Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Kalendář

Herec, baskytarista a dobrodinec Keanu Reeves slaví narozeniny

Avatar photo Michal Plšek
02. 09. 2023

2. září je 245. den roku, do jehož konce zbývá 120 dní. Svátek slaví Adéla, Absolon a Axel. V roce 1347 byl Karel IV. korunován českým králem a Blanka z Valois českou královnou.

Co se stalo v hudebním světě? A kdo slavný se narodil?

Narodili se

Salma Hayek, mexicko–americká herečka (1966)

Salma Hayek Pinault, rodným jménem Salma Valgarma Hayek Jiménez se kromě hraní věnuje i režii a produkci. Pochází z katolické rodiny, je dcerou mexicko-španělské matky a mexicko-libanonského otce. Doposud hrála ve více než třiceti filmech. Na prestižní filmové ceny – Oscara, Zlatý glóbus i BAFTA – byla nominována za ztvárnění mexické malířky Fridy Kahlo ve snímku Frida. 

Bez výstřihu ani ránu! Salma Hayek své přednosti ráda ukazuje. Kdo další to má stejně?

Andrea Machajdíková / 25. 11. 2022

Keanu Reeves, kanadský herec (1964)

Slavný herec, který se proslavil jako Neo v sérii Matrix nebo nájemný vrah ve výslužbě John Wick, je zároveň rockerem. Kapela Dogstar, v níž rodák z libanonského Bejrútu hraje na baskytaru, dokonce předskakovala slavnějším kolegům Bon Jovi na jejich turné. Kromě svých uměleckých činností je Keanu známý svým dobrým srdcem, o jeho dobročinných aktivitách už byly popsány stohy papíru a terabajty dat. 

Zpívající herci: Keanu Reeves předskakoval Bon Jovi, Joe Pesci od hudby zběhl k herectví, Russell Crowe zapěje ve Varech

Pavel Kučera / 30. 06. 2023

Jezdí MHD a myslí na potřebné: Adam Driver pomáhá vojákům, Mila Kunis rodné Ukrajině a Keanu Reeves úplně všem

Carlito Brigante / 14. 04. 2023

Stalo se

2013

Sir Elton John se stal prvním příjemcem ceny Brits Icon. Galakoncert k této příležitosti byl zároveň návratem slavného hudebníka na koncertní pódia po operaci slepého střeva. Cenu Eltonovi předal jeho přítel, zpěvák Rod Stewart, který ho označil za „druhého nejlepšího rockového zpěváka všech dob“. Cena Icon je udělována organizací BPI, která stojí i za tradičními Brit Awards.

2002

Zloději se vloupali do londýnského domova islandské hvězdy Björk a odcizili cenné nahrávací zařízení. Zpěvačku, která v té době spala ve vedlejší místnosti, naštěstí nevzbudili. 

Inspirovala se Davidem Attenboroughem a hit ukrývala v šuplíku: Před 30 lety Björk začala svou sólovou kariéru

Pavel Kučera / 05. 06. 2023

2000

Madonna vyšplhala na vrchol UK Singles Chart  s titulní písní alba Music. Jednalo se její desáté ostrovní číslo jedna. Popularitě singlu zajisté pomohl i videoklip, ve kterém po boku Královny popu září komik Sacha Baron Cohen, respektive jeho slavné alter ego Ali G.

Zrodila se hudební i módní hvězda: Před 40 lety vydala Madonna svou debutovou desku

Pavel Kučera / 27. 07. 2023

1965

The Doors nahráli své první demosnímky. Stalo se tak ve studiích World Pacific Jazz v Los Angeles. Jim Morrison a jeho kapela pořídili záznam šesti písní včetně pozdějších hitů Hello, I Love You a Summer’s Almost Gone. 

Z křoví na výsluní: V roli doprovodného zpěváka začínali Elton John, Whitney Houston, Pink nebo Phil Collins

Radek Honc / 01. 09. 2023

Tajemství dokonalého těla Heidi Klum: Drastické diety nedrží, přesto je na sebe velmi přísná

Michaela Dočkalová / 01. 09. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM