Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Justin Timberlake není jen zpěvák: Poznejte všechny tváře hvězdného oslavence

Avatar photo Pavel Kučera
31. 01. 2023

Mezi lednovými oslavenci ze světa showbyznysu najdeme mimo jiné Justina Timberalakea. Ačkoliv ho řada lidí má stále zafixovaného jako zpěváka, tahle škatulka je Justinovi dávno těsná.

Justin Randall Timberlake se narodil 31. ledna 1981 v Memphisu v americkém státě Tennessee. V letech 1999 až 2002 chodil s popovou zpěvačkou a bývalou kolegyní z Disney Channel Britney Spears. Poté měl čtyři roky vztah s herečkou Cameron Diaz, rozešli se v prosinci 2006 rozešel. Jeho novou partnerkou se stala herečka Jessica Biel, která se 19. října 2012 stala i jeho manželkou, mají spolu dva syny. Od roku 2001 spravuje nadaci Justin Timberlake Foundation. Ta původně podporovala školní hudební výchovu, v současnosti už má záběr širší. Před 16 lety asociace PGA Tour oznámila, že je Justin profesionálním golfistou s handicapem 6. Jaké další obory ale stíhá? 

Říkají mu DJ Frodo: Kam zmizel slavný hobit Elijah Wood?

Michaela Dočkalová / 28. 01. 2023

Zpěvák 

Dvaačtyřicetiletý Justin Timberlake je už nyní jedním z komerčně nejúspěšnějších hudebníků všech dob. Prodal skoro 90 milionů desek, posbíral deset cen Grammy. Přitom vydal jenom devět alb. Přesněji řečeno čtyři se skupinou N’Sync, se kterou působil od poloviny 90. let do roku 2001, kdy se formace rozpadla. A pak vydal jen pět sólových desek, z nichž ta zatím poslední, nazvaná Man On The Woods, vyšla před pěti lety. O tom, že to z N’Sync bude právě on, koho čeká hvězdná sólová kariéra, svědčil už úspěch skladby Cry Me A River z jeho debutu Justified, kterou produkoval slavný Timbaland. Kromě něj však Justin často spolupracoval také s The Neptunes nebo slavným Rickem Rubinem. Když se však podívate na jeho Spotify, zjistíte, že jeho vůbec nejúspěšnější skaldbou je tu píseň z animáku Trollové z roku 2016, kterou složil a nahrál společně se švédským superproducentem Maxem Martinem.

Herec

Justin se na obrazovce objevoval od jedenácti let, tehdy to byly dětské hudební pořady, kde zpíval country music a jeho pohledná chlapecká tvář byla pro stříbrné plátno jako dělaná. V roce 2000 debutoval v romantické komedii Změna je život a vypadalo to, že tento žánr bude jeho doménou. Že tomu tak ale nebude, naznačil režisér Craig Brewer svým akčním dramatem V řetězech, kde Justin hrál po boku Samuela L. Jacksona. Následovaly filmy jako Alpha Dog nebo Shrek třetí, ovšem filmem, který Justina ukázal jako charakterního herce, bylo drama Sociální síť Davida Finchera. Ano, Justin hrál zakladatele Napsteru Seana Parkera trochu moc namachrovaně, ale úspěch to mělo. Zářezem bylo i sci-fi Vyměřený čas, kde hrál (a především běhal) po boku Amandy Seyfried. Komediální talent pak potvrdil v celkem roztomilé komedii Kamarád taky rád, kde mu sekundovala Mila Kunis. A dokonce jej slavní bratři Cohenové oslovili do svého filmu V nitru Llewyna Davise. Zatím posledním zářezem je drama Palmer, ve kterém předloni hrál bývalou středoškolskou fotbalovou hvězdu, která po dvanácti letech opouští vězení a snaží se začít nový život. A to už má k tomu zlatému chlapci z Disney Channel skutečně dost daleko.

Byznysmen 

Timberlake už od nultých let investuje peníze, které si vydělal zpěvem a hraním, do různých podniků. Stál u založení restaurací Chi a Destino v Kalifornii a Southern Hospitality v New Yorku. Se svým kámošem z dětství Juanem Ayalou rozjel módní značku William Rost. Společně s manželkou Jessicou Biel mají podíl v basketbalovém týmu Memphis Grizzlies. A mimo jiné je také ambasadorem značky Air Jordan. Opravdu za vodou je však od května loňského roku, kdy práva na všechny svoje písně prodal společnosti Hipgnosis Song Management za rovných sto milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že už před tímto obchodem se jeho majetek odhadoval na 250 milionů amerických dolarů, může ve svých dvaačtyřiceti letech pohodlně odejít do důchodu. K tomu se však zcela jistě zatím nechystá. V letošním roce jej můžeme slyšet mimo jiné v dabingu postavy Větvíka z třetího dílu animáku Trollové. 

Svou vášeň pro basketbal přetavil ve vlastnictví podílu v basketbalovém týmu z rodného Memphisu

Stará láska nerezaví: Který slavný pár se dal znovu do kupy po 17 letech a kdo oznámil staronový vztah spoře oděnou fotkou?

Michaela Dočkalová / 26. 11. 2022

Rocky proti nadopované mašině, Lauda vs Hunt a zajíc, který vždy přelstí vlka: Příběhy legendárních rivalů

Carlito Brigante / 24. 01. 2023

Autor je hudební publicista 
Zdroj fotogragií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM