Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Jezdí MHD a myslí na potřebné: Adam Driver pomáhá vojákům, Mila Kunis rodné Ukrajině a Keanu Reeves úplně všem

Avatar photo Carlito Brigante
14. 04. 2023

Svět hvězd, to jsou především červené koberce, pohádkové bohatství, ale také touha po tolik potřebném klidu a zabezpečení se. I mezi těmi nejslavnějšími se ovšem najdou ti, kteří si na fanfáry moc nepotrpí a snaží se stále žít normálním životem. 

Jezdí veřejnou dopravou, podporují potřebné a snaží se svůj vliv využít správným směrem. Kdo mezi hollywoodskými celebritami patří mezi největší altruisty i pohodáře?

Písně o skutečných lidech: Kiss opěvují výstřední umělkyni, Mick Jagger hned dvě ženy, Dave Grohl spílá vdově po Cobainovi

Pavel Kučera / 12. 04. 2023

Keanu Reeves

Skoro se až nechce věřit, že jde o megastar, která tu s námi je skoro tři dekády. Keanu Reeves bývá často právem označován za nejhodnější celebritu. Možná je to výchovou, možná tím jak silně jej poznamenala tragická smrt potomka. Internet přímo plní historky, které dokládají, že tenhle chlapík má prostě dobré srdce. Tu ve veřejné dopravě pouští sedat ženy s nákupními taškami, jindy objedná soukromý let cestujícím, kterým uletělo letadlo. A nikdy neodmítne žádný autogram. Za svou kariéru vydělal desítky milionů dolarů, z kterých finančně podporuje charitativní organizace a nemocnice. Keanu navíc naložil i soukromou nadaci na léčbu rakoviny. „Moje soukromá nadace pomáhá dětským nemocnicím a také poskytuje prostředky na výzkum léčby rakoviny. Nechtěl jsem do názvu dávat svoje jméno. Stačí mi, že dělají dobře svoji práci,“ říká muž, kterého lidé milují nejenom pro jeho role, ale také pro dobré srdce a opravdovost. 

Keanu je pověstný svým dobrým srdcem

Adam Driver

Mezi vůbec nejsympatičtější slavné patří také Adam Driver. Herec má za sebou i armádní zkušenost. A právě ta jej podle vlastních slov nejlépe připravila nejen na herectví, ale i život jako takový. Z vlastních peněz proto dlouhou dobu financoval program, kterým chtěl své následovníky v armádě přivést na kreativní myšlení a realizaci po vojenské službě. Není žádný tajemstvím, že vojáci často trpí různými poválečnými syndromy, které pomáhala Adamova inciativa zmírňovat a ukázat bývalým mariňákům novou životní vizi. „Oslovujeme kadety, současné vojáky a ženy, veterány a poskytujeme jim prostor, kde se mohou dotknout svého vnitřního písaře“, uvedl oceňovaný herec. „Armáda má zkratky pro akronymy, které dokážou vysvětlit všechno, ale pokud jde o vysvětlení posttraumatického zážitku, není mnoho příležitostí,“ objasnil svou iniciativu. 

Štábní seržant americké armády Michael Kacer s Adamem Driverem na akci Stand Up For Heroes v newyorské Madison Square Garden

Mila Kunis

Patří mezi nejkrásnější ženy světě, ale stále myslí na druhé. Mila si na hvězdné manýry nepotrpí, novináři jí několikrát vyfotili nenalíčenou a nedělala z toho poprask. Moc dobře ví, že jsou ve světě závaznější problémy. Mila se narodila na Ukrajině, silně s ní proto otřásl současný konflikt, kterému z bezpečí a pohodlí v USA nechtěla jen nečinně přihlížet. V loňském roce proto s manželem Ashtonem Kutcherem uspořádali sbírku nazvanou GoFundMe Stand With Ukraine, kde se jim za pouhé dva týdny podařilo vybrat před 35 milionů dolarů. Finanční prostředky se používají na pomoc při zajišťování nouzových zásob a ubytování pro uprchlíky. Pro slavnou herečku šlo o osobní záležitost a její nezištné počínání dokonce ocenil i ukrajinský prezident Zelenskyj.

Ben Affleck

Dvojnásobný držitel Oscara má spoustu démonů, a to především alkohol. Na druhou stranu se jedná i o vyhlášeného sympaťáka, který se aktivně zasazuje o pomoc potřebným. Ben je ambasadorem i donátorem hned několika organizací, které podporují ekonomicky slabší část naší planety. Již v roce 2010 založil Eastern Congo Initiative, která se plně zaměřuje na pomoc lidem ve východním Kongu. Samotný Ben zbídačnou zemi několikrát osobně navštívil. Empatická hvězda navíc pomáhá financovat jídlo pro americkou sociálně vyloučenou vrstvu nebo vybavení pro handicapované děti. Továrnou na sny navíc kolují zvěsti, že finančně podpořil několik svých kolegů, kterým chyběly peníze na dokončení projektů.

Ben Affleck a laureát Nobelovy ceny za mír, gynekolog Denis Mukwege, v Kongu

Kolik vydělává Harry Styles: Miliony za hudbu, film a reklamu umí rychle utrácet, ale myslí i ukrajinské uprchlíky

Michaela Dočkalová / 15. 03. 2023

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

Zdroj: tisbest.org
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM