Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

Byli miláčky davů, dnes po nich neštěkne ani pes: Kam se poděly hvězdy 90. let

Avatar photo Eva Zajícová
16. 03. 2023

V devadesátých letech jsme tyto herce a herečky milovali, dnes se na ně však už zapomnělo. O kom je řeč? Třeba o krásné profesorce ze seriálu Lovci pokladů, kterou ztvárnila herečka Tia Carrere nebo o představiteli Codyho ze sitcomu Krok za krokem. Kterým dalším devadesátkovým idolům sláva pohasla?

Evu Mendes už hraní omrzelo: Teď je hlavně manželkou jednoho z nejpřitažlivějších mužů planety

Michaela Dočkalová / 05. 03. 2023

Sasha Mitchell

Svou kariéru měl v 90. letech rozjetou naprosto pohádkově. Lidé po celém světě si zamilovali jeho postavu Codyho ze seriálu Krok za krokem. Jako herec se také dokázal prosadit v akčních filmech, zazářil ve filmové sérii Kickboxer. Právě na natáčení filmů upřel Sasha svou pozornost po skončení seriálu Krok za krokem. Ačkoliv se nadále objevoval v různých snímcích, žádná průlomová role už nepřišla. Herec to ale nevzdává, uvidíme, zda se někdy zase vrátí na výsluní.

Sasha Mitchell ze seriálu Krok za krokem musel odejít kvůli obvinění z domácího násilí, po zproštění se sice vrátil, ale to už byl seriál u konce

Tia Carrere

Možná vám dnes už jméno Tia Carrere nic neřekne, ale při pohledu na fotografii si jistě vybavíte herečku, která byla velmi populární v 90. letech. Řada diváků si ji vybaví především jako Cassandru Wong z oblíbené komedie Waynův svět. Vidět jsme ji ale mohli i v seriálu Lovci pokladů a snímcích Pravdivé lži, Vysoká hra či Bláznivá škola. Během let 1992 až 1997 natáčela v průměru tři filmy ročně, do toho se ještě pokoušela rozjet kariéru zpěvačky. Na Tiu toho začalo být postupem času moc, a tak se dostavil pocit vyhoření. Rozhodla se zvolnit a namísto natáčení filmů se začala věnovat dabingu a účinkování v televizních show.

Tia Carrere zaujala diváky mimo jiné i exotickým vzhledem, v žilách se jí mísí čínská, španělská, filipínská a havajská krev

Heather Graham

Svou hereckou kariéru odstartovala již během 80. let, kdy se stala známou díky účinkování v komedii Řidičák. Skutečnou slávu jí ale přinesl kultovní horor Vřískot a účinkování v mysteriózním televizním seriálu Městečko Twin Peaks. Podařilo se jí získat roli v legendárním seriálu Sex ve městě. Nadále se pak věnovala herectví, dostávala ale spíše vedlejší role a také účinkovala v nezávislých filmech. Jejím nejnovějším filmem je On A Wing And A Prayer, bude uveden tento rok.

Heather Graham se v běhu let příliš nemění

Freddie Prinze Jr.

V 90. letech byl opravdu velkou filmovou hvězdou. Zazářil v romantické komedii Taková normální holka, hitem se stal i horor Tajemství loňského léta, ve kterém účinkoval. Nabídky se mu jen hrnuly, bohužel ale jeho sláva začala po roce 2000 upadat. Filmy, ve kterých účinkoval, nenaplnily očekávání producentů. Ačkoliv se mu v profesním životě přestalo dařit, přece jen mu svět filmu něco dal – životní lásku. Tou je dodnes Sarah Michelle Gellar, hvězda seriálu Buffy, přemožitelka upíru, se kterou se seznámil při natáčení snímku Tajemství loňského léta. Minulý rok oslavili dvacáté výročí svatby, mají spolu dvě děti, dceru Charlotte Grace a syna Rockyho Jamese.

Freddie Prinze Jr. ustoupil ze světel ramp, ale vypadá stále spokojeně

Andrew Keegan

Byl vyhledávaným hercem záporných rolí, většinou hrál nafoukance. Vidět jsme jej mohli například v romantické komedii 10 důvodů, proč tě nenávidím, sci-fi snímku Den nezávislosti či filmu Všechno je dovoleno! Herectví se věnoval i dále, ale jeho hvězda postupem času pohasla. Zajímavostí je, že kromě šoubyznysu zabrousil i do oblasti náboženství. Založil svou vlastní církev s názvem Full Circle, kvůli které měl i oplétačky se zákonem. Na jedné charitativní akci totiž prodával nelegálně fermentovaný čaj, o kterém tvrdil, že je to kombucha. Ani to ho ovšem neodradilo, dodnes v církvi působí.

Andrew už není tím hezounem, ze kterého se dívkám podlamovala kolena

Módní ikona Reese Witherspoon: Inspirujte se jejím dívčím a hravým stylem

Andrea Machajdíková / 14. 03. 2023

Matkou po čtyřicítce: Sarah Jessica Parker, Kristin Davis nebo Naomi Campbell se toho rozhodně nebojí

Michaela Dočkalová / 11. 03. 2023

Zdroje: Vice, Refinery29, Gazette Review, Ranker
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM