Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Největší workoholici horoskopu

Redakce
Možná, že jste si toho ani nevšimli, ale paříte mezi workoholiky. A jak to poznáte? Workoholici bývají ve své práci nadmíru úspěšní a neúnavní. Často dělají přesčasy a žádná práce jim není cizí. Za to právě jejich osobní život často pokulhává. Pracujete někdy nadmíru? Možná za to nemůže jenom vaše cílevědomost a snaha uživit rodinu, ale také vaše hvězdné znamení, které vám dalo sklony pro workoholismus do vínku. Která znamení zkrátka nevydrží na jednom místě a nadměrná pracovitost je jejich osudem?
06. 04. 2022

Hlavní rozdíl mezi zdravou pracovitostí a workoholismem je podle odborníků především to, že zatímco pilný člověk většinou nezanedbává svůj osobní a soukromý život více, než je zrovna nutné, u workoholika je to právě naopak. Kvůli práci je schopen ignorovat své známé, přátele a dokonce i partnera a svou rodinu. Práce totiž zabírá jeho veškerý čas, takže prostor pro blízké a koníčky se u workoholika vytrácí. V takovém případě se začíná jednat o nezdravou závislost nad práci, ke které jakkoliv to může znít neuvěřitelně, mohou mít někteří lidé silné sklony. A jejich touhu pracovat bez přestávky ovlivňuje také jejich znamení zvěrokruhu. Kdo má k workoholismu nejvíce nakročeno a na co byste si měli dávat pozor, pokud se jedná o vaše znamení?

Nejhorší diktátoři historie a jejich znamení zvěrokruhu

Kozoroh

Kozorozi vedou v žebříčku znamení se sklony k workoholismu, a umístili se v závislosti na práci na prvním místě. Jsou totiž velice ambiciózní a pečliví. Navíc je o nich známo, že jsou dříči a pro dosažení svých vysněných cílů jsou schopní udělat cokoliv. Dokáží se vždy naplno soustředit na práci, což je jejich obrovskou a nespornou výhodou. Zároveň patří mezi skvělé zaměstnance, kteří respektují svého nadřízeného, bez protestů plní zadané úkoly a nikdy je ani nenapadne stěžovat si na práci přesčas. Právě proto má toto znamení bezvýhradně největší sklony k workoholismu a ze všech znamení jim také nejvíce hrozí vyčerpání z přepracování. Navíc mají proto občas dokonce tendence, dávat přednost své kariéře před rodinou. Měli by se proto raději včas zamyslet sami nad sebou a nad tím, jestli je jejich pracovní a soukromý život skutečně v rovnováze.

Beran

Berani patří mezi velice silně motivované i odhodlané zaměstnance. Do všeho vkládají svoji ohnivou sílu, takže mít je za své zaměstnance musí být radost. Dokáží být vysoce efektivní a úspěšní. Oplývají komunikačními i strategickými schopnostmi. Jediným, ale dost podstatným problémem beranů je ale fakt, že je pro ně práce většinou na prvním místě. Často tak kvůli ní zanedbávají svou rodinu, aniž by jim jakkoliv vadilo, že na ni nemají čas. Neumí a ani nechtějí říkat ne, a když po nich někdo chce splnit zadaný úkol, nikdy ho neodmítnou. Své vedoucí většinou respektují a snaží se jim dělat pomyšlení. Berani se nebojí nadměrného pracovního vytížení ani přesčasů či úkolů navíc, a to z nich dělá závislé na práci. Právě z těchto důvodů jejich osobní život většinou pokulhává. Berani workoholici se vyhnout zdravotním a psychickým potížím jedině tak, že zvolní. To je ale pro berany téměř nemožný úkol, který se jim většinou nedaří plnit.

Panna

Panny patří mezi největší perfekcionisty a detailisty zvěrokruhu. Právě proto dělají svou práci s citem pro detail i s velkou pečlivostí. Panna bývá skvělým zaměstnancem i vedoucím. Kvůli puntičkářství a smyslu pro řešení každé nepodstatné maličkosti, se ale z panny často stává workoholik, který s prací nedokáže přestat. Každý detail se snaží panny dotáhnout k co největší možné dokonalosti a ze všech věcí se snaží za všech okolností vytěžit jenom to nejlepší. Jenže zlozvyk, které nutí panny k tomu, že musí být vždy všechno dokonalé, jim bere spoustu času i sil. Panny se proto musí naučit alespoň občas zvolnit a dopřát si také relaxaci nebo čas strávený s rodinou nebo svými koníčky. Jedině tak se mohou vyhnout nepříjemných důsledků workoholismu v podobě psychických potíží, zdravotních problémů nebo syndromu vyhoření.

Horoskop: Tato 3 znamení projevují více emocionální síly než ostatní. Nikdy se nevzdávají a neztrácí naději

Býk

Býci patří nejen mezi nejvytrvalejší znamení zvěrokruhu, ale také mezi nejinteligentnější s dokonalými analytickými schopnostmi. Logické uvažování jim nedělá sebemenší problémy. Bývají proto výbornými matematiky, vědci, techniky, inženýry nebo ajťáky či ekonomy. Problém býkovi nedělá ani vedoucí pozice díky jeho vynikajícím vůdčím schopnostem. Spolu s pracovitostí napomáhá býkovi k dosažení naplánovaných cílů jeho houževnatost, nápaditost, ale také oddanost a ambicióznost. Býci nemají v povaze zastavit se, dokud nedosáhnout všeho, co chtějí. A právě proto i tomuto znamení hrozí sklony k workoholismu. Navíc jejich kreativita často přerůstá v obrovské nápady a těžce dosažitelné plány i cíle, které je jen velice obtížné, a někdy dokonce téměř nemožné, splnit. Právě to může vést u býka k vyčerpání, únavě či frustraci a je třeba, aby se býci naučili dopřát si také dostatek relaxace.

Zdroje: knowinsiders.com; pinkvilla.com; heragenda.com
Úvodní foto: pixabay.comDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM