Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Od Spice Girls přes manželství s fotbalovou ikonou až po úspěchy ve světě módy: Victoria Beckham slaví kulatiny

Avatar photo Pavel Kučera
17. 04. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Slavná Posh Spice, tedy Victoria Beckham, slaví padesátku. Pojďme si zrekapitulovat nejzajímavější životní momenty a kariérní úspěchy této zpěvačky, módní návrhářky a podnikatelky. 

Porcelánová panenka, která ovládla taneční parkety: Pětinásobná matka Sophie Ellis-Bextor slaví pětačtyřicátiny

Pavel Kučera / 10. 04. 2024

Začátky ve Spice Girls (1994)

Victoria Adams se stala jednou z pěti členek slavné popové skupiny Spice Girls. Do kapely se dostala přes inzerát, který v roce 1994 viděla v časopise The Stage. Poté, co na něj odpověděla, byla pozvána na konkurz a byla přijata. Výrazná byla mezi ostatními členkami nejen svým zpěvem, ale také svojí osobností a noblesou, což z ní učinilo jednu z nejpopulárnějších členek skupiny. A taky přineslo přezdívku Posh Spice. Dodejme, že debutové album Spice z roku 1996 se zejména zásluhou hitu Wannabe stalo obrovským hitem a ikonou celých devadesátých let. 

Hvězdy 90. let: Uměle vytvořený projekt způsobil zemětřesení na hudební scéně, Spice Girls radily teenagerům s problémy

Pavel Kučera / 19. 10. 2023

Manželství se slavným fotbalistou (1999)

Už v roce 1997 se Victoria seznámila s tehdy patrně nejslavnějším anglickým fotbalistou, útočníkem Manchesteru United Davidem Beckhamem. Stalo se tak po fotbalovém zápase, kdy se členové týmu setkali se všemi členkami Spice Girls. David a Victoria si rychle padli do oka. Jejich vztah se rychle rozvinul a stali se jedním z nejznámějších párů světového showbyznysu. Vzali se 4. července 1999 v Irsku, v městečku Luttrellustown Castle nedaleko Dublinu. Jejich svatba byla velkolepou událostí s velkou mediální pozorností. Od té doby zůstávají jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších párů veřejného života Anglie.

David a Victoria na dobovém snímku

Překonali dlouhá odloučení i nevěru: Victoria a David Beckhamovi jsou manželé téměř čtvrt století

Michaela Dočkalová / 17. 10. 2023

První sólové album (2001)

Tlak na skupinu Spice Girls byl nesmírný, a tak členky brzy začaly pomýšlet na vlastní sólové kariéry. Svůj samostatný debut vydala v roce 2001 i Victoria. Eponymní album vzniklo ve spolupráci s producenty a autory jako Rodney Jerkins, Cathy Dennis a Stargate. Do psaní textů a písní se však zapojila i sama Victoria. Hudební styl alba byl převážně popový, přičemž se snažila vytvořit svůj vlastní zvuk a obraz nezávislý na její předchozí kariéře ve Spice Girls. Album obsahovalo singly jako Not Such An Innocent Girl a A Mind Of Its Own. A i když album nebylo komerčně tak úspěšné jako některé ostatní sólové projekty bývalých členek Spice Girls, zaznamenalo určitý úspěch a pomohlo Victoria etablovat se jako sólová umělkyně.

Začátky v módním průmyslu (2004)

V té době začala také Victoria pomýšlet na vlastní podnikání v módním průmyslu, který ji byl vždycky blízký. V roce 2004 napřed představila první vlastní džínovou kolekci s názvem VB Rocks, kterou navrhla pro americkou oděvní značku Rock & Republic. Victoria prozradila, že hlavním smyslem jejich džín bylo, aby „ženám pozvedly jejich zadečky“. A přesně tak byly střiženy a ušity. Jednalo se o dva modely džín, které na zadní kapse zdobila korunka, což bylo zpěvaččino logo. A nebyla to žádná láce, jejich cena byla 300 dolarů. Prodávaly se až do roku 2008, kdy byla edice ukončena.

Victoria je módní ikonou žen po celém světě

Reality show (2003-2007)

Victoria se stala součástí série reality show s názvem The Real Beckhams, která mimo jiné dokumentovala její život s Davidem v Americe. Tato série přispěla k jejich stále rostoucí popularitě a zvýšila povědomí o dvojici zejména v Americe. Ostatně vznik reality show byl přímo součástí snahy o zvýšení povědomí o Beckhamových v USA, kde David začal hrát fotbal tým za Los Angeles Galaxy. Vlastně se jednalo o adaptaci britského dokumentu s názvem Being Victoria Beckham, který byl na televizní stanici ITV vysílán v roce 2002 a dokumentoval její život a kariéru.

Vlastní módní značka (2008)

V USA se po přestěhování do Los Angeles v roce 2007 více zaměřila na svoje podnikání v módě a hudba šla v podstatě stranou. V roce 2008 založila vlastní módní značku, která nesla její jméno. Její první módní kolekce se zaměřovala na luxusní dámskou módu a byla představena na New York Fashion Week v roce 2008. Od té doby se její módní značka rozrostla a rozvinula se do rozmanitých oblastí, včetně oblečení, doplňků, obuvi a kosmetiky. Victoria Beckham se stala ceněnou módní návrhářkou a její značka získala mezinárodní uznání a popularitu. Kolekce vynikaly především sofistikovaným stylem a moderním luxusem, což značce přineslo mnoho ocenění a prestižních příležitostí v odvětví módy. 

Podnikáním už prodělala stamiliony: Victoria Beckham věří na zázrak, zatím ji dotuje manžel

Michaela Dočkalová / 19. 04. 2023

Úspěch na New York Fashion Week (2011)

Prezentace Victorie Beckham na New York Fashion Week v roce 2011 pro ni znamenala významný mezník v kariéře módní návrhářky. Tato událost ji posunula do popředí mezinárodní módní scény a ukázala, že není jen bývalou členkou populární hudební skupiny, ale váženou a talentovanou designérkou. Victoria uspěla s návrhem své módní kolekce pro jaro/léto 2012, která byla chválena pro styl kombinující moderní prvky s klasickým řemeslným zpracováním. Zvláštní pozornost byla věnována preciznímu střihu, kvalitním materiálům a vkusným detailům. Úspěch na této události pomohl upevnit postavení v odvětví módy a získat uznání kritiků i módních profesionálů. To Victorii umožnilo dále rozvíjet vlastní značku a posunout se kupředu v módním průmyslu.

British Fashion Award (2011)

Že je Victoria ve světě módy opravdovou osobností a výrazným talentem, nikoliv jenom někým, kdo se veze na slavném jméně nebo dřívější hudební slávě, jasně dokázalo uznání, které získala v roce 2011. Bylo to ocenění British Fashion Award za kategorii Designer Brand Of The Year (Značka roku), a to za úspěchy a vynikající práci, kterou Victoria Beckham předvedla se svou módní značkou od jejího založení. Ocenění potvrdilo Victoriin významný přínos do módního průmyslu a postavení mezi předními postavami v oblasti módního designu.

Victoria se svou British Fashion Award

Řád britského impéria (2017)

Victoria Beckham obdržela v roce 2017 od královny Alžběty II. Řád britského impéria (Order of the British Empire). Toto vyznamenání, které jí tehdy předal princ William, získala za svůj významný přínos v oblasti módy, ale i charitativních aktivit. Řád britského impéria je ocenění udělované za vynikající služby veřejnosti v různých oblastech, a obdržení tohoto ocenění ukazuje na významný přínos Victorie Beckham jak v oblasti módy, tak i v charitě.

Bude Posh Spice osminásobnou babičkou? Brooklyn a Nicola Beckhamovi plánují velkou rodinu, nebrání se ani adopci

Michaela Dočkalová / 10. 12. 2022

Kam jezdí na dovolenou Beckhamovi, Clooney nebo J.Lo: Nejoblíbenější destinace světových celebrit

Michaela Dočkalová / 08. 06. 2023

50 odstínů make-upu od Rihanny, oční linky od Lady Gaga i řasenka od Victorie Beckham: Hvězdy a jejich kosmetické značky

Denisa Grofová / 09. 09. 2022

Pečivo, ovoce a jeden sportovní klub, prosím aneb Slavní, kteří si koupili fotbalový tým či stáj Formule 1

Carlito Brigante / 10. 10. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM