Trendy Expres /
Celý playlist
VIP

Will Smith a David Beckham šermují, Mr. Bean závodí na okruhu: Adrenalinové koníčky slavných

Avatar photo Martina Hoblová
19. 07. 2022

Přemýšlíte, jak se netradičně zabavit ve svém volnu, a nic vás nenapadá? Nechte se inspirovat slavnými lidmi, kteří při výběru svých koníčků mnohdy doslova nezůstávají při zemi.

Jak trávíte volný čas? Možná si vyjedete na kolo, možná si jednou za rok vyrazíte potápět se do Rudého moře. Celebrity mají, mimo jiné, tu výhodu, že rozpočet na jejich trávení volného času je takřka neomezený. Jak se tedy baví třeba Will Smith, Mr. Bean či David Beckham?

Létání

Řadu osobností, například amerického herce Toma Cruise, jste určitě v letadle už viděli několikrát, nelze nezmínit i nový Top Gun: Maverick. Proto vás zřejmě nepřekvapí, že pilotování podlehl i ve svém soukromí. Zábava to je ale i třeba pro herce Johna Travoltu, Morgana Freemana nebo Harrisona Forda. Všichni zmínění navíc nějaké to letadlo i vlastní. A pilotní licenci vlastní i Brad Pitt.

Pokud vás ale tento adrenalinový zážitek nenadchl, můžete zkusit třeba seskok padákem. Tomu holduje například americko-australská herečka Nicole Kidman nebo čeští herci Petr Vágner a Ladislav Ondřej.

Tom Cruise ve stíhačkách (tou druhou je český Albatros) svezl i moderátora Jamese Cordena

Pastor, chovatel pštrosů, hollywoodská hvězda. K jakým profesím utekli známí hudebníci?

Redakce / 30. 12. 2021

Rychlá kola 

Některé celebrity mají letadla, jiné závodní automobily. A to nejen doma na okrasu. Za volantem je velmi zdatný například proslulý Mr. Bean, anglický herec Rowan Atkinson, který šlape na plyn i na závodních okruzích. Mezi své koníčky řadí závodění také Joey z Přátel – Matt LeBlanc, bubeník a spoluzakladatel Pink Floyd Nick Mason, zpěvák a textař kapely AC/DC Brian Johnson, frontman britské skupiny Jamiroquai Jay Kay, herec Patrick Dempsey, který se stal před pár lety spolumajitelem jednoho z týmů, nebo americký komik a moderátor talk show David Letterman.

Adrenalin pumpuje do žil i irský herec německého původu Michael Fassbender, který dokonce startoval na legendárním okruhu Le Mans na palubě vozu Porsche, nebo česká zpěvačka Olga Lounová, která se účastnila i slavné Rallye Dakar. Dvě kola místo čtyř mají pak raději herci Brad Pitt nebo Keanu Reeves, který si dokonce vyrábí vlastní motorky.

Jestli jsou pro vás obě zmíněné možnosti příliš nebezpečné, pak můžete svou zálibu v rychlých automobilech vyřešit jako hvězda kung-fu Jackie Chan nebo americká dědička hotelového impéria Paris Hilton. Oba si místo závodění pouze pořídili závodní tým.

Michael Fassbender ve svém Porsche během letošní 24hodinovky v Le Mans. Foto: Profimedia

Snowboarding

Možná vám zatím vše zmíněné připadalo jako příliš náročné a drahé hobby a chtěli byste něco dostupnějšího. Pak navrhujeme koupit si prkno a vyrazit do hor, stejně jako to dělá americká herečka Cameron Diaz, její bývalý přítel Justin Timberlake, kanadský zpěvák Justin Bieber nebo náš Janek Ledecký, který k tomuto sportu přivedl své děti, což se zejména u dcery Ester ukázalo jako dobrý krok. Po zasněžených svazích se ráda prohání i celá rodina Beckhamových. V mládežnických kategoriích na prkně válel i český zpěvák Ben Cristovao. Ten se našel mimo jiné i v bojovém sportu – brazilském jiu jitsu, ve kterém je dokonce mistrem Evropy.

Ostatní

Velmi zajímavý koníček mají americký herec Will Smith a anglický fotbalista David Beckham. Ve svém volnu se, někdy dokonce společně, věnují sportu s tisíciletou tradicí – šermu. A přidal se k nim také Tom Cruise, který má doma navíc tréninkovou místnost.

Pokud vás zatím nic z adrenalinových koníčků slavných nezaujalo, přidáme ještě pár tipů – americká herečka Kristen Stewart ráda surfuje, americký herec Bruce Willis zase podlehl boxu a basketbalu, a taková Nicole Kidman se mimo jiné potápění mezi žraloky.

Ester Ledecká: Když se ostatní opijí, dostanou se na mou střízlivou úroveň

Miloš Pokorný / 28. 06. 2022

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM