Trendy Expres /
Celý playlist
VIP

Kraluje stříbrnému plátnu i gastronomii: Sedminásobný otec Robert De Niro slaví osmdesátiny

Avatar photo Michaela Dočkalová
17. 08. 2023

Už od 70. let patří mezi hollywoodské stálice. Hrál pro ty nejvýznamnější režiséry všech dob. Stejně jako je úspěšným hercem, tak je i velmi plodným otcem. Ve svých 79 letech na svět přivítal svého sedmého potomka.

Robert De Niro se narodil 17. srpna 1943 do umělecké rodiny z Greenwich Village v New Yorku. Filmy ho přitahovaly odmala, proto se už v 16 letech rozhodl přejít na hereckou konzervatoř Stelly Adler. Svůj první film natočil v roce 1963, uveden byl až v roce 1969 pod názvem The Wedding Party. Od poloviny 60. let točí prakticky bez přestání.

Vypadá jako trosečník, napájí se šampaňským: Keanu Reeves vyrazil na dovolenou bez své lásky

Michaela Dočkalová / 16. 08. 2023

Dvorní herec Martina Scorseseho

V roce 1973 hrál hlavní roli v dramatu Martina Scorseseho Špinavé ulice. Následujícího roku měl premiéru druhý film série Kmotr, za něhož dostal svého prvního Oscara. Díky tomu si ho začali všímat i další hollywoodští režiséři. Rok 1976 mu přinesl další spolupráci se Scorsesem, a tak si zahrál titulní postavu ve filmu Taxikář. Režisér si ho oblíbil tak, že mu nabídl i hlavní roli v hudebním dramatu New York, New York. Robert De Niro byl hvězdou. Se Scorsesem spolupracovali ještě několikrát. Například na filmech Zuřící býk (za roli, kvůli které musel nabrat 27 kilo, dostal Oscara i Zlatý glóbus), Král komedie nebo Mafiáni. Do velkofilmu Tenkrát v Americe si ho zase vybral sám Sergio Leone.

Kde se naučil Jan Koller vše špatné a co skrýval Zuřící býk aneb Nejlepší filmy o sportovcích 

Radek Honc / 30. 08. 2022

Kmotr podruhé

V 80. letech si zahrál hlavní role ve snímcích Mise, Neúplatní nebo Půlnoční běh. Zkraje devadesátek pak hrál s Robinem Williamsem v dramatu Čas probuzení a střihnul si roli v ceněném krimi thrilleru Mys hrůzy, který opět režíroval Martin Scorsese. Opomenout nesmíme ani Příběh z Bronxu, který Robert i režíroval. Zahrál si také nevlastního otce Leonarda DiCapria a tyrana ve filmu Dospívání po americku. Devadesátá léta mu přinesla i hlavní role ve filmech Spáči a Vrtěti psem Barryho Levinsona nebo vedlejší roli v Jackie Brown Quentina Tarantina.

Robert De Niro a Martin Scorsese spolu natočili 11 filmů, ten nejnovější, Zabijáci rozkvetlého měsíce (Killers Of The Flower Moon), v němž hraje i Leonardo DiCaprio, bude mít premiéru v říjnu 2023

Sbírá jednu nominaci za druhou

Od počátku nového tisíciletí hraje zejména v komediích. Vidět jsme ho mohli ve filmu Fotr je lotr, v němž exceloval společně s Benem Stillerem, a v jeho pokračováních Jeho fotr, to je lotr! a Fotři jsou lotři, snímcích Přeber si to znovu, Co se vlastně stalo nebo dramatu Všichni jsou v pohodě. V roce 2015 si zahrál ústřední postavu ve Stážistovi a o 4 roky později s Al Pacinem a Joem Pescim kraloval Scorseseho snímku Irčan z dílny Netflixu. Robert De Niro byl osmkrát nominován na Cenu Akademie, dvě nominace proměnil ve zlaté sošky. Z devíti nominací na Zlatý glóbus mu jen jedna přinesla cenu. V roce 2011 byl zároveň odměněn Cenou Cecila B. DeMillea za celoživotní přínos filmu.

Randil i s Naomi Campbell

Jeho první velkou láskou byla Diahnne Abbott, s níž natáčel Taxikáře. Vzali se ve stejném roce, kdy byl film uveden do kin. Zároveň adoptoval její dceru z předchozího vztahu. Spolu pak mají syna Raphaela. Jakmile se ale z Roberta stala opravdová hvězda, jejich vztah se rozpadl. Herec pak randil například s modelkou Naomi Campbell nebo herečkou Toukie Smith, se kterou má dva syny, Aarona Kendricka a Juliana Henryho. V roce 1997 se znovu oženil, tentokrát s herečkou Grace Hightower, s níž se tou dobou znal už 10 let. Vydrželi spolu téměř 20 let, a to i přesto, že pouhé 2 roky po svatbě už se chtěli nechat rozvést. V roce 2003 byla jeho žena velkou oporou. Tehdy lékaři Robertovi diagnostikovali rakovinu prostaty. Protože ale naštěstí zahájil léčbu včas, dnes je prý zdravý jako rybička. Bývalí manželé spolu mají syna Elliota a dceru Helen. Na rozvod však herec nevzpomíná rád, protože od chvíle, kdy se odloučili, začala Grace utrácet jeho těžce vydělané peníze jako na běžícím pásu. Robert jí platil výživné ve výši téměř 2 milionů korun měsíčně, ona sama však prý byla schopná utratit až 8 milionů za měsíc. V roce 2021 začal být herec spojován s instruktorkou bojových umění Tiffany Chen. Znají se už od roku 2014, kdy herec natáčel Stážistu, ale oficiálně spolu začali chodit až v roce 2021. V květnu letošního roku se stal herec sedminásobným otcem, když Tiffany porodila dceru Giu Virginiu.

Úspěšný restauratér

Ač se může zdát, že Robert De Niro nepřitahuje skandály, jeden pořádný ho neminul v roce 1988, kdy byl vyslýchán pařížskou policií kvůli prostituci. Sice mu nebylo nic dokázáno, ale fanoušci si ho začali s prostitutkami spojovat, a dávali mu to také pořádně najevo. Dnes už si ovšem na tuto kauzu vzpomene jenom málokdo. Kromě hraní Roberta živí i jeho restaurace. Síť Nobu, kterou spoluvlastní, čítá přes 50 poboček (více než polovina jich má u sebe i luxusní hotel). K tomu je spolumajitelem podniků Tribeca Grill a Locanda Verde v New Yorku. 

Robert De Niro mimo jiné spoluvlastní i síť restaurací Nobu, na snímku je s šéfkuchařem sítě Nobuyuki Matsuhisou na otevření dnes už neexistující pobočky v Moskvě

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Dům z filmu Nelítostný souboj patřil zločineckému kápovi Robertu De Nirovi: Za 21 milionů dolarů může být i váš

Karin Šnýdrová / 23. 03. 2023

Zdroje: pen-online.com, people.com, csfd.cz, britannica.com, quora.com, independent.co.uk

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM