Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Pečivo, ovoce a jeden sportovní klub, prosím aneb Slavní, kteří si koupili fotbalový tým či stáj Formule 1

Avatar photo Carlito Brigante
10. 10. 2023

Co byste si koupili, kdybyste měli neomezený rozpočet? Nebo alespoň ne neomezený, ale opravdu velkorysý? Jestliže se řadíte mezi sportovní fanoušky, pak by koupě fotbalového či jiného klubu byla dost možná na předních příčkách. Své jmění do sportovních klubů investovali i tito slavní. Komu se to vyplatilo a kdo měl zůstat u nemovitostí?

Ryan Reynolds

Nejznámějším sportovním podnikatelem současnosti je herecké eso Ryan Rodney Reynolds, který se společně se svým parťákem Robem McElhenneym rozhodl vrazit peníze do tradičního, leč skomírajícího Wrexhamu FC. Oba herce pro vstup do nejslavnějšího amatérského klubu v Británii údajně výrazně přinutil dokument Sunderland Till I Die o vášni (a především strastech) kdysi tradičního účastníka Premier League. Reynolds využil svého Deadpool hypu, sehnal potřebné peníze a začaly se dít věci! 

Velšský tým loni udělal velké haló v FA cupu a k celosvětové popularitě mu dopomohla i dokumentární série o autentickém řízení klubu pomocí dvou slavných herců, kteří se zkrátka jednoho dne rozhodli splnit si svůj dětský sen a postavit na nohy umírající celek. Činorodý Reynolds je navíc spolumajitelem týmu Alpine ve Formuli 1.

Britský král s královnou a herci Ryan Reynolds (vlevo) a Rob McElhenney během návštěvy ve Wrexhamu v prosinci 2022

Nejkrásnější hollywoodský pár současnosti? Vtipkuje, škádlí se a plodí jedno dítě za druhým

Michaela Dočkalová / 21. 12. 2022

David Beckham

Obletovaný “Becks” to za své PR aktivity schytával ještě za aktivní hráčské kariéry, ale moc dobře věděl, co dělá. Hráč s nezaměnitelnou kopací technickou se stal ještě za svého působení v Manchesteru United popkulturní ikonou a svůj status podpořil díky přestupům do Realu Madrid, AC Milán či PSG. Nejvýraznější stopu ovšem pro budoucí kariéru zanechal v americké MLS, kde si začal tvořit kontakty a pole pro nejdůležitější přestup svého života. 

Podnikový záložník vlastnicky vstoupil do klubu Inter Miami, ve kterém začal úspěšný rebuild, který zahrnoval příchod hvězd Gonzala Higuaina, Sergia Busquetse a především Lionela Messiho. Příchod posledně jmenovaného je často přirovnáván s předchozím vstupem Pelého do americké fotbalové soutěže. Beckhamovi se navíc do Miami nejen daří přivést velké hvězdy, ale také rozumně hospodařit. Jeho klub dlouhodobě končí v zelených číslech a klubu se nebývale daří i mimo rodnou hroudu.

David Beckham sleduje hvězdnou posilu Interu Miami v akci

Za peníze cokoliv: David Beckham v Kataru rozdává úsměvy i podpisy, Robbie Williams zazpíval Putinovi, namočil se i slušňák Sting

Michaela Dočkalová / 16. 12. 2022

Michael Jordan

Úspěch na palubovce se naopak nedaří přetavit jednomu z nejslavnějších sportovců všech dob – Michaelu Jordanovi. MJ23 patří mezi nejvěrohodnější značky současnosti, a tak se krom mnoha byznysových kolbišť rozhodl utkat se i ve světě vlastnictví sportovních klubů. Létající muž  se v roce 2010 rozhodl koupit organizaci Charlotte Bobcats (nyní Hornets).

Na rozdíl od úspěchů na jiných kolbištích se Jordanovi coby sportovnímu majiteli dvakrát nedaří, dokonce bývá často označován za jednoho z historicky nejhorších vlastníků NBA. V této spojitosti mají leccos společného s nejlepším hokejistou všech dob Waynem Gretzkym, kterému se pro změnu nedařilo coby majitelovi Phoenix Coyotes.

Michael Jordan na lavičce svých Hornets

Nemovitosti, oblečení, grily: Sportovní hvězdy, které po konci aktivní kariéry dobře zasadily a teď sklízí miliony

Carlito Brigante / 25. 02. 2023

Michael B. Jordan

Jeden Michael Jordan nestačí, stranou totiž v posledních měsících nezůstala ani hvězda Creeda, Michael B. Jordan. Sympatický svalovec a jeden z nejpopulárnějších herců současnosti se překvapivě rozhodl finančně vstoupit do AFC Bournemouth, účastníka Premier League. MBJ krom financí pomáhá nepříliš sledovanému týmu s mediálním dosahem a aktivně se zasazuje coby vlastník / ambasador.

A na konci tohoto článku se vrátíme úplně na začátek. Víte co spojuje Ryana Reynoldse a Michaela B. Jordana? Spoluvlastnictví týmu Alpine ve Formuli 1.

 

Michal B. Jordan na trávníku Bournemothu

Rocky se zlobí: Miláček Ameriky Michael B. Jordan naštval Sylvestera Stallona, chce se postavit na vlastní nohy

Carlito Brigante / 05. 02. 2023

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Zdroje: irozhlas.cz, forbes.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM