Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Brit Awards 2023: Král Harry Styles a cirkus na červeném koberci s Batmanem z Wishe nebo sádrovou Ellie Goulding

Andrea Machajdíková
13. 02. 2023

Sobotní předávání britských hudebních cen Brit Awards nepřineslo, co se týče výsledků, žádné velké překvapení. Na červeném koberci ovšem několik umělců šokovalo. Kdo se při výběru outfitu nejvíce odvázal?

Jak už naznačily výsledky Grammy, největšími favority napříč různými kategoriemi byli Harry Styles a Beyoncé. Bývalý člen úspěšného boybandu One Direction, který se už před lety dal na sólovou dráhu, proměnil všechny ze čtyř nominací. A to včetně té nejprestižnější, kterou je album roku. Za album Harry’s House získal před týdnem i Grammy. 

Grammy 2023: Rekordmanka Beyoncé, Harry Styles ve třpytivém overalu a klasika i úlety na červeném koberci

Andrea Machajdíková / 06. 02. 2023

Kralovali favoriti 

Ze sobotního londýnského ceremoniálu si Harry Styles odnesl ještě cenné sošky za umělce roku, píseň roku (As It Was) a za vítězství v kategorii pop / R’n’B. Brit Awards jsou od loňska genderově neutrální, ale do kategorie o nejlepšího umělce se probojovali jen samí muži, což vyvolalo velkou vlnu kritiky. Pořadatelé se zpětně omluvili a přislíbili, že seznam nominovaných bude v příštích letech širší, aby mělo více zpěvaček šanci dostat se do nejužšího výběru. V jiných kategoriích ovšem sbíraly sošky i ženy. Vítězkou kategorie mezinárodní umělec se podle odhadů stala Beyoncé, která získala ocenění i za nejlepší mezinárodní singl Break My Soul. Nejlepší skupinou a zároveň i objevem roku se stalo dívčí indierockové duo Wet Leg složené ze zpívajících kytaristek Rhian Teasdale a Hester Chambers. 

Módní cirkus

O večerní šaty hodné oscarovému červenému koberci byla tentokrát opravdu nouze. Vlastně bychom je snadno spočítali na prstech jedné ruky. Kdežto provokativními a nevkusnými outfity se to večer jen hemžilo. O největší poprask se postarali Sam Smith, kteří dorazili v latexovém oblečku, ve kterém ovšem nevypadali jako Batman, ale spíše jako panáček Michelin. A tím rozhodně nenarážíme na jejich proporce, ale na samotný střih outfitu. Posuďte sami ve fotogalerii níže. 

Pozadu nezůstaly ani některé zpěvačky. Skotská zpěvačka Tallia Storm oblékla na slavnostní ceremoniál růžové bikiny a kožich a celý outfit „dozdobila“ chlupatou čepicí, kabelkou a sněhulemi. Zpěvačka Jessie J zase odhalila těhotenské bříško a Charli XCX ňadra v průsvitných krajkových šatech. Světlou výjimkou večera byly Adele, která oblékla černou róbu Armani, a Jodie Turner-Smith v metalických důmyslných šatech z dílny Zuhair Murad. 

Na povedené i podivné outfity večera se podívejte do galerie

Autorský článek 
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM