Trendy Expres /
Celý playlist
VIP

Sbohem, Britney a Madonno: Poznejte nové královny popu, které vládnou hitparádám i sociálním sítím

Andrea Machajdíková
02. 03. 2023

Když posloucháte rádio, jen zřídka tam zahrají Britney Spears, Madonny, Christiny Aguilery nebo třeba Shakiry. Nadvláda zpěvaček, které na začátku tohoto milénia vedly žebříčky všech hudebních hitparád a vyprodávaly jeden koncert za druhým, je definitivně u konce. 

Král je mrtev, ať žije král! V našem případě tedy spíše královna. Pochopitelně jejich odchod z výsluní není pro nás posluchače žádnou výraznou ztrátou. Máme tu totiž nové zpěvačky, které jsou v současné době považovány za takzvané “it girls” popové hudební scény. To jsou ony!

Ubytování ji stálo přes půl milionu dolarů, za Super Bowl nedostala ani cent: Tohle byl dočasný domov Rihanny

Karin Šnýdrová / 23. 02. 2023

Adele (34)

Zpěvačku Adele není třeba představovat. Zná ji celý svět. Proslavila se totiž už v roce 2008 a její pozdější hity Rolling In The Deep, Chasing Pavements nebo třeba Someone Like You si broukáme dodnes. V roce 2012 složila a nazpívala úvodní píseň k bondovce Skyfall, za kterou si vysloužila Oscara. A to rozhodně není jediné významné ocenění, které během své kariéry získala. K sošce Oscara má doma ještě 12 Brit Awards, 16 Grammy a 18 Billboard Music Awards. Neuvěřitelné! 

Odběratelé na YouTube: 29,6 milionu
Sledujících na Instagramu: 51,8 milionu

Taylor Swift (33)

Další výraznou hvězdou popové scény je bezesporu Taylor Swift, která začínala jako nesmělá country písničkářka a dotáhla to až na naprosté výsluní. Mezi popovou elitu se jí poprvé podařilo vniknout v roce 2008 díky veleúspěšnému albu Fearless, za které získala celkem čtyři ceny Grammy. Stala se tehdy nejmladší vítězkou v kategorii album roku v celé historii. A další ocenění pak už jen přibývala. Ve své sbírce má zatím 12 cen Grammy, 32 American Music Awards a také 34 Billboard Music Awards. Taylor nedávno vydala v pořadí deváté album s názvem Midnights a její popularita i v těžké konkurenci stále stoupá. 

Odběratelé na YouTube: 51 milionů
Sledující na Instagramu: 246 milionů

Ariana Grande (29)

Dříve modla všech teenagerek, dnes uznávaná zpěvačka, influencerka a módní ikona. Ariana Grande patří mezi vůbec nejvýznamnější hudební osobnosti, a to především díky svému neuvěřitelnému vlivu na sociálních sítích. Její instagramový profil patří mezi deset nejsledovanějších na světě, je druhým nejposlouchanějším interpretem na Spotify a nejpopulárnější ženskou umělkyní na YouTube. A pochopitelně má stejně jako její výše zmiňované kolegyně slušnou sbírku ocenění. 

Odběratelé na YouTube: 52,3 milionu
Sledující na Instagramu: 357 milionů

Dua Lipa (27)

Britská umělkyně Dua Lipa vydala své debutové album v roce 2017 a hned se stalo platinovým. Její kariéra tak během několika dní raketově vystoupala. Ačkoliv se pohybuje v té nejvyšší hudební branži teprve šest let, patří už teď mezi elitu. Na svém kontě má zatím šest cen Brit Awards a tři Grammy. 

Odběratelé na YouTube: 21,5 milionu
Sledující na Instagramu: 87,7 milionu

Billie Eilish (21)

Své první album vydala tahle talentovaná, ale tak trochu záhadná umělkyně, v roce 2019. Pochází z něj singl Bad Guy, který se okamžitě stal celosvětovým hitem. O rok později Billie Eilish složila a nazpívala úvodní píseň No Time To Die k další bondovce, která se v britských hitparádách vyšplhala až na první místo. Za svou poměrně krátkou kariéru už posbírala celkem 7 cen Grammy a stala se nejmladší zpěvačkou, která se kdy umístila na vrcholu prestižního žebříčku Billboard Hot 100. 

Odběratelé na YouTube: 47,4 milionu
Sledující na Instagramu: 108 milionů

Brit Awards 2023: Král Harry Styles a cirkus na červeném koberci s Batmanem z Wishe nebo sádrovou Ellie Goulding

Andrea Machajdíková / 13. 02. 2023

Kaia Gerber, Maya Hawke či Lily Collins: Dcery slavných mají našlápnuto své rodiče překonat

Andrea Machajdíková / 05. 12. 2022

Zdroje: Instagram, YouTube, nme.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM