Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Sexsymboly 80. let: Kim Wilde to vzala od punkových rytmů přes střední proud až k zahradničení

Avatar photo Pavel Kučera
20. 07. 2022

Kim Wilde zazářila už na začátku 80. let, když jí bylo 21. let. Na rozdíl od italské Sabriny a krajanky Samanthy Fox byla hlavně zpěvačkou. Odborníci v ní vidí anglickou odpověď na Debbie Harry z americké legendy Blondie. Co dělá Kim dnes? 

Anglická zpěvačka a televizní moderátorka Kim Wilde, narozená v Chiswicku v západním Londýně jako Kim Smith, je ze všech zpěvaček z našeho letního seriálu služebně nejstarší. Svůj první hitparádový úspěch měla už v roce 1981 se singlem Kids In America, který byl dokonce druhý v anglické hitparádě.

Sexsymboly 80. let: Hanbaté fotky odstartovaly hudební kariéru Samanthy Fox, stalkeři ji zahnali do ústraní

Pavel Kučera / 13. 07. 2022

Tahle písnička měla vlastně ještě docela punkový říz a tempo, v dalších letech se však Kim přesunula k čistém střednímu proudu a patrně nejvíce dodnes rezonuje její hit You Came z roku 1988. A také coververze skladby You Keep Me Hanging On z roku 1966 od skupiny The Supremes z roku 1986. Na rozdíl od Samanthy Fox a Sabriny, o kterých už jsme psali, se dá říct, že Kim Wilde byla vždy nejvíce především hudebnice, která prostě dobře vypadala. Byla tak vlastně v pravém slova smyslu anglickou odpovědí na Debbie Harry ze skupiny The Blondie spíše než zpívající modelkou (respektive striptérkou). 

Kim Wilde nikdy nepověsila hudbu úplně na hřebík. Koncertuje stále a vydává alba prakticky až do současnosti. V roce 2018 vydala své zatím poslední, pojmenované Here Comes The Aliens. To bylo dokonce na 21. místě oficiální anglické albové hitparády. Kim Wilde je však také známá svým zájmem o zahradničení, jemuž prý propadla během svého prvního těhotenství. Pro BBC dokonce připravovala seriál o tomto svém hobby, který se jmenuje Garden Invaders a za nějž získala několik odborných cen. Navíc vydala dvě tematické knihy, Gardening With Children a The First-time Gardener, ve kterých se podělila o své zkušenosti. 

Sexsymboly 80. let: Jak se Sabrina díky vnadám a televizní estrádě stala hudební hvězdou

Pavel Kučera / 06. 07. 2022

Slaví Kate Bush i Metallica: Fenomén Stranger Things vrací do hitparád (polo)zapomenuté hity

Radek Honc / 12. 07. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM