, jelikož věřil, že by mohl prorazit jako spisovatel. Pak ho ale nadobro pohltilo herectví. V Nottinghamu absolvoval svůj divadelní debut, a to když si zahrál malou roli v divadle Nottingham Playhouse ve hře Vějíř lady Windermerové dle knihy Oscara Wilda. 

Nejsou jen kolegové: Jennifer Aniston a Adam Sandler k sobě mají blíž, než si všichni mysleli

Michaela Dočkalová / 06. 09. 2023

Jeho parketou jsou romantické komedie

Profesionální filmovou kariéru odstartoval filmem Jamese Ivoryho a Ismaila Merchanta s názvem Maurice, který měl premiéru v roce 1987. Za tuto roli obdržel cenu pro nejlepšího herce na filmovém festivalu v Benátkách. Do povědomí široké veřejnosti se ale dostal až díky ztvárnění britského mládence ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb z roku 1994. Také za něj dostal Zlatý glóbus a dokonce ho Britská akademie filmového a televizního umění jmenovala nejlepším hercem. Pak už přicházela jedna role za druhou. V romantickém snímku Notting Hill hraje majitele knihkupectví, který se zamiluje do slavné herečky Anny Scott, již ztvárnila Julia Roberts. V Deníku Bridget Jonesové hraje svůdníka a milovníka, který okouzlil Renée Zellweger. V Lásce nebeské se vtělil do britského premiéra, jenž se zamiluje do své sekretářky.

Jeho úsměvu by dokázala odolat málokterá

Od romantiky k dramatům

V posledních letech jsme měli možnost Hugha vidět v životopisné komedii Božská Florence nebo v akčních filmech Guye Ritchieho Krycí jméno U.N.C.L.E. a Gentlemani. Ovšem v posledních letech se největšího ohlasu dočkal díky seriálu Mělas to vědět z produkce HBO, v němž ho manželka, kterou ztvárňuje Nicole Kidman, podezřívá z vraždy. Za tuto roli byl už pošesté nominován na Zlatý glóbus. Další nominace mu vynesly filmy Notting Hill, Jak na věc, Božská Florence a Skandál po anglicku. Zatím jedinou nominaci proměnil díky výkonu ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, za který má i britskou cenu BAFTA. 

V seriálu Mělas to vědět zazářil v záporné roli po boku Nicole Kidman

Dostal pokutu a musel se vzdělávat v prevenci proti AIDS

V roce 1995 jeho pověst utrpěla hluboké šrámy. V době, kdy byla jeho přítelkyní herečka a modelka Elizabeth Hurley, byl přistižen s prostitutkou. Za sex s ní ho policie zatkla, dostal pokutu tisíc dolarů a také musel docházet na přednášky týkající se prevence proti AIDS. Liz mu nakonec odpustila, ale později se stejně rozešli. Se scenáristkou Jeminou Khan randil tři roky, ale jejich vztah skončil v roce 2007. V letech 2011 až 2013 chodil s čínskou kráskou Tinglan Hong. V září 2011 se jim narodila dcera Tabitha, v únoru 2013 syn Felix.

S Liz Hurley tvořili krásný pár, přesto nedokázal odolat sexu s prostitutkou

Konečně našel štěstí

I se svou další partnerkou, televizní produkční Annou Eberstein, zplodil potomka. V září 2012 se jim narodil syn John. Pak se nakrátko rozešli, aby se po několika měsících dali zase dohromady. V roce 2015 přivítali na svět svou první dceru a v roce 2018 druhou. Jejich jména nejsou doposud známa. V 57 letech se Hugh také poprvé oženil, a to při velmi skromném obřadu. S Annou je ostatně dodnes a tak to vypadá, že konečně zakotvil u té pravé.

Anna a Hugh se vzali při utajovaném svatebním obřadu v květnu 2018.

Učitelky Zendaya a Julia Roberts, pohřební koordinátorka Angelina Jolie nebo zmrzlinář Ruppert Grint: Čím chtěly být celebrity

Kristýna Ševčíková / 03. 08. 2022

Nejlepší možná průprava: Herecké zkušenosti pomohly v politice ukrajinskému prezidentovi i českému senátorovi

Carlito Brigante / 05. 08. 2023

Zdroj: people.com, usmagazine.com, britannica.com, csfd.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM