Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Soukromé životy dětských hvězd veselé nebyly. Kdo skončil za mřížemi a kdo v léčebně?

Karin Šnýdrová
Ještě před dovršením osmnáctých let vydělávaly horentní sumy, jejich osobní život byl ale mnohdy už v troskách. A i když si sáhly na samotné dno, zvládly se z něj odrazit a najít cestu zpátky na vrchol. Řeč je o dětských hvězdách. Kdo skončil v léčebně kvůli drogám a komu diagnostikovali bipolární poruchu osobnosti?
01. 06. 2022

Vyrovnat se s vlastní slávou není jednoduché, ostatně dětské hudební hvězdy by o tom mohly vyprávět. Přestože na veřejnosti působily spokojeně, v soukromém životě sváděly boj se závislostmi i duševními nemocemi. Podařilo se jim je porazit? Podívejte se na dětské hudební hvězdy právě na Mezinárodní den dětí.

Čtěte také: Dětské hollywoodské hvězdy vyrostly: Jak dnes vypadají a co dělají Karlík nebo Matilda?

Justin Bieber (28)

Narodil se v roce 1994 osmnáctileté matce, jejíž dětství připomínalo peklo. Pattie Mallette (47) byla obětí sexuálního zneužívání, experimentovala s drogami i alkoholem a pokusila se o sebevraždu. A zdá se, že některá jablka opravdu nepadají daleko od stromu. Justin Bieber se stal miláčkem veřejnosti v pouhých dvanácti letech. Se songem So Sick od zpěváka Ne-Yo (42) vystoupil na pěvecké soutěži a získal za něj krásné druhé místo. Videonahrávku pak umístila Pattie Mallette na YouTube. Talentovaného chlapce si všiml manažer hvězd Scooter Braun (40) a vzal jej pod svá křídla. V roce 2009 vydal první studiovou nahrávku My World, která ho katapultovala mezi největší hvězdy hudebního průmyslu. Každé další album Justina Biebera bylo už zárukou úspěchu.

Zatímco práce mu šla od ruky, osobní život pod kontrolou neměl. Marihuanu vyzkoušel ve třinácti letech a později k ní přidal také alkohol či tvrdé drogy. Za řízení automobilu pod jejich vlivem se v roce 2014 dostal i za mříže. Přes čtvrt milionu Američanů pak podepsalo petici, aby byl mladý kanadský zpěvák vyhoštěn z USA. To se sice nepodařilo, ale oplétaček se zákonem měl na svém kontě opravdu víc než dost. Eskapády typu házení vajíček na sousedův dům či napadení fotografa se mu nikdy nepovedlo utajit. Potýkal se s depresemi i myšlenkami na sebevraždu, nakonec se však odrazil ode dna. Jeho cestu zpět na výsluní můžete vidět v dokumentu streamovací platformy Amazon Justin Bieber: Náš svět (2021).

Největší hudební bitvy: Justin Bieber vs Justice

imgonline-com-ua-twotoone-0JFROgU6pwNXzcw9.jpg

Justin Bieber v roce 2010 (vlevo) a loni v září na Met Gala (vpravo)

Selena Gomez (29)

Ještě než se stala plnohodnotnou součástí hudební branže, prorazila ve světě filmu. V sitcomu Kouzelníci z Waverly (2007-2011) ztvárnila čarodějku Alex Russo a dostala se tak do povědomí diváků kanálu Disney Channel. Hudebním talentem oplývala odmalička, ostatně k seriálu oceněnému dvěma Emmy nazpívala úvodní píseň. V roce 2009 založila kapelu Selena Gomez & The Scene a vydala první album Kiss & Tell. Na její samostatný počin si fanoušci museli počkat až do července 2013, kdy se na trhu objevilo album Stars Dance. Okamžitě obsadilo první příčky hitparád.

Od roku 2010 randila tmavovlasá kráska s Justinem Bieberem a přestože svého času platili za nejslavnější teen pár Hollywoodu, žádné „šťastně až do smrti“ se pro ně nekonalo. Několikrát se rozcházeli a scházeli, až si v roce 2018 řekli definitivní sbohem. Za půl roku se Justin Bieber oženil s modelkou Hailey Baldwin (25). To Seleně Gomez, která byla v roce 2017 nucená podstoupit transplantaci ledviny, rozhodně nepřidalo na už tak pochroumané psychice. Trpěla těžkými depresemi, pobyla si na psychiatrii a byla jí diagnostikována bipolární porucha. Ze svých problémů se částečně vyzpívala v albech Rare (2020) a Revalación (2021).

imgonline-com-ua-twotoone-jlGiTcb0nX6T.jpg

Selena Gomez jako čarodějka v seriálu Kouzelníci z Waverly (vlevo) a na předávání cen SAG Awards letos v únoru (vpravo)

Demi Lovato (29)

Známou se stala díky hudebnímu filmu Camp Rock (2008), kde se objevila po boku chlapecké skupiny Jonas Brothers. Během uvedení na Disney Channel sledovalo snímek přes osm milionů diváků a tak není divu, že v roce 2010 kanál představil druhý podobně úspěšný díl. Demi Lovato to však hudbě táhlo víc než k filmu. Vydala sedm studiových alb a absolvovala několik turné, jenže i ona se potýkala s vnitřními démony, které dodnes nezkrotila.

Kromě bipolární poruchy bojovala s bulimií a sebepoškozováním. Aby se cítila lépe, hledala útěchu v drogách i alkoholu. Závislost si na nich vypěstovala už coby teenager a přestože podstoupila léčení, našla si k nim cestu zpět. V roce 2018 se předávkovala a kdyby ji tenkrát přátelé nenašli včas, už nemusela být mezi námi. Ani tahle příhoda ji ovšem nepřiměla k úplné abstinenci. Návykové látky nahradila těmi společensky přijatelnějšími, marihuany se prozatím tedy vzdát nehodlá. Minulý rok šokovala fanoušky prohlášením, že se necítí býti ani ženou, ani mužem a preferuje oslovení oni. Letos na svém Instagramu napsala, že může být oslovována jako oni, ona i on.

Psali jsme: Ani žena, ani muž: Kdo se rozhodl označovat jako nebinární?

imgonline-com-ua-twotoone-XfcYYanFGwH50q.jpg

Demi Lovato na premiéře filmu Camp Rock (vlevo) a loni na předávání cen iHeartRadio Music Awards

Miley Cyrus (29)

Jako Hannah Montana se v letech 2006 až 2011 proslavila ve stejnojmenném hudebním seriálu. Hlavní hrdinka žije dvojí život, přes den je obyčejnou studentkou, ale jakmile školní výuka skončí, obléká kostým a paruku a mění se v populární pěveckou star. Po uvedení první epizody se Miley Cyrus stala idolem dětí i dospívajících, jenže image slušné holky jí nevydržela příliš dlouho. Její koncerty, které navštěvovali hlavně mladiství, postupně přestávaly být vhodné pro jejich oči. Oplzlé tance, masturbační pohyby a provokativní kostýmy zpěvačka na svých vystoupeních od roku 2009 nikdy nevynechala. Než se opět zklidnila, chvíli to trvalo. Netajila se experimenty s drogami, alkoholem i vlastní sexualitou. Randila s kluky i holkami, myslela si, že je lesba, ale nakonec došla k závěru, že spadá do škatulky bisexuálů.

Miley Cyrus je dcerou country hvězdy: Jablka, která nepadla daleko od stromu

imgonline-com-ua-twotoone-l5ByMcdTbw495S7.jpg

Miley Cyrus jako Hannah Montana (vlevo) a loni na galavečeru předávání cen LACMA Art+Film

Zac Efron (34)

Zac Efron se před kamerou objevil poprvé v roce 2002. Epizodní role v seriálech jako Firefly (2002-2003) či Pohotovost (1994-2009) brzy vystřídalo opravdové angažmá. Mezi celebrity ho vystřelil film Muzikál ze střední (2006), který se dočkal dokonce dalších dvou pokračování. Propracovaná taneční čísla a chytlavé popové písničky u mladého publika zkrátka zabodovaly. Popularitu mu přinesla také jeho herecká kolegyně Vanessa Hudgens (33) s níž randil pět let i mimo obrazovky. Jenže ani Zac Efron slávu neustál a holywoodské večírky, na kterých nechyběl alkohol či kokain, mu rychle přirostly k srdci. V roce 2013 skončil na odvykačce, závislost na drogách zasahovala do jeho kariéry tak moc, že se občas nedostavil na plac. Nicméně léčba zřejmě zafungovala, dnes seká známý herec a zpěvák dobrotu.

imgonline-com-ua-twotoone-WLMxR5jOvSqtGDal.jpg

Zac Efron v Muzikálu ze střední (vlevo) a jeho loňský příspěvek z Instagramu (vpravo)

Dětské hudební hvězdy: Jak se proslavily a kde je jim teď konec


Zdroj fotografií: Profimedia, Disney ChannelDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM