Saturday Night Fever /
Celý playlist
VIP

Prošla vojenským výcvikem, stala se Miss Izrael a chtěla být Bond girl: Wonder Woman Gal Gadot slaví narozeniny

Avatar photo Michaela Dočkalová
30. 04. 2023

Pochází z Izraele a živí se i jako modelka. Proslavila se díky akční sérii Rychle a zběsile, ale všichni si ji zamilovali až jako Wonder Woman. Gal Gadot je také už trojnásobnou matkou. Jejím manželem je developer Yaron Varsano, za kterého se provdala už v roce 2008. Existují ale spousty dalších věcí, které o této ženě možná nevíte.

Gal Gadot se narodila 30. dubna 1985 v Izraeli, vyrůstala východně od Tel Avivu. Stejně jako její sestra byla vychovávána v židovské víře, kterou ostatně vyznává dodnes. Jako malá zbožňovala všechny možné druhy sportů a od dvanácti let také tančila. Není se ani čemu divit, když její matka byla středoškolskou učitelkou a vyučovala tělesnou výchovu.

Ze stříbrného plátna k plotně: Krásná Jessica Alba chtěla být herečkou od dětství, teď dává přednost rodině

Michaela Dočkalová / 28. 04. 2023

V Miss Universe neuspěla

Po střední škole vyhrála soutěž Miss Izrael. Zúčastnila se i soutěže Miss Universe, ale na předních příčkách se neumístila. Ve 20 letech nastoupila na povinné dva roky služby v Izraelských obranných silách, kde sloužila jako instruktorka bojové zdatnosti. Už v této době se seznámila se svým budoucím manželem Yaronem Varsanem. Po absolvování povinné vojenské služby se nadále věnovala modelingu a také studovala právo a mezinárodní vztahy. V roce 2007 ale přesedlala na herectví. Debutovala v izraelských seriálech Shemesh a Bubot. O dva roky později pronikla i do Hollywoodu. Usilovala dokonce o roli Bond girl v Quantum Of Solace, ale nakonec nad ní vyhrála Olga Kurylenko.

Gal Gadot v pátém vydání série Rychle a zběsile

Rychle a zběsile ke hvězdám

Truchlit však nemusela. Okamžitě si jí všimli jiní filmoví tvůrci. Po boku Vina Diesela a dnes již zesnulého Paul Walkera si tak zahrála v Rychlých a zběsilých a také v pokračování Rychle a zběsile 5, 6 a 7. V roce 2016 zazářila v akční komedii Špióni odvedle. Toho největšího úspěchu ovšem dosáhla až s příchodem Wonder Woman a Ligy spravedlnosti. Pozitivní ohlasy sklidilo i pokračování Wonder Woman 1984 a snímek Liga spravedlnosti Zacka Snydera. V letošním roce bude mít premiéru film Heart Of Stone, kde hraje společně s Jamiem Dornanem hlavní roli. Během příštího roku se mohou fanoušci těšit na premiéru životopisného snímku Kleopatra, kterou ztvární po Claudette Colbert nebo Elizabeth Taylor právě izraelská kráska. 

Některé filmy, v nichž si herečka zahrála, ovšem byly v pár arabských zemích zakázány. Dlouhodobě vystupuje jako velká podporovatelka své rodné země, což se nelíbí hlavám států prosazujících samostatný palestinský stát. V roce 2019 s manželem založili vlastní produkční společnost Pilot Wave.

Definitivním potvrzením hvězdného statusu byl komiksový snímek Wonder Woman

Manžela poznala, když jí bylo 21

O Gal Gadot v minulosti usiloval nejeden muž. Leč marně. Svou životní lásku si vybrala už ve svých 21 letech. S Yaronem Varsanem se seznámila na čakro-jógovém retreatu v izraelské poušti. Vzali se v roce 2008 a o tři roky později přivítali na svět svou nejstarší dceru Almu. Druhá dcera Maya se jim narodila v roce 2017 a před dvěma lety Gal  porodila zatím nejmladší dceru Daniellu. I dnes, po 17 společných letech, se k sobě s manželem chovají, jako by spolu byli sotva pár týdnů.

Láska, která trvá už 17 let

Zdroj: csfd.cz, britannica.com, hellomagazine.com, people.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM