Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Dům filmového Vlka z Wall Street je na prodej: Připravte si pořádně tučnou sumu

Avatar photo Michaela Dočkalová
05. 05. 2023

Viděli jste Vlka z Wall Street, v němž si hlavní roli zahrál Leonardo DiCaprio? I kdybyste si nepamatovali, o čem přesně tento snímek z roku 2013 je, určitě si budete pamatovat luxusní sídlo Jordana Belforta, který si užíval všech rozmarů zbohatlíků. Dům je nyní na prodej, připravte si ale 8 milionů liber, tedy více než 200 milionů českých korun. 

Bradley Cooper prodává haciendu: Připomíná botanickou zahradu a může vydělat dvojnásobek

Michaela Dočkalová / 27. 04. 2023

Ranč pro 10 koní a nechutně bohatého majitele

Na severním pobřeží Long Island ve státě New York, jenom 50 minut jízdy z Manhattanu, se nachází překrásný jezdecký areál s hlavní tříúrovňovou budovou s celkovou rozlohou pozemku 20 tisíc m². Jeho součástí je i vinný sklep, stáje a výběhy pro 10 koní nebo bazén se slanou vodou. Právě toto rozlehlé sídlo se stalo domovem (ovšem nikoliv pro všechny filmové scény) Jordana Belforta, kterého si ve Vlkovi z Wall Street zahrál právě Leonardo DiCaprio. Sídlo se prodávalo už v roce 2015 a v roce 2021 bylo znovu uvedeno na trh. Kupodivu za stejnou cenu. Nyní ale podražilo a majitel Ralph Bianculli za něj chce 8 milionů liber (respektive 10 milionů dolarů, tedy 231.372.000 Kč). Sám si dům nechal postavit v roce 2010, aby splňoval všechny jeho (i ty nejnáročnější) představy. Bianculli je vášnivým jezdcem a na panství choval dostihové plnokrevníky. Kvůli tomu si také nechal postavit sídlo jen 25 minut jízdy od závodiště Belmont Park.

6 ložnic, 7 koupelen, lázně i divadelní sál

Architektonických skvostů v tomto stavení najdete hned několik. Patří mezi ně například okna, která sahají od podlahy až ke stropu, a balkony či terasy, kterými jsou vybaveny všechny hlavní pokoje a ložnice, z nichž je vidět do zahrad a na bazén. Dům je vybaven hned 6 ložnicemi a 7 koupelnami, jednou rozlehlou a druhou menší kuchyní, mahagonovým barem, pokerovou hernou, promítacím nebo divadelním sálem, posilovnou i lázněmi. Nechybí ani romantická věž, která slouží jako oválná pracovna. Dům je dokonce vybaven také výtahem. Kolem budovy se nachází krásné zahrady a park, v němž nechybí ani fontána nebo menší vodopád. Do přilehlé garáže se vejdou hned čtyři automobily.

Nejen Leonardo DiCaprio

Snímek Vlk z Wall Street ovšem nebyl jediný, v němž hrál dům důležitou úlohu. Tehdy byl domovem Leonarda DiCapria, ač pouze filmovým. V minulosti v něm ale také čtyři měsíce přebýval herec Russell Crowe, když natáčel film Nejhlasitější hlas. Točil se v něm i seriál Sherlock Holmes: Jak prosté (Elementary) s Lucy Liu a Jonathanem Lee Millerem. Realitní makléř, který dostal prodej domu na starosti, toto sídlo potenciálním klientům představuje jako nedobytnou pevnost, která připomíná francouzský zámek.

Harry Potter prodal byt snů: Koupil ho v pouhých 19 letech, v domě jsou slavní sousedé a z měsíčních poplatků se vám zatočí hlava

Karin Šnýdrová / 18. 11. 2022

Slavní sousedi: Na dům vedle Micka Jaggera si připravte 4,5 miliardy, vedle Justina Biebera nebo Brada Pitta můžete bydlet levněji

Karin Šnýdrová / 16. 03. 2023

Zdroj: insider.com, profimedia.cz, robbreport.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM