Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Evu Mendes už hraní omrzelo: Teď je hlavně manželkou jednoho z nejpřitažlivějších mužů planety

Avatar photo Michaela Dočkalová
05. 03. 2023

Krásná Eva Mendes se u nás proslavila díky série Rychle a zběsile. Zahrála si ale i v dalších filmových trhácích, jako je Hitch: Lék pro moderního muže nebo Za borovicovým hájem, kde se potkala i se svým manželem. S kanadským hercem Ryanem Goslingem tvoří jeden z nejkrásnějších párů světa. A to už krásných dvanáct let. Jen těžko se však věří tomu, že dnes herečka slaví čtyřicáté deváté narozeniny.

Eva Mendes se narodila 5. března 1974 na Floridě Evě Pérez Suárez a Juanu Carlosovi Méndezovi. Vyrůstala na předměstí Los Angeles s matkou, neboť otec po rozvodu od rodiny odešel. Po střední škole se vrhla na studium marketingu na Kalifornské státní univerzitě, ale v roce 1997 z ní odešla. Dostala totiž první herecké nabídky.

Branky, body, dluhy: Sportovci, kterým se mimo hřiště nedařilo

Carlito Brigante / 04. 03. 2023

Průlom díky hororu 

Už o rok později si zahrála v komedii Noc v Roxbury a hororu Kukuřičné děti 5: Pole teroru. Svou premiéru před kamerou si však odbyla již v roce 1996, kdy vystupovala v klipu popové skupiny Pet Shop Boys s názvem Se a vida é (Takový je život). Prvního většího kariérního úspěchu se dočkala až v roce 2000, kdy dostala roli v hororu Temná legenda 2. Sice nebyl divácky nijak úspěšný, přesto si jí díky němu poprvé všimli i další režiséři. V roce 2001 si zahrála v oscarovém dramatu Training Day a hned po boku takových hvězd, jakými jsou například Denzel Washington nebo Ethan Hawke. Kasovní trhák Rychle a zběsile 2, v němž ztvárnila agentku celní správy Monicu Fuentes, ji vystřelil do hereckého nebe. Následovaly role ve filmech Hitch: Lék pro moderního muže, americké slaďárně, v níž si zahrála s Willem Smithem, Ghost Rider nebo Noc patří nám.

Chce už jen role v pohádkách

V roce 2011 se vrátila do pátého dílu Rychle a zběsile a o rok později si zahrála ve francouzském dramatu Holy Motors, který měl premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes. Zatím naposledy si ve filmu zahrála před devíti lety. Po fantasy thrilleru Lost River, který režíroval její muž Ryan Gosling, přerušila kariéru a pokračovala jen v dabingu a čas od času natočí nějakou reklamu. Už nechtěla ztvárňovat žádné sexy ženy, ani netoužila zahrát si v dalším akčním filmu nebo hororu. Prozradila, že by si přála získat roli v pohádce, například od studia Disney. Ale taková role nejspíš doposud nepřišla, a proto se fanoušci marně domáhají informace, kdy se jejich oblíbenkyně zase objeví na plátnech kin.

S Ryanem Goslingem se potkali v roce 2012 ve filmu Ze borovicovým hájem

Svatbu tajili několik let

Své soukromí si herečka střeží jako málokdo. Přesto se ví, že od roku 2002 do roku 2010 randila s filmovým producentem Georgem Augustem. Záhy nato začala chodit s hercem Ryanem Goslingem. V roce 2014 se jim narodila dcera Esmeralda, o dva roky později dcera Amanda Lee. V listopadu minulého roku k překvapení všech nechala herečka nakouknout do svého soukromého života skrze fotografii zveřejněnou na sociální síti Instagram. Pochlubila se tetováním na zápěstí, kde má zvěčněný nápis `de Gosling`. A to znamená jediné. Eva Mendes se vdala. Svůj rodinný stav s oficiální platností potvrdila i během rozhovoru pro Channel Nine’s Today. S Goslingem se vzali už před několika lety, spekuluje se o tom, že do manželského svazku vstoupili jen několik měsíců po narození druhé dcery. 

Z lamače dívčích srdcí a akčního hrdiny odbarvenou oživlou hračkou: Ryan Gosling se pro roli Kena asi narodil

Karin Šnýdrová / 12. 11. 2022

Zpěvačka Camila Cabello slaví narozeniny: Podívejte se na její nejkrásnější šaty z červeného koberce

Karin Šnýdrová / 03. 03. 2023

Zdroje: thefamouspeople.com, vogue.me
Zdroj fotografií: Profimedia a Focus Features / Profimedia  

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM