Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Harry Potter prodal byt snů: Koupil ho v pouhých 19 letech, v domě jsou slavní sousedé a z měsíčních poplatků se vám zatočí hlava

Karin Šnýdrová
18. 11. 2022

Zatímco Harry Potter bydlel ve skromném přístěnku pod dveřmi, Daniel Radcliffe si potrpí na vznešenější sídla. A vkus na nemovitosti mu rozhodně upřít nelze. Nahlédněte s námi do luxusního manhattanského apartmánu, který herec koupil v pouhých devatenácti letech. Komu ho prodal a koho měl za sousedy? 

Za osm celovečerních filmů o čarodějnickém učni obdržel Daniel Radcliffe (33) pěkný balík. Po odečtení daní nashromáždil jmění ve výši 95,6 milionů dolarů, a tak není divu, že si rovnou během natáčení šestého dílu s názvem Harry Potter a princ dvojí krve (2009) mohl dovolit byt s prestižní adresou. Apartmán na Manhattanu koupil v roce 2008 za 4,9 milionu dolarů, letos se ho však rozhodl prodat. Kupcem je módní magnát z Holandska. 

Jak velký fanoušek Harryho Pottera jste? Ukažte své znalosti v kvízu!

Kristýna Ševčíková / 04. 08. 2022

Unikátní výhled 

Řeč je o apartmánu v manhattanské čtvrti West Village. Nachází se v jedenáctém patře výškové budovy a je z něj dokonalý výhled na řeku Hudson i celé New Jersey. Obývací pokoj se zakřivenou prosklenou stěnou slibuje dechberoucí panaromata, aniž byste museli vyjít ven. Stylový byt učaroval nejen představiteli filmového kouzelníka, ale také nizozemskému podnikateli jménem Fokke de Jong (49), který je zakladatelem firmy Suitsupply specializující se na pánské obleky. Sídlo Daniela Radcliffa o rozloze 227 metrů čtverečních odkoupil za 5,3 milionu dolarů. 

Měsíční poplatky vám udělají průvan v peněžence

V bytě jsou hned tři ložnice, každá z nich disponuje vlastní koupelnou i šatnou. Nelze nezmínit ani prostornou kuchyň, přilehlou jídelnu, obývací pokoj, pracovnu, prádelnu a vychytávky v podobě dvou parních sprch, snídaňových barů či elektrických okenních žaluzií. Majitel tohoto apartmánu musí počítat s poplatky za nadstandardní služby, které činí 3.100 dolarů měsíčně. Zahrnují vrátného, portýra, asistenta, fitness centrum, parkovací místo, úschovnu kol či hernu pro děti. Mezi předchozí nájemníky bytového komplexu One Morton Square patří například režisér a scénárista Oliver Stone (76), herec Mike Myers (59) či slavná dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsenovy (36). 

Druhý byt 

Přestože se Daniel Radcliffe rozhodl svou luxusní rezidenci prodat, vlastní ještě jeden byt na Manhattanu. Koupil jej koncem roku 2007 za 4,3 milionů dolarů a nachází se ve čtvrti NoHo. Ani v něm ovšem nebydlí, poskytuje ho k pronájmu. Naposledy se objevil v nabídce loni za 14.500 dolarů měsíčně. Teď už se ale pojďte podívat do prodaného bytu s prosklenou stěnou. 

Bobby z Dallasu prodává svůj Southfork: Podívejte se, co můžete mít za 14 milionů dolarů

Karin Šnýdrová / 04. 11. 2022

Dům Whitney Houston a Bobbyho Browna je na prodej. Jak bydlela jedna z nejslavnějších zpěvaček historie?

Karin Šnýdrová / 11. 11. 2022

Zdroje: nypost.comdirt.com, architecturaldigest.com, cosmopolitan.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM