Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Herectví jako lék na úzkosti: Dnes je Emma Stone královnou Hollywoodu

Avatar photo Michaela Dočkalová
22. 02. 2024

V dětství trpěla úzkostmi, pomohlo jí až herectví. Dnes Emma Stone patří mezi nejžádanější herečky. Aktuálně ji můžeme vidět například v komediálním dramatu Chudáčci, kterému se dostalo uznání od široké veřejnosti i při udílení prestižních cen. 

Hraní ji omrzelo: U filmu chce Margot Robbie zůstat v jiných rolích

Michaela Dočkalová / 06. 02. 2024

Sužovaly ji panické ataky

V nejnovějším rozhovoru pro National Public Radio, který byl zveřejněn jen před několika málo dny, se herečka Emma Stone rozpovídala o své dětské úzkosti i častých panických atakách. Odtajnila, že si prošla vážně krušnými časy. Bylo pro ni extrémně náročné se s úzkostmi vypořádat. Nakonec ale našla způsob, jak se prosadit. „S terapií jsem začala, když mi bylo osm. Tehdy jsem měla opravdu problém opustit dům a jít do školy,“ uvedla v rozhovoru, „žila jsem ve strachu ze záchvatů paniky.“ Svůj úplně první záchvat dostala v sedmi letech. Měla za to, že zdroj jejích úzkostí pramení ze strachu odloučení od matky. V 11 letech dostala svou první hereckou příležitost a bylo to to nejlepší, co ji kdy potkalo. Herecké řemeslo jí umožnilo soustředit se jen na svou roli a nezajímat se o to, co bylo nebo co bude. Správný herec se musí umět zaměřit pouze na to, co je tady a teď a nic jiného nevnímat, jak sama Emma říká. Jen tak může podat nejlepší možný výkon.

Emma Stone společně s režisérem Chudáčků Yorgosem Lanthimosem a hercem Markem Ruffalem

Matthew Perry bojuje se závislostí už od Přátel, Drew Barrymore začala s drogami v 10 a Brad Pitt alkoholem řešil příval slávy: Celebrity, které se nebojí mluvit o svých problémech

Kristýna Ševčíková / 03. 11. 2022

Úzkosti využívá i při hraní

Od té doby začala o úzkosti přemýšlet jinak. Navíc si myslí, že úzkost může mít i pozitivní stránky, ovšem pouze ve chvíli, kdy člověk ví, jak s ní naložit a jak na ni nahlížet. Pak se jí i snadněji daří rozumět nejen svým pocitům, ale i pocitům postav, které hraje. „Spoustě mladších lidí, kteří bojují s úzkostí, jsem řekla, že je to něco jako superschopnost.“ Svou reakci na úzkost „bojuj, nebo uteč“ dokázala mnohokrát využít ve svůj prospěch. Když bojovala s úzkostnými pocity, přetvořila je a využila k něčemu kreativnímu či zajímavému. „Úzkost je jako raketové palivo, protože si nemůžete pomoct a musíte jít dělat všechny ty věci. Máte v sobě spoustu nahromaděné energie. A to je opravdu dar,“ nechala se slyšet.

Emma Stone letos k Oscarovi za muzikál La La Land může přidat dalšího díky filmu Chudáčci

Téměř dokonalá žena

Aktuálně ji můžeme vidět v kinech ve filmu Chudáčci, ve kterém si zahrála ženu, jíž vrátil život nekonvenční vědec Dr. Godwin Baxter. Také za ni získala Zlatý glóbus, britskou cenu BAFTA i nominaci na filmového Oscara. I kdyby 11. března vyšla naprázdno, smutnit nemusí. Jednoho Oscara už doma má, a to z roku 2017 za hudební film La La Land. V letošním roce ji ještě uvidíme v dramatu Kinds Of Kindness, v němž opět ztvární jednu z hlavních rolí. Emma Stone si během svého zatím 35 let trvajícího života prošla mnoha těžkými chvílemi, ale všechny se jí podařilo ustát. Dnes je nejen jednou z nejúspěšnějších hollywoodských hereček, ale také pečující matkou své dcery Louise Jean McCary a milující manželkou amerického komika Davea McCaryho, kterého si vzala v roce 2020.

Tetování hvězd: Včelka Ariany Grande připomíná tragédii, Emma Stone má ozdobu od Paula McCartneyho

Radek Honc / 25. 05. 2023

Esence lidskosti se skvělým obsazením: Příběh skromného hrdiny Nicholase Wintona se natáčel i v Praze

Iva Růžičková / 12. 02. 2024

Zdroj: people.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM