Lifestyle

Prý nadbíhají gayům: Harry Styles, Jordan Haj a další celebrity sklízejí kritiku za queerbaiting

Iva Růžičková
30. 08. 2022

Prastaré přísloví praví, že lidstvo se dělí na dvě poloviny. Na ty, kteří chtějí do televize, a na ty, kdo už v televizi byli. Být viděn a upozornit na sebe jsou finančně uplatnitelné položky, popularita navíc způsobuje silnou závislost. V současnosti čelí řada celebrit podezření, že svou sledovanost podporují záměrně veřejnou náklonností ke stejnému pohlaví. 

Takzvaný queerbaiting je skvělá věc, jako všechny, které fungují. O Harry Stylesovi, který chodí vyparáděný jako Kocour z Červeného trpaslíka na vysokých podpatcích, mohou snít jak ženy, tak muži, a mluví o něm jak LGBT+ komunita, tak heterosexuálové, kteří se nemohou přestat divit, tak homofobové, volající po starých pořádcích, kdy chlapi vypadali jako chlapi a ženy jako ženy.

Mladí novomanželé: Kdo si řekl „Ano“ čerstvě po dvacítce?

Karin Šnýdrová / 26. 08. 2022

O takovém Jordanu Hajovi píší dokonce seriózní deníky, poněvadž se odvázal při focení pro časopis Esquire s producentem Jakubem Strachem, známějším jako dj NobodyListen. Notně sdílené video žhavého polibku bylo vlastně předělávkou ikonické milostné scény ze snímku Drive.

Kdyby to, že se dva lidé stejného pohlaví políbí, pořád nebyl takový big deal, možná by se nám všem lépe dýchalo. Jordan Haj se líbal s mužem před kamerou letos v tomto případě již podruhé, a při bližším pohledu šlo opět o zinscenovanou situaci. Prvním políbeným byl Mikýř, který si z Jordana na udílení cen Anděl utahoval kvůli tomu, že trpí alopecií. To je přesně ten nevkusný vtípek, který vešel do dějin při udílení Oscara a skončil pověstnou fackou. Martin Mikyska alias Mikýř je příliš bystrý na to, aby nevěděl, že opakovaný vtip není vtipem, a tedy polibek, který mu místo facky Jordan v odpověď vtiskl, byl evidentně smluvenou součástí show. Mikýř se neobtěžoval svůj scénáristický um zakrýt a k Jordanovi se před tím lehce naklonil.

Zpět ke queerbaitingu. Je to tak funkční metoda hlavně proto, že nelze nijak dokázat. Mezi těmi, o kterých se v souvislosti s queerbaitingem mluví, jsou i Billie Eilish, Bella Hadid, ale i James Franco. Stačí však, aby řekli jako Harry Styles, že se prostě obléká a chová takhle čistě jen proto, že se mu takový styl líbí. A výsledkem je? Kumulace dalších zhlédnutí videa, ve kterém vysvětluje, že queerbaiting je něco, co by nikdy v životě neudělal.

Harry se nechal v ženských šatech zvěčnit i na první ryze mužskou obálku magazínu Vogue

Muži v sukních: Nedávno se v ní objevil Brad Pitt, dávno před ním ji vynesli Jiří Korn či Sean Connery

Kristýna Ševčíková / 25. 07. 2022

Císařovna Sissi měla kotvu, Ema Destinnová hada a ledový muž Ötzi dokonce 61 kousků: Tetování je s námi 7 tisíc let

Kristýna Ševčíková / 24. 08. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM