Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Týdenní horoskop: Vztahy Kozorohů může ohrozit nevinný flirt, Lvi by neměli zapomínat na důležité lidi, Střelci vyrazí na cesty

Avatar photo Roman Zahrádka
20. 08. 2023

Týden od 21. do 27.  srpna nás bude svádět ke smyslovým požitkům, zesílí naši lehkomyslnost a sklony k zábavě. Pod jeho vlivem budeme více pohodlní, marniví a nerozpoznáme únosnou míru. Začneme prožívat iluze sami o sobě a snáze tak sklouzneme k chaotickým, neřízeným činům, jimž bude předcházet špatný odhad, klam a podvody. Na druhé straně nás tento čas povzbudí k hledání skrytých věcí a tělesně zažijeme nárůst sexuální energie.

Pokud se podíváme na 34. týden z astrologického hlediska, ocitne se planeta Mars, která se pohybuje ve znamení Panny, v opozici na Neptuna ve znamení Ryb. Bude to mít za následek větší pravděpodobnost řádění vodního a zemského živlu. Leckde na planetě se proto mohou zformovat cyklóny, tornáda a bouře, které potrápí místní obyvatelstvo. Mezitím doputuje Slunce ve znamení Panny do opozice na Saturna ve znamení Ryb, což může vést na konci týdne ke vzniku dopravních komplikací a v přírodě mohou opět řádit zemské a vodní živly. Stejně tak se ocitne retrográdní Merkur znovu v kvadrátu na Marse České republiky, takže se můžeme dočkat ostrých názorových střetů mezi znepřátelenými jedinci, například mezi politiky.

Z numerologického pohledu vytvoří trojka spolu se čtyřkou velmi příznivou energii k urovnání partnerských rozepří. Nezadaným se zase rozsvítí světlo na cestu, na které mohou potkat štěstí a novou lásku. A protože bude po celý týden na začátku každého dne dvojka, narostou nám křídla, jež nás odnesou do dálek. Doporučuje se proto využít toto období k výletům a poznávání nových míst, což bude našim životům dávat hlubší smysl a rozšíří to naše obzory. Jen pozor na přílišnou váhavost a nerozhodnost. Nemusela by se vyplatit.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Kraluje stříbrnému plátnu i gastronomii: Sedminásobný otec Robert De Niro slaví osmdesátiny

Michaela Dočkalová / 17. 08. 2023

Beran

Beranům nastává čas k tomu, aby se soustředili na lidi ve svém okolí. Měli by si mezi nimi udělat revizi a uvědomit si, s kým se stýkají a kdo je pro ně důležitý a proč. Možná přijdou na to, že je někdo zklamal, teď anebo v minulosti. Ale nevadí. Každé zklamání je výchovná lekce, kterou si máme projít a pochopit ji. Pokud ji nepochopíme, bude se taková zkouška opakovat, a to tak dlouho, dokud z ní pro sebe nevyvodíme správný závěr. V takovém případě už nikdy nepřijde. Berani by měli být také více pozorní k těm, které milují, a k lidem, které mají rádi a dělají jim radost. Bude se jim to v dobrém vracet. Najednou zjistí, že nejsou na všechno sami. V pracovní oblasti se by se měli vydat směrem, který je baví a naplňuje. Úspěch přijde o něco později.

Býk

Někteří Býci budou muset něco řešit s úřady nebo bezpečnostními složkami. Čekají je také témata spojená s láskou, partnerstvím, rodinou a bydlením, například v souvislosti s jeho výměnou za jiné. Ze všeho nejvíce by si však měli uvědomit, nakolik jsou ve své rodině šťastní a spokojení. Měli by si uvědomit hodnoty, na kterých je třeba stále pracovat a více si je hlídat, aby o ně v budoucnu nepřišli. Proto nezaškodí uspořádat rodinou akci a dát svým blízkým najevo, jak hodně jsou důležití. Význam rodiny, domova, lásky a blízkosti milovaných u Býků navíc do budoucna nabere daleko větší význam než nyní, takže bude rodinná oslava dobře vloženou citovou investicí. Býci by neměli zapomínat ani na rodiče a vzdát jim hold, pokud už nežijí, tak si na ně s láskou vzpomenout.

Blíženci

Blíženci by se měli tentokrát více věnovat svému zdraví – odpočívat, relaxovat, opalovat se, zdravě jíst a užívat si klidu. Také by měli hodně spát a zbytečně neponocovat. Pokud už budou na sluníčku, měli by si chránit nejen oči, ale i hlavu, aby je potom nebolela. Blížencům se nevyplatí ani moc přemýšlet, například o vlastních účetních záležitostech, a opravdu by si měli hýčkat svoje nervy. Vyplatí se jim rovněž hodně komunikovat s rodinou, partnerem, sourozenci, zdravit se se sousedy a oslovovat cizí lidi, pokud je někde potkají. A hlavně nezapomínat při pozdravu na úsměv, který bude druhým lidem dodávat pozitivní energii, jež se Blížencům vrátí v dobrém nazpátek. Některé Blížence může zaskočit nečekaný hovor nebo telefonát týkající se jejich profese.

Největší workoholici horoskopu

Redakce / 06. 04. 2022

Rak

Léto je spojeno s odhalenými těly, která mohou svádět ke hříchu. Nevyhne se to ani Rakům, kteří mohou zatoužit po milostném románku. Příležitost okořenit svůj milostný život bude tedy velká. Navíc budou Raci vypadat svůdně, takže kdo se na ně podívá, tak mu z jejich krásy spadne brada překvapením. Raci začnou také silně toužit po práci, která jim dodá jistou volnost a zároveň i dostatek peněz. Někteří si už takovou pozici vybudovali a pracují z domova, ostatní na tom mohou nyní začít pracovat. Je k tomu příhodná doba, stejně jako pro setkání s lidmi, kteří Raky něčím zaujmou a kteří jim mohou v budoucnu pomoci změnit směr jejich života. Díky tomu mimo jiné zjistí, že mezi pravé hodnoty patří skutečné přátelství, nikoli jen předstírané.

Lev

Lvi, nezapomněli jste na někoho? Ozvěte se důležitým lidem a nečekejte, že se ozvou oni vám. Občas je třeba udělat vstřícný krok, i když máte o sobě vysoké mínění. Pozornost, kterou někomu budete věnovat, se vám v dobrém vrátí. Případné podepisování smluv, pokud to půjde, odsuňte až na září, anebo alespoň o pár dní, v tomto týdnu to nebude pro Lvy výhodné. Někteří Lvi mohou zažít nečekaný příběh, který nebude mít nic společného se současnou fyzickou realitou, ale s úrovní jejich duše. Díky tomu se mohou uzavřít některé vnitřní bloky a příběhy nešťastných lásek. Ozve se také tělo Lvů, které začne vyžadovat větší pozornost. Vedle toho i mysl Lvů bude toužit po nových informacích. Život Lvů se s tímto týdnem začne pozvolna měnit, nenápadně krůček po krůčku.

Panna

Planeta Mars bude Panny nutit ke stále větší aktivitě. Ty budou mít díky tomu neustále pocit, že se něco děje, takže jim odpočinek nehrozí. Stejně tak se mohou cítit něčím omezeny a začnou toužit po větší svobodě. Do života Panen promluví také planeta Merkur, která vytvoří vhodné podmínky k tomu, že budou mít Panny ideální čas k prosazování toho, co už delší dobu řeší a budou chtít uskutečnit. Podmínkou však bude, že si vše dobře promyslí a připraví. Neměly by se dát odradit ani tím, že se nebudou hned moci s někým domluvit. Připravit by se měly i na pomluvy, které mohou být sice nepříjemné, ale Panny by jim neměly věnovat větší pozornost. Spíše se zaměřit na to, co je v životě posiluje, a vědět, že život je buď jako komedie, nebo drama, jestliže pomluvy prožíváme.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Váhy

Váhy by si měly hlídat, kolik utratí, aby neměly větší výdaje než příjmy. V takovém případě by musely hledat někoho, kdo je založí. Stává se to však jen několika šťastlivcům, proto bude lepší se při utrácení více hlídat. Stejně tak by si měly Váhy uvědomit, že co si samy neudělají, to nemají. O tomto týdnu to bude platit obzvlášť. Pozor také na to, jakými lidmi se člověk obklopuje. Pokud má kvalitní okolí a schopné lidi kolem sebe, kteří něco umí, tak se na úspěchy dosahuje snadněji. Váhy by na to neměly přestat myslet ani tentokrát, protože se velmi často obklopují nevhodným okolím. Podle toho také jejich život vypadá. Nyní by se měly připravit na fičák kolem svého majetku, splátek, hypoték, úvěrů a investic. Rozhodně by jim prospělo se poradit s někým, kdo těmto věcem rozumí a překontroluje uzavřené smlouvy.

Štír

Štíři cítí, že je čas se posunout v životě dál. Budou mít teď příležitost si vše promyslet a naplánovat. Mohou přijít i nové nápady. Možná také zjistí, že začínají žít život někoho druhého, například partnera, a to se samozřejmě dříve či později promítne na jejich zdraví. Štíři mají nyní ideální příležitost začít v něčem novém podnikat, a pokud jsou v zaměstnaneckém poměru, mohou povýšit. Vedoucí funkce jim sluší. Mají totiž rádi, když k nim jejich okolí vzhlíží jako k autoritě. A stejně tak mají rádi, že mohou druhým ukázat, že něco umí. Běda ale těm, kterým se nebude chtít moc pracovat, ale zato budou chtít hodně peněz. Tohle by pro ně bylo nebezpečné a dobře by nedopadli. Emocionálně by to nezvládli. Vhodnější bude se zaměřit na rodinu, vztahy s partnerem a dětmi a probudit v nich kreativitu.

Střelec

Střelci půjdou za svým srdcem. Zatouží prožívat krásné emoce, hodně lásky, budou chtít ochutnat dobré jídlo v dobré společnosti a podnikat zajímavé cesty. Většina Střelců totiž ráda cestuje a proto bývají někdy jejich rodiny rozeseté po celém světě. A právě teď nastává ten nejlepší čas k vzájemnému setkávání. Rozhodně by si měli přibalit na cestu zajímavou knížku, která jim může nejen přinést vzdělání, ale může je také přinutit k přemýšlení, z čehož se mohou zrodit zajímavé nápady, které bude možné profesně uplatnit. Důležitý bude také písemný projev Střelců, proto by si měli všechno zajímavé zapisovat. Mohou dokonce nastartovat úspěšnou dráhu spisovatele či blogera, měli by proto být více aktivní na sociálních sítích. Zapomínat by neměli ani na svoje děti a partnerské vztahy, kde bude co vyjasňovat.

Tajuplné výlety po Čechách: Naše nejvyšší hory Krkonoše nabízejí magická místa i energii drahých kamenů

Roman Zahrádka / 29. 07. 2023

Kozoroh

Některým Kozorohům se mohou ozvat úřady. Mohly by s tím sice dát v létě pokoj, bude ale lépe nic neodkládat a s úředníky bez odkladu jednat. Pod vlivem novoluní ve Lvu, které bude mít přesah i do tohoto týdne, mohou na sebe Kozorozi upozornit vlastní kreativitou. Především se ale před nimi otevře téma společného majetku, který s někým spoluvlastní, a budou se řešit případné ztráty a zisky. Je také možné, že se právě kvůli tomuto majetku zhorší vztahy některých Kozorohů s jejich blízkými a příbuznými. Energie tohoto období mohou řadě Kozorohů takzvaně zapálit lýtka a přepadnou je chutě na milostné flirty, které nebudou myslet vážně. Měli by si ale dávat velký pozor, aby se nic z toho neprozradilo, protože pokud jsou zadaní, mohli by tím vážně ohrozit svůj partnerský vztah. Proto platí – zapírat, zapírat, zapírat…

Vodnář

Vodnáři si projdou určitým napětím, ať už v partnerských nebo pracovních vztazích. Spousta z nich může řešit obojí najednou. Začnou také řešit, zda jsou dobře ohodnoceni za to, co dělají. V případě, že jsou spokojení se svými příjmy, nastává ideální čas na investice. Pokud ne, pak je na čase začít přemýšlet nad tím, jak svoje příjmy navýšit. Někteří Vodnáři budou nuceni podepisovat nové smlouvy, protože ty staré přestávají platit. Stejné to bude i s dohodami v partnerských vztazích. Tam, kde se dva lidé milují, je to v pořádku, ale tam, kde panují rozpory ohledně majetku, už to může být složitější, a bude proto třeba uzavřít písemnou dohodu. Nevyplatí se kvůli majetku ustupovat a nést si v hloubi duše křivdu, která by se mohla později přenést na děti. Na Vodnáře bude jinak hodně vidět a není vyloučeno, že dostanou nějakou zajímavou nabídku.

Ryby

Ryby budou něco jiného chtít, ale něco jiné budou muset dělat. Proč? Protože jim okolnosti nedovolí jinak. Emoce a rozum budou stát proti sobě v opozici a z toho bude vznikat i určité napětí. To může ještě více probouzet u Ryb přecitlivělost a nervozitu. Některé kvůli tomu nebudou moci ani spát. Zejména citlivě začnou prožívat změny vnějších podmínek, které se mohou dotknout jejich práce, bydlení, ale i partnerských vztahů. Není vyloučeno, že to některé vztahy po tři další roky změní. Také Ryby si projdou vnitřní proměnou, protože jim začíná nová životní éra, a k tomu bude vnitřní proměna nutná. Otevřou se před nimi oblasti, kterých si díky své citlivosti Ryby jistě všimnou. Nebude se vyplácet je přehlížet, protože půjde o varovné signály, ať už v podobě změny chování lidí v okolí, nebo sílícího tlaku, který budou Ryby cítit ze svého nitra. 

Jako voda a oheň: Tahle znamení zvěrokruhu se vzájemně nesnesou ani minutu

Tereza Braunová / 13. 04. 2023

Nejzručnější znamení zvěrokruhu: Kdo se bez problémů uživí rukama a jaké znamení nezvládne zatlouct ani hřebíček?

Tereza Braunová / 03. 08. 2022

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s hvězdopravci Zdeňkem Bohuslavem a Richardem Stříbrným, mystikem Mírou Volným a astroložkou, koučkou osobního rozvoje a spisovatelkou Martinou Blaženou Boháčovou

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM