Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

David Beckham chce miliardu: Legendární fotbalista vyrazil do boje s padělateli svých výrobků

Avatar photo Michaela Dočkalová
13. 05. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

David Beckham se pustil do soudní bitvy za miliardu britských liber. Žaluje bezmála pět stovek prodejců, kteří údajně prodávají napodobeniny jeho značkových produktů včetně slunečních brýlí nebo parfémů. Mezi nimi nechybí i velcí hráči jako Amazon nebo nejskloňovanější internetové tržiště poslední doby.  

Dcery Ryana Goslinga a Evy Mendes štve sláva rodičů: Mámu přetáčejí, tátovi zakázaly kaskadérské kousky

Michaela Dočkalová / 07. 05. 2024

Žije módou

David Beckham rozhodně není jen bývalý fotbalista a módní ikona. Své jméno propůjčil mnoha podnikatelským aktivitám. Ty obvykle souvisely hlavně s módním byznysem. Beckhamovo jméno nesou oblečení, spodní prádlo, módní doplňky, parfémy nebo například videohry. A také si splnil svůj celoživotní sen, respektive hned dva. Pořídil si vlastní fotbalový klub Inter Miami CF a kromě toho se stal i módním návrhářem. Podle smlouvy dohlíží na podobu módních kolekcí i samotný designu obchodu Kent & Curwen. Dokonce míval i majoritní podíl ve společnosti Authentic Brands, ten však v roce 2022 prodal. Fotbal a móda jsou zkrátka neodmyslitelnou součástí jeho života.

David Beckham s manželkou Victorií sleduje zápas svého klubu

Pečivo, ovoce a jeden sportovní klub, prosím aneb Slavní, kteří si koupili fotbalový tým či stáj Formule 1

Carlito Brigante / 10. 10. 2023

Potrpí si na kvalitu

A protože je velký puntičkář, jak ostatně dokázal v dokumentárním seriálu Beckham z roku 2023, dává si velmi záležet na tom, aby vše, co propaguje a co nese jeho jméno, respektive značku, bylo určitou zárukou kvality. Nyní se proto odhodlal podstoupit boj o vymýcení padělků svých výrobků. Tedy všeho, co nese jeho slavné jméno. S neoriginálním zbožím obchodují zejména asijští internetoví prodejci. Na jménu Beckham vydělávají slušné peníze a škodí tím pádem samotné značce. Společnost DB Ventures, která se stará o Beckhamovy podnikatelské aktivity a partnerství se světoznámými firmami, podle deníku The Sun zahájila hned dva soudní spory. Oba se zaměřují na prodej padělků přes Amazon, Etsy a také asi nejkontroverznější prodejní internetové stránky současnosti, Temu.

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Kazí mu jeho pověst

Mluví se hned od 492 obžalovaných a po každém společnost zastupující a hájící práva Davida Beckhama požaduje 1,6 milionu liber. Jeden ze zdrojů blízkých jednomu z nejslavnějších sportovců všech dob uvedl: „Autentické značky se snaží tento problém co nejrychleji potlačit a zabránit prodeji produktů Davidových výrobků. Značky, jimž David propůjčil své jméno, jsou hrdé na kvalitu a prestiž svých produktů, proto jim vadí, když někdo jejich zákazníky podvádí a okrádá tím, že jim prodává falešné zboží.“ Soudní dokumenty uvádějí, že obchody prodávající toto padělané zboží dokonce zákazníkům otevřeně tvrdily, že jde o skutečně originální zboží. David už minulý měsíc jeden soudní spor o 240 milionů liber vyhrál. U stejného amerického soudu bojoval také hned s několika padělateli zboží nesoucí jeho jméno, a soud mu dal za pravdu. Nejinak tomu pravděpodobně bude i nyní. Nejenže podvodníci ohrožují jeho dobré jméno, ale zároveň mu úmyslně kazí prodeje. A to si pochopitelně nikdo nechce nechat líbit.

Jeden z nejslavnějších sportovců a módní ikona

Překonali dlouhá odloučení i nevěru: Victoria a David Beckhamovi jsou manželé téměř čtvrt století

Michaela Dočkalová / 17. 10. 2023

Od Spice Girls přes manželství s fotbalovou ikonou až po úspěchy ve světě módy: Victoria Beckham slaví kulatiny

Pavel Kučera / 17. 04. 2024

Will Smith a David Beckham šermují, Mr. Bean závodí na okruhu: Adrenalinové koníčky slavných

Martina Hoblová / 19. 07. 2022

Sportovci s neomezeným talentem: Na uměleckou dráhu se vrhli Shaquille O’Neal, Arnold Schwarzenegger nebo fotbalový rabiát

Carlito Brigante / 09. 05. 2024

Zdroj: dailymail.co.uk

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM