Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Sexsymboly 80. let: C. C. Catch málem nahradila zpěváka Modern Talking, o své jméno se musela soudit

Avatar photo Pavel Kučera
17. 08. 2022

Německý producent Dieter Bohlen se v osmdesátých letech mohl jenom smát. Jeho projekt Modern Talking, pro který napsal hity jako Cherri Cherri Lady nebo Brother Louie, dosahoval milionových prodejů a prakticky každý vydaný singl byl hit. Přesto však Bohlen, coby dobrý obchodník, vnímal, že je tu ještě jistý nevyužitý potenciál.

Zženštilý vzhled zpěváka Modern Talking Thomase Anderse nebyl tak úplně přijatelný pro velkou část mužského publika, někteří se mu přímo vysmívali. Což ale neznamená, že by byli vůči Bohlenovým melodiím imunní.

Sexsymboly 80. let: Hanbaté fotky odstartovaly hudební kariéru Samanthy Fox, stalkeři ji zahnali do ústraní

Pavel Kučera / 13. 07. 2022

Bohlen proto přišel s jednoduchým nápadem: Prostě našel pohlednou mladou zpěvačku, pro kterou psal písně, které byly velmi podobné těm, s nimiž prorazili Modern Talking. A svůj producentský a zvukový rukopis v nich nechal prakticky neměnný. Tou zpěvačkou byla holandská hvězdička Caroline Catherine Müller, pro níž vymyslel její umělecký pseudonym C. C. Catch.

Sexsymboly 80. let: Modelka, Bondgirl, skvělá zpěvačka a múza, to je Grace Jones

Pavel Kučera / 10. 08. 2022

Bohlen pro ni napsal několik hitů, tím největším byla skladba I Can Lose My Heart Tonight. A když se Anders v druhé půli 80. let vydal na sólovou dráhu, Bohlen reálně zvažoval, že by C. C. Catch vzal na jeho místo a pokračoval v Modern Talking se zpěvačkou. To se ale nestalo. C. C. Catch s Bohlenem spolupracovala až do konce 80. let, kdy však přišla s nápadem, že si texty bude psát sama (samozřejmě byl důvod ten, že chtěla mít i příjem z tantiém, nějaký tvůrčí přetlak tam nebyl), s tím však Bohlen nesouhlasil (protože by právě o ty tantiémy přišel).

C. C. Catch od Bohlena odešla, ten ji však zažaloval o umělecké jméno, jež si nárokoval, tento soud však Carolin vyhrála. S různým úspěchem koncertuje dodnes, zatím poslední turné podnikla v roce 2017 po Latinské Americe. Zpívá pochopitelně především písně, které pro ni napsal Bohlen.

Sexsymboly 80. let: Nejdříve uspěla v Japonsku, potom Sandra uhranula i Evropu

Pavel Kučera / 27. 07. 2022

Sexsymboly 80. let: Jak se Sabrina díky vnadám a televizní estrádě stala hudební hvězdou

Pavel Kučera / 06. 07. 2022

Sexsymboly 80. let: Německou hvězdu Nenu vynesly létající balónky až ke hvězdám

Pavel Kučera / 03. 08. 2022

Sexsymboly 80. let: Kim Wilde to vzala od punkových rytmů přes střední proud až k zahradničení

Pavel Kučera / 20. 07. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM