Víkend na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Beyoncé má lupénku, Keira Knightley přichází o vlasy, Pink trápí astma: Světoznámé hvězdy své nemoci tajily

Avatar photo Michaela Dočkalová
27. 02. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Je všeobecně známo, že manželka Willa Smithe Jada Pinkett trpí alopecií. Nebo že Michaela Jacksona provázela nemoc kůže zvaná vitiligo. Existují však i celebrity, o kterých jste možná netušili, že mají či měly podobné nebo dokonce stejné potíže. A některé z nich na tom byly ještě hůře, protože se narodily s velmi vážným onemocněním.

Herectví jako lék na úzkosti: Dnes je Emma Stone královnou Hollywoodu

Michaela Dočkalová / 22. 02. 2024

Beyoncé má lupénku

Beyoncé nedávno prozradila, že trpí autoimunitním onemocněním zvaným psoriáza čili lupénkou. Jde o nemoc, která postihuje kůži, a to na nejrůznějších částech těla. Zpěvačka s ní bojuje už od dětství. Nejčastěji se jí odlupující se kůže projevovala na pokožce hlavy. „Pamatuju si, jak mi otec nanášel olej na pokožku hlavy. Ty chvíle pro mě byly posvátné,“ prozradila zpěvačka dojemné okamžiky z dětství. Dokonce se kvůli lupénce kdysi rozhodla ostříhat. Nikoliv kvůli vzhledu, ale aby si prošla, jak sama říká, emocionální transformací.

Pověstné jizvy na obličeji Sealovi způsobil lupus

Lidé si často lupénku pletou právě s lupusem. Avšak lupénka není život ohrožující onemocnění, zatímco lupus ano. Může totiž poškodit i důležité orgány. Autoimunitní onemocnění napadající mimo jiné i kožní buňky se u Seala objevilo už v dětství a ve 23 letech mu nenávratně zjizvilo obličej. O své nemoci také napsal hned několik svých raných textů.

Keiru Knightley trápilo vypadávání vlasů

Se svým trápením se rodačka z Londýna svěřila v roce 2016 v rozhovoru pro magazín InStyle. Za její nemoc podle všeho mohou roky trvající úpravy vlasů, které musela kvůli rolím podstoupit. Střihy a barvu vlasů měnila jako na běžícím pásu. „Obarvila jsem si vlasy prakticky všemi barvami, které si lze představit,“ řekla při rozhovoru. Dlouhých pět let tak musela nosit paruky, aby lidé vůbec nic nepoznali. Naštěstí jí vlasy znovu dorostly.

Neduhy slavných: Venus Williams trápí vzácný syndrom, Kim Kardashian lupénka, Michael J. Fox bojuje s Parkinsonem

Radek Honc / 01. 02. 2023

Jessica Simpson se styděla za atopický ekzém

Problém jí dělal hlavně na střední škole. Často nosila oblečení s dlouhým rukávem, aby nikdo ošklivou vyrážku neviděl. Někdy se ale zvídavým pohledům a dotazům nevyhnula. Pak ekzém sváděla na horké texaské počasí. Ještě hůře na tom však byla poté, co se jí narodila dcera Birdie Mae. Herečka a zpěvačka z tohoto období dodnes neukazuje žádné své fotky, a to ani blízkým přátelům. Lékaři jí ale naštěstí dokázali pomoci a dnes už se jí atopický ekzém ve své extrémní podobě vyhýbá.

Jessica Simpson

Slavní a nevyléčitelná roztroušená skleróza: Christina Applegate přerušila natáčení, Selma Blair tančí

Karin Šnýdrová / 30. 05. 2023

Pink trpí astmatem

Pink sice nemá estetický problém, o to je však vážnější. Údajně se narodila se zhroucenou plící čili pneumotoraxem. Krátce nato jí lékaři diagnostikovali astma. Kvůli tomuto celoživotnímu onemocnění se naučila takzvaně zpívat z břicha. Brániční dech jí umožňuje nadechovat se do břicha a břichem také vydechovat.

Prince se narodil s epilepsií

Teprve během vystoupení v talk show Tavise Smileyho v roce 2009 odhalil, že se narodil s epilepsií, která v dětství vedla k častým a těžkým záchvatům. Kvůli nim ho děti ve škole šikanovali. Byl pořád sám a potřeboval se nějak zabavit, proto se rozhodl naučit se na několik hudebních nástrojů. A lásku k nim nakonec využil k vybudování vlastní úspěšné pěvecké kariéry.

Všechno nejlepší, Princi: Hudební génius by oslavil 65. narozeniny

Pavel Kučera / 07. 06. 2023

Světový den boje proti AIDS: Které celebrity zákeřné nemoci podlehly a kdo ze slavných žije s HIV

Karin Šnýdrová / 01. 12. 2022

Anne Heche se z kómatu neprobrala. Kdo měl větší štěstí a které hvězdy si nesou následky po zbytek života?

Denisa Grofová / 15. 08. 2022

Zdroj: cafemom.com, www.self.com, www.dailymail.co.uk

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM