Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Stačí se dobře narodit, nebo mít i talent? Nejslavnější světové rodinné klany showbyznysu

Kristýna Ševčíková
28. 06. 2022


V Hollywoodu jsou pokrevní svazky často ku prospěchu. Dnešní verze slavné rodiny zahrnuje různorodou skupinu herců, zpěváků, umělců, podnikatelů a v poslední době i influencerů. Věříme, že jejich potomci ponesou pochodeň pro další generace. Podívejte se na náš seznam nejslavnějších rodin v oblasti zábavy.

Jedním z prvních klanů v Hollywoodu byli bratři Warnerovi, čili Warner Bros. Harry, Albert, Sam a Jack vybudovali jedno z prvních velkých hollywoodských studií, produkovali klasiky jako Casablanca, Tramvaj do stanice touha, My Fair Lady nebo Bonnie a Clyde. V průběhu let se ale v zábavním průmyslu objevily další rodiny. Pojďme si představit některé z nich. 

Kardashianovi

Celé rodinné impérium odstartovalo vztahem letušky a obchodnice Kris Houghton a právníka Roberta Kardashiana (zastupoval O. J. Simpsona ve vyhraném procesu, kdy byl slavný fotbalista a herec obviněn z vraždy). Do povědomí se rodina dostala až v roce 2003, kdy do světa unikla sextape jejich dcery Kim. Klan Kardashianových se tímto skandálem proslavil. To už ale byla Kris 12 let provdaná za atleta Bruce Jennera (dnes po změně pohlaví Caitlyn Jenner). Díky jejich televizní reality show Keeping Up With The Kardashians, podnikání v oblasti kosmetiky, módy a modelingu se rodina stala jednou z nejbohatších v Hollywoodu. Do rodiny donedávna patřil i manžel Kim, rapper Kanye West, nejmladší členka klanu Kylie Jenner žije s rapperem Travisem Scottem, další hudebník, bubeník kapely Blink 182, je manželem Kourtney Kardashian. 

https://www.youtube.com/watch?v=CvEzCkdgnWk

Našel si klon své ex a dostal ban na Instagramu. Kanye West slaví narozeniny

Karin Šnýdrová / 08. 06. 2022

Douglasovi

Rodinná dynastie Douglasů je jednou z největších v Hollywoodu. U zrodu byl známý herec Kirk Douglas, který se nejvíce proslavil rolí Spartaka ve stejnojmenném filmu z roku 1960. Zemřel v roce 2020, když mu bylo 103 let. Se svou první ženou herečkou Dianou Webster, která zemřela v roce 2015, měli syna, známého herce Michaela Douglase. Ten je ženatý s herečkou Catherine Zeta-Jones a mají spolu dvě děti. Mladší dcera Carys se věnuje herectví a zpěvu, kromě toho miluje také módu. Prvorozený syn Dylan se snaží jít ve stopách svých rodičů. Z prvního manželství Diandrou Luker má Michael ještě staršího syna Camerona.

Druhou žena Kirka byla Anne Buydens, zemřela necelý týden po oslavě svých 102. narozenin a svého manžela přežila jen o rok. Anne byla příležitostná herečka a filmová producentka. S Kirkem, s nímž žila pětašedesát let, měli dva syny, televizního producenta Petera a stand-up komika Erica, který zemřel v roce 2004 ve věku 46 let.

Zleva Michael Douglas, Anne Buydens, Catherine Zeta-Jones a Kirk Douglas na červeném koberci v roce 2010

Coppolovi

Rodinný klan Coppolových začíná režisérem kultovní trilogie Kmotr Francisem Fordem Coppolou. Dcera Sofia je herečka, režisérka, producentka a scenáristka, ve svých 32 letech získala Oscara za scénář k filmu Ztraceno v překladu a má za sebou další díla, třeba Sebevraždy panen a Oklamané. Po jejím boku stojí frontman populární francouzské kapely Phoenix Thomas Mars. Její bratr Roman je scenárista nominovaný na Oscara (za podíl na scénáři filmu Wese Andersona Až vyjde měsíc), který režíroval videoklipy pro Paula McCartneyho, The Strokes, Daft Punk nebo švagrovy Phoenix. Francisův první syn, Gian-Carlo, přišel o život při nehodě na motorovém člunu ve věku 22 let. Zanechal po sobě dceru Giu, která se také vydala na dráhu režisérky. K příbuzným rodiny patří další zvučná hollywoodská jména: Mezi Francisovi synovce patří herci Nicolas Cage a Jason Schwartzman.

F. F. Coppola obklopen rodinou na party Vanity Fair po letošních Oscarech

Sheenovi 

Mohli by se označovat i jako Estevezovi, každopádně patří k nejúspěšnějším a neslavnějším hereckým rodinám v historii Hollywoodu. Otec Martin Sheen, který se narodil jako Ramón Antonio Gerardo Estévez, je jedním z největších herců všech dob, za všechny jmenujme filmy Hlava 22, Apokalypsa nebo JFK. Jeho prvorozený syn Emilio Estevez se do paměti diváků se zapsal ve své průlomové roli v kultovním filmu 80. let Snídaňový klub, účinkoval i v parodii Nabitá zbraň 1 nebo v Mladých puškách. Ramón, Martinův druhý syn, je herec a režisér. Třetím synem je Charlie Sheen (narozený jako Carlos Estévez), jeden z nejznámějších herců stříbrného plátna i televizních obrazovek. Do povědomí se dostává i jeho nejstarší dcera Sami, která aktuálně plní stránky bulváru, jelikož si zřídila profil na stránce OnlyFans. Nejmladší ze sourozenců je Renée Estevez, kterou filmoví a televizní fanoušci mohou znát z mnoha menších rolí ve filmech a seriálech. Mimo jiné si zahrála v seriálu Západní křídlo, ve kterém zářil právě její otec. 

Martin a Charlie se potkali i v druhém díle Žhavých výstřelů

Jacksonovi

Na Michaela Jacksona se bude vždy vzpomínat jako na Krále popu. Zarytí fanoušci ale dobře znají i tvorbu jeho sourozenců. Rodinu Jacksonových tvořilo devět sorozenců: Rebbie, Jackie, Tito, Jermaine, La Toya, Marlon, Michael, Randy a Janet. Všech devět se pyšní tím, že mají certifikovanou zlatou nahrávku, což z nich dělá jednu z nejvlivnějších rodin v hudební historii. Svou slávu si vysloužili skupinovými projekty (The Jackson 5, The Jacksons) i sólovými kariérami, kromě Michaela je nejvíce známá Janet. V roce 2020 vydala Michaelova dcera Paris své debutové album Wilted. Objevila se také na televizních obrazovkách, loni v dubnu jsme ji mohli vidět v seriálu American Horror Story.

Osbournovi

Ozzy Osbourne, známý zpěvák a frontman Black Sabbath, v roce 2002 oživil svou kariéru v seriálu MTV The Osbournes. Od té doby si celý rodinný klan vybudoval úspěšné kariéry. Nejstarší dcera Aimee, která se nikdy neobjevila v The Osbournes, se stala herečkou a zpěvačkou. Mladší dcera Kelly se prosadila v hudební branži, navíc byla pět let módní policistkou na stanici E!, její popularita vzrostla i díky hostování v nesčetných reality show včetně The Masked Singer (u nás s mizivým úspěchem uváděná jako Zlatá maska) a Dancing With The Stars (v české mutaci populární Star Dance: Když hvězdy tančí). V roce 2018 se připojila ke svému otci a bratrovi Jackovi v jejich seriálu o cestování Ozzy & Jack’s World Detour. Manželka a maminka Sharon Osbourne je možná nejvytíženější členkou rodiny, mimo jiné pořádala hudební festival Ozzfest, moderuje vlastní talk show, působí jako porotkyně v pořadech X Factor a America’s Got Talent a k tomu vydala dvě novely a tři autobiografie, přičemž ta první, Extreme, je jednou z nejúspěšnějších ženských autobiografických knih všech dob. 

Zleva Ozzy, Kelly, Jack a Sharon Osbournovi v roce 2009

Cyrusovi

Rodokmen Cyrusových začíná country zpěvákem Billy Rayem a jeho druhou manželkou, herečkou a filmovou producentkou Tish. Společně mají tři děti: Hvězdu Disney Channel, z níž se stal popový fenomén Miley, modela a folkového zpěváka Braisona a zpěvačku a herečku Noah. Tish ale do rodiny přivedla dvě děti z předchozího vztahu, které Billy Ray adoptoval: herečku a djku Brandi a Trace, zpěváka kapely Metro Station. Cyrusovi často spolupracují na projektech. Třeba v roce 2017 si Tish a Brandi zahrály v seriálu reality show Bravo Cyrus vs. Cyrus: Design and Conquer. Billy Ray a Miley spolu často vystupují.

Cyrusovi na společné fotce z roku 2020, zleva Braison, Trace, Noah, Tish, Billy Ray, Brandi a Miley
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM