Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Vydělávají miliony až miliardy, zná je celý svět a nemají ani maturitu: Hvězdy, které předčasně opustily školu

Karin Šnýdrová
08. 09. 2022

Vzdělání je prý klíčem k úspěchu. Ne vždy vám ale samé jedničky zaručí hvězdnou kariéru. Podívejte se na hollywoodské osobnosti, které sice nemají maturitní vysvědčení, zato se pyšní pořádně tučnými konty. 

Ačkoliv byste to do nich možná neřekli, mají ukončenou jen základku. Celebrity, které vyrůstaly v záři reflektorů musely předčasně dospět a do školních lavic se vrátit už nechtěly. 

Do You speak English? Ani trochu? Potom můžete mít v Česku problém

Martina Hoblová / 14. 07. 2022

Daniel Radcliffe (33) 

Roli čarodějnického učně získal, když mu bylo jedenáct let, a protože se z příběhů Harryho Pottera stalo osm celovečerních filmů, Daniel Radcliffe před kamerou doslova vyrostl. Ani v Bradavicích neplatil za šprta, v realitě to však bylo ještě horší. Škola herce nebavila, látka mu připadala příliš složitá a tak svůj rozvrh zaplnil raději něčím jiným než matematikou a zeměpisem. Využíval sice služeb lektorů, kteří byli dětem k dispozici přímo na place, soustředil se ale hlavně na svou kariéru ve filmovém průmyslu. A to se mu povedlo. Už v sedmnácti letech patřil k nejmladším milionářům světa. 

Daniela Radcliffa škola zkrátka nebavila. Zabezpečit se naštěstí dokáže i bez ní

Drew Barrymore (47) 

V reklamách se objevovala už coby jedenáctiměsíční holčička, celosvětově známou se stala o pár roků později. Steven Spielberg ji totiž obsadil do sci-fi snímku E.T. Mimozemšťan (1982), který se stal kasovním trhákem osmdesátých let. Do pohádkového dětství měla však Drew Barrymore daleko. Otec alkoholik ji opustil a ani matka nebyla zrovna zářným příkladem ideálního rodiče. Místo školy brala svou dceru do newyorského klubu Studio 54. Bouřlivé večírky se neobešly bez alkoholu a drog, takže Drew Barrymore skončila na odvykačce v pouhých třinácti letech. O rok později se obrátila na soud pro mladistvé s žádostí o emancipaci, odstěhovala se od matky a definitivně ukončila školu. Hollywood se nad ní naštěstí smiloval, od roku 2004 má dokonce vlastní hvězdu na Chodníku slávy.  

Ačkoliv neměla růžové dětství, bojovala se závislostí na drogách a pokusila se o sebevraždu, nad démony nakonec vyhrála a vrátila se do filmového průmyslu se vší parádou

Harry Styles (28) 

V roce 2010 šel zkusit štěstí do britské verze televizní soutěže X Factor. Jako sólový zpěvák porotu příliš neuchvátil, přesto chtěla dát šestnáctiletému mladíkovi šanci. Dala ho proto dohromady s dalšími kluky s podobným osudem. I oni přišli na konkurz jednotlivě. Využili příležitosti a po zbytek soutěže už vystupovali na pódiu v pětičlenné skupině One Direction. Přestože boyband X Factor nevyhrál, získal díky televizním přenosům ohromnou fanouškovskou základnu. Harry Styles neměl během soutěže na studium čas a nikdy už se k němu nevrátil. Zato se v roce 2017 vydal na sólovou dráhu, je úspěšný hitmaker i módní ikona.

Díky neotřelým outfitům a extravagantním doplňkům, v kterých se nebojí vyjít na veřejnost je Harry Styles považován za módní hvězdu

Prý nadbíhají gayům: Harry Styles, Jordan Haj a další celebrity sklízejí kritiku za queerbaiting

Iva Růžičková / 30. 08. 2022

Rihanna (34) 

Maturitní vysvědčení nebylo prioritou ani pro barbadoskou krásku, která stejně jako její hvězdní kolegové upřednostnila kariéru před vzděláním. V šestnácti letech podepsala smlouvu s nahrávací společností Def Jam Recordings. Protože chtěla být slavnou zpěvačkou a studium na střední vyžadovalo stejně pozornosti, rozhodla se školu opustit. Dnes je Rihanna pojem nejen v hudebním průmyslu, ale i ve světě módy a kosmetiky. Pod značkou Fenty vybudovala miliardové impérium. 

Těžko říct, zdali je Rihanna v současné době víc zpěvačkou, nebo podnikatelkou. Každopádně obojí jí jde na jedničku

Ryan Gosling (41) 

Po boku Justina Timberlakea, Britney Spears a Christiny Aquilery začínal v proslulé televizní dětské show The Mickey Mouse Club. Zábavnému pořadu vděčí za start herecké kariéry. Jeho talentu si nejprve všimli tvůrci seriálů a následně začaly přicházet nabídky k natočení celovečerních filmů. Mezi nejpovedenější s Ryanem Goslingem v hlavní roli patří Svatý boj (2001), Zápisník jedné lásky (2004), Half Nelson (2006), Drive (2011) i Bláznivá, zatracená láska (2011). Momentálně září v akčňáku The Gray Man (2022), který se z velké části natáčel v Praze. Životopis má Ryan Gosling opravdu působivý. A to i přesto, že se v sedmnácti letech vykašlal na střední školu. Základní vzdělání mu zkrátka stačí.  

Ryan Gosling si školní docházku užíval jen do sedmnácti let, pak upřednostnil hereckou kariéru

Soukromé životy dětských hvězd veselé nebyly. Kdo skončil za mřížemi a kdo v léčebně?

Karin Šnýdrová / 01. 06. 2022

Stačí se dobře narodit, nebo mít i talent? Nejslavnější světové rodinné klany showbyznysu

Kristýna Ševčíková / 28. 06. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM