Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Hudba

Sexsymboly 80. let: Jak se Sabrina díky vnadám a televizní estrádě stala hudební hvězdou

Pavel Kučera
Její plakát zdobil nejeden chlapecký pokojíček či dělnickou skříňku. Díky svým bujným vnadám (a hitu Boys) zaujala celou Evropu. Foto: Profimedia.cz
06. 07. 2022

V osmé dekádě minulého století coby mladé dívky shlížely ze zdí mnoha chlapeckých pokojíčků. A jejich fanoušci je mnohdy milovali spíše pro jejich vnady a půvab než pro pěvecké schopnosti. Ale vem to čert. Bez Samanthy Fox, Sabriny nebo Kim Wilde by prostě osmdesátky nebyly takové, jaké si je pamatujeme. Co ale dělají dnes? A zpívají vůbec ještě? V prvním díle našeho letního seriálu se zaměříme na vnadnou Italku Sabrinu. 

Rodačku z italského přístavního města Janov (*1968) zná hudební svět pouze pod jejím křestním jménem. To občanské zní Sabrina Debora Salerno. Není překvapivé, že do světa showbyznysu vstoupila začátkem 80. let coby modelka. Když pak získala titul královny krásy regionu Liguira, z nějž pochází, její vnady a tmavé vlasy i oči přešly na televizní obrazovky. A to když se začala objevovat v televizní estrádní, soutěžní a zábavní show Premiantissima, kterou moderovala jiná sexbomba té doby, herečka Ornella Mutti.

V polovině 80. let si však jejího talentu (říkejme tomu tak) všiml italský hudební a popový producent Claudio Cecchetto a začal pro ni psát písničky. První singl Sexy Girl sice v Itálii nějaký ohlas zaznamenal, ale zbytek světa jej sotva zaregistroval. A to přesto, že Sabrina v klipu dělala skutečně, co mohla a své vnady nabízela velmi vehementně. Písnička ale neměla úplně chytlavý „hook“. Ten ale rozhodně měl další singl, skladba Boys (Summertime Love) z roku 1987. Sabrina s ním hravě dobyla hitparády několika zemí Evropy, dokonce byl třetí i v Anglii, která je ke kontinentálním hudebníkům spíše chladná. Píseň výrazně podpořil klip natočený v italském letovisku Jesolo. Každý, kdo jej viděl, si z něj nepochybně pamatuje zejména horní díl plavek, který Sabrině neustále sjíždí nebezpečně nízko.

V devadesátých letech se pak Sabrina přesunula k televizním pořadům a zhruba každé dva roky vydala nové album. Koncertuje však až do současnosti a v roce 2010 společně se svou kolegyní a někdejší rivalkou Samanthou Fox natočila i cover skladby Call Me od Blondie.

A právě na Samanthu Fox se v našem letním seriálu podíváme příště.

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM