MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Hudba

Sexsymboly 80. let: Hanbaté fotky odstartovaly hudební kariéru Samanthy Fox, stalkeři ji zahnali do ústraní

Pavel Kučera
13. 07. 2022

Její fotky zdobily stěny chlapeckých pokojíků a dveře dělnických skříněk, hit Touch Me rotoval rádiovým éterem. Jak se Samantha Fox dostala do hudební branže? A co dělá dnes?  

Nedávno tiskem proběhla zpráva, že se letos šestapadesátiletá zpěvačka a modelka Sam Fox znovu provdala. A to za svojí dlouholetou partnerku, spisovatelku Lindu Olsen (pánové tedy mají smůlu). Samantha i při svých 158 cm vždy uměla prodat svoje míry, které v mládí činily 98-59-84, navzdory nevysokému růstu tak uspěla v modelingu. Říkejme tomu tak. Už coby šestnáctiletá totiž nafotila hanbaté fotky a následně se objevila na slavné třetí stránce deníku The Sun, tedy tam, co vždycky byla nějaká nahotinka.

Později se nechala fotit i pro časopis Playboy a říká se o ní, že byla byla jednou z nejfotografovanějších žen celých 80. let. Na hudební scénu vstoupila v roce 1986, tedy ve stejném roce jako Sabrina, a to se svým debutovým singlem Touch Me. Ten, opět doprovázen videoklipem, který více ukazoval než zahaloval, se stal evropským hitem a Samantha Fox s ním vstoupila do britské Top 10. Navzdory obecnému přesvědčení však Samantha nebyla hvězdou jednoho hitu. Do konce 80. let natočila celou řadu dalších písní, které měly poměrně slušné hitparádové umístění, zejména Nothing’s Gonna Stop Me Now nebo I Surrender. 

Sexsymboly 80. let: Jak se Sabrina díky vnadám a televizní estrádě stala hudební hvězdou

Pavel Kučera / 06. 07. 2022

Po roce 1990 se však leccos změnilo a Samanthina hudba přestala veřejnost zajímat. Více se psalo o jejím romantickém životě, například o tom, že randila z Paulem Stanleym ze skupiny Kiss, začalo se ale také poprvé veřejně hovořit o její bisexuální orientaci. Sam se však tou dobou začínala stále více stahovat do ústraní, protože zažila několik dost dramatických situací s psychopatickými stalkery. Dlouhá léta pak žila se svojí manažerkou Myrou Stratton, s níž dokonce plánovala uzavření partnerství, Myra však v roce 2015 zemřela na rakovinu. Co se alb týče, poslední Watching You, Watching Me vydala v roce 2002, stále však vydává singly. Ten zatím poslední vyšel v roce 2018 pod jménem Hot Boy.

Slaví Kate Bush i Metallica: Fenomén Stranger Things vrací do hitparád (polo)zapomenuté hity

Radek Honc / 12. 07. 2022

Pastor, chovatel pštrosů, hollywoodská hvězda. K jakým profesím utekli známí hudebníci?

Redakce / 30. 12. 2021

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM