Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Ostatní

Hvězdy seriálu Krok za krokem tehdy a dnes: Šprtka Dana je právničkou, Cody čelil obvinění a Carol miluje plastiky

Denisa Grofová
31. 10. 2022

Oblíbený americký rodinný seriál z 90. let minulého století není potřeba nějak zdlouhavě představovat. Rozvedený majitel stavební firmy Frank Lambert, otec tří dětí, se ožení s vdovou Carol, jež má také tři děti a je kadeřnicí. Jednotlivé epizody popisují postupné sbližování nově vzniklé rodiny, denní strasti i radosti a spoustu neočekávaných okamžiků, které, jak to tak bývá, píše sám život.

Než se v dnešním díle našeho seriálu o bývalých televizních hvězdách podíváme, jak si dnes žijí a co dělají členové fiktivní rodiny Lambertových, máme pro vás malý kvíz. Přemýšleli jste někdy o tom, jaký význam má název Krok za krokem? Proč tvůrci zvolili zrovna toto spojení? Jsou v něm totiž ukryty hned dva významy. Jeden je vám možná hned jasný. Rodina Lambertových se krok za krokem, dnem za dnem, sbližuje a poznává. A ten druhý? Originální anglický název je Step By Step. A význam slova step je nevlastní, takže slovní hříčka jako název seriálu o soužití nevlastních sourozenců pod jednou střechou. 

Teď už ale zpět k hercům. Od konce vysílání uplynulo více než 20 let, od začátku vysílání dokonce více než 30 let, takže je jasné, že všichni dospěli a zestárli. Je zajímavé, že většina představitelů, i přes obrovskou oblibu seriálu v jeho době, ve své herecké kariéře po skončení natáčení nepokračovala, nebo už nikdy nedosáhla žádného významného úspěchu. Pojďme se tedy na ně podívat.

Jak se skutečně jmenuje Minnie Mouse a která princezna má fialové oči? Zajímavosti ze světa Walt Disney

Eliana Moravcová / 26. 10. 2022

Patrick Duffy (Frank Lambert)

O Patrickovi můžeme s jistotu říct, že za svůj život ztvárnil dvě role, které divákům zůstaly zaryté v paměti. Vedle postavy Bobbyho Ewinga v seriálu Dallas byla tou druhou právě postava Franka v Krok za krokem. V roce 1986 prožil obrovskou tragédii, když mu v jejich restauraci zabili oba rodiče. Patrick v jednom rozhovoru prozradil, že se s touto tragickou událostí vyrovnal jen díky buddhismu a meditacím. Jako jediný ze všech představitelů se celý život věnuje herectví. Objevil se v nespočtu filmů a seriálů. Zahrál si třeba i v oblíbené Námořní vyšetřovací službě.

Patrick Duffy v době, kdy se stěhoval z Dallasu do Krok za krokem, a v roce 2019 na červeném koberci Directors Guild Of America Awards v Hollywoodu

Suzanne Somers (Carol Lambert)

Z bývalé ikony 90. let je dnes postarší dáma, která ráda obráží společenské akce všeho druhu a miluje práci plastických chirurgů, hlavně na svém těle. I přes velkou oblibu její seriálové postavy, Suzanne po skončení natáčení skončila i se svou hereckou kariérou. Poté, co ji v roce 2000 diagnostikovali rakovinu prsu a ona veřejně odmítla chemoterapii, začala intenzivně propagovat přírodní medicínu. Je také autorkou několika knih o zdravém životním stylu a majitelkou úspěšné značky organické kosmetiky. V podvědomí však zůstala také jako hvězda teleshoppingu, kde například nabízela svůj přístroj na posilování stehen. Co se týče vztahů, je však Suzanne na rozdíl od jiných hvězd velmi stálá, se současným partnerem Alanem je od roku 1977. Ze svého jediného manželství, do kterého vstoupila už v 19, má syna Bruce, kterému je šestapadesát let.

Suzanne v době největší seriálové slávy a letos se svým partnerem Alanem

Christine Lakin (Alicia „Al“ Lambert)

Christine svoji roli v seriálu využila jako vstupenku do světa showbussinessu. Po skončení natáčení Kroku za krokem měla vlastní minisérii Lovin’ Lakin, kterou i režírovala. Jako režisérka se objevila i v seriálu Goldbergovi, kde měla na starost 9 epizod. Má dvě děti a manžela, je stále krásná, věnuje se herectví a také dabingu.

Úsměv má Christine pořád stejný

Christopher Castile (Mark Foster)

Když začínal v seriálu, bylo mu 11 let. Byl to ten bloňďatý šprt s velkými brýlemi. Christopher však patří k hercům, kteří se neobjevili jen v jedné roli, určitě si ho pamatujete z oblíbeného rodinného filmu Beethoven a Beethoven 2. Než pověsil hereckou kariéru na hřebík, věnoval se ještě dabingu. Dnes je z něho už víc než dospělý muž, který naplnil představy své postavy Marka Fostera a stal se profesorem politických věd na univerzitě v Kalifornii. Napsal i autobiografickou knihu, ve které popisuje, jaké je to být dětskou hvězdou a co to s vámi udělá po psychické stránce.

Staci Keanan (Dana Foster)

Krásná, inteligentní a sarkastická. Taková byla postava Dany Foster, kterou v seriálu Staci ztvárnila. I dnes je však stále velmi krásná a touží po ní muži všech věkových kategorií. Z mladé šprtky je sexy čtyřicátnice, která dala vzdělání přednost před herectvím, z čehož by seriálová Dana měla určitě radost. Je z ní právnička a zároveň i učitelka, která je šťastně vdaná za producenta Guye Birtwhistlea.

Ani seriálová Dana se moc nezměnila

Sasha Mitchell (Cody Lambert)

Možná by vás ani nenapadlo, že Sasha Mitchell, který v seriálu ztvárnil potrhlého Codyho zmítajícího se mezi samými pohromami, byl ze seriálu vyhozen během páté série, a to kvůli obvinění z domácího násilí. Svou roli dostal nakrátko zpět, ale to už byl seriál u konce. Je držitelem černého pásu v taekwondu a kdysi byl amatérským mistrem v kickboxu, což využil ve filmech Kickboxer 2 až 4.  Nyní je hrdým otcem tří dcer a jednoho syna. Dál točí filmy, i když už ne v hlavní roli. Nedávno se třeba objevil ve filmu Rodiče na tahu po boku Aleca Baldwina a Salmy Hayek.

Sasha Mitchell si také zahrál v seriálovém Dallasu, kde ztvárnil nemanželského syna hlavního padoucha J. R. Ewinga, na druhém snímku je na akci v New Jersey před šesti lety

Angela Watson (Karen Foster)

Seriálová Karen byla několikanásobná královna krásy, která toužila po slávě a obdivu. Ve skutečnosti si však Angela zažila momenty, které jí nechaly šrámy nejen na duši. Po skončení seriálu zjistila, že jí rodiče zpronevěřili majetek ve výši téměř 3 milionů dolarů. Na základě této zkušenosti založila organizaci, která pomáhá dětským hercům chránit jejich majetek, aby se jim nestalo to, co si musela zažít ona.

Angela Watson coby seriálová Karen a na akci Tonyho Bennetta před několika lety

Brandon Call alias (J. T. Lambert)

O Brandovi se toho bohužel moc neví. Předtím, než se na sedm let proměnil v J. T. Lamberta, proslavil se v seriálu Pobřežní hlídka, kde hrál syna Davidu Hasselhoffovi. S koncem natáčení Kroku za krokem skončila i jeho herecká kariéra a on se stáhl do ústraní. Je rozvedený a má čtrnáctiletou dceru. Provozuje benzinku a myčku aut v Kalifornii.

Josh Byrne (Brendan Lambert)

Příčina náhlého odchodu Joshe alias Brendna ze scény během sedmé série zůstala dodnes bez objasnění. Josh se objevil v několika televizních show, dnes už ale na veřejnosti nevystupuje a o jeho soukromí se neví skoro nic.

Jak se změnily postavy z Krok za krokem, uvidíte ve videu

https://www.youtube.com/watch?v=EtVrl2TUKH8

Pobřežní hlídka tehdy a dnes: Kdo má za sebou hanbatá videa, kdo to nezvládl s alkoholem a koho byste nepoznali

Denisa Grofová / 25. 10. 2022

Staré, ale určitě ne pro pamětníky: M.A.S.H., Bratrstvo neohrožených i Perníkový táta jsou seriály, na které se vyplatí podívat i dnes

Martina Hoblová / 01. 08. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia a Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM