Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Kaia Gerber, Maya Hawke či Lily Collins: Dcery slavných mají našlápnuto své rodiče překonat

Andrea Machajdíková
05. 12. 2022

Slavní rodiče jim pomohli proniknout do velkého světa showbyznysu, prosadit se a uspět ve velké konkurenci však zvládly samy. Tohle jsou děti celebrit, které se pomalu ale jistě stávají slavnějšími a úspěšnějšími, než jejich matky, či otcové. 

Zatímco u nás se děti slavných často označují hanlivými přízvisky, které většinou obsahují slovo protekce v různých tvarech, ve světě jsou rodinné klany běžné a to, že děti jdou ve šlépějích svých rodičů, se bere jako pokračování tradice. 

Channing Tatum využil zkušenosti ve filmu, Catherine Zeta-Jones vydělala na nos, Brad Pitt svou minulost nepřiznává: Slavní, kteří se živili jako striptéři

Denisa Grofová / 02. 12. 2022

Dakota Johnson (33)

Dcera herečky Melanie Griffith a herce Dona Johnsona bezpochyby podědila talent a lásku k herectví po rodičích. Zatím je sice stále tak trochu zaškatulkovaná jako „ta holka z 50 odstínů šedi“, ale rozhodně dělá vše pro to, aby se této nálepky zbavila. Od té doby ztvárnila hned několik hlavních rolí, a to například v komedii Burákový sokol (The Peanut Butter Falcon) po boku Shia LaBeoufa nebo třeba v dramatu Náš přítel (Our Friend) s Caseym Affleckem. Sice ještě nezískala Zlatý glóbus jako její matka, ani nemá na kontě tolik snímků, ale aktuálně je rozhodně populárnější.

Kaia Gerber (21)

Dcera supermodelky Cindy Crawford z tehdejší superslavné „Velké šestky“ (kromě Cindy do ní patřily Linda Evangelista, Claudia Shiffer, Naomi Campbell, Kate Moss a Christy Turlington) je dnes jednou z nejvyhledávanějších modelek. A není divu! Podobu s matkou, která patří mezi nejúspěšnější modelky vůbec, rozhodně nezapře. Svou první významnou přehlídku šla přes pěti lety a od té doby se nabídky jen hrnou. Nafotila kampaně například pro Calvin Klein, Chanel nebo Yves Saint Laurent a na každém prestižním fashion weeku bývá pravidelně hvězdou téměř všech přehlídek. Kaia má před sebou zářnou budoucnost a dost pravděpodobně se jednou zapíše do dějin modelingu stejně jako její matka.

Genetická výbava předurčila Kaiu pokračovat ve šlépějích slavné matky

Gigi (27) a Bella (26) Hadid

Ještě o něco žádanější jsou aktuálně v modelingovém světě tyhle dvě sestry. Jejich matka Yolanda u nás příliš známá není, ale v zahraničí její jméno svého času opravdu rezonovalo. Stejně jako její dcery se věnovala modelingu, avšak nejvíce ji proslavila role v americké televizní show The Real Housewifes Of Beverly Hills. Dnes ale rozhodně žije ve stínu svých talentovaných dcer Gigi a Belly. Každý, kdo v módním světě něco znamená, k nim vzhlíží.

Sestry Gigi a Bella jsou velmi žádanými modelkami, módě se ale věnují i jejich tři sourozenci: Nejstarší sestra Marielle (42) vyrábí brýle pod značkou Hadid Eyewear, sedmatřicetiletá Alana je módní návrhářka a nejmladší z klanu, 23letý Anwar, je modelem a hudebníkem, nejvíce se ale proslavil svým vztahem, jeho přítelkyní totiž byla popová hvězda Dua Lipa

Lily-Rose Melody Depp (23)

Tahle mladá dáma toho od svých rodičů dostala do vínků opravdu hodně. Po matce Vanesse Paradis zdědila atypickou krásu a modelingové vlohy, po otci Johnny Deppovi zase herecký talent. A Lily-Rose toho využívá naplno. Má za sebou už nespočet modelingových zkušenosti s těmi nejprestižnějšími módními domy a zároveň i několik filmových rolí. Když jí bylo teprve patnáct let, vybral si ji samotný Karl Lagerfeld jako tvář ikonického parfému Chanel No. 5 L’ Eau. Od té doby se její jméno stalo v módním světě často skloňovaným. Slávu svého otce zřejmě jen tak nepřekoná, ale aktuální počet filmových nabídek určitě ano.

Svůj filmový debut si Lily-Rose odbyla v roce 2014, ve filmu Mroží muž hrál i její otec

Maya Hawke (24)

Když jsou vaši rodiče Uma Thurman a Ethan Hawke, bylo by divné, kdyby vás to netáhlo k filmové branži. Talentovaná Maya se sice do povědomí diváků dostala teprve nedávno, ale už teď jsou všichni jednoznačně přesvědčeni o jejím talentu podtrženém navíc neokoukaným vzhledem. Brány do filmového světa jí otevřela role v celosvětově populárním seriálu Stranger Things. Následovala menší role v oscarovém snímku Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon A Time In Hollywood). Netrvalo dlouho a přišly také hlavní role. O téhle herečce ještě rozhodně uslyšíme!

Maya Hawke se věnuje herectví, modelingu i hudbě, letos v září jí vyšlo už druhé album

Lily Collins (33)

Dcera fenomenálního zpěváka a bubeníka Phila Collinse se vydala jinou cestou, než její otec. Mnohem více ji lákal modeling a především herectví. A dobře udělala! Její talent jí vynesl i „vlastní“ seriál, ve kterém hraje hlavní roli. Pokud nevíte, jmenuje se Emily v Paříži (Emily In Paris), je to super oddechovka a brzy se na Netflixu objeví třetí série. Kromě seriálu si zahrála i v několika filmech, a to například v moderní verzi Sněhurky po boku Julie Roberts, v romantickém snímku S láskou, Rosie se Samem Claflinem nebo životopisném dramatu Zlo s lidskou tváří (Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile) se Zacem Efronem.

Lily Collins se brzy vrátí na obrazovky v třetí řadě seriálu Emily v Paříži

Stačí se dobře narodit, nebo mít i talent? Nejslavnější světové rodinné klany showbyznysu

Kristýna Ševčíková / 28. 06. 2022

Dílo přírody, nebo chirurgů? Slavné ženy, které ještě neoslavily 30, ale vypadají výrazně jinak než dřív! Podívejte se fotky dříve a dnes

Andrea Machajdíková / 16. 11. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM