Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Nejslavnější boybandy: Z konkurzu vzešla úspěšná pětice, ve které vyrostl fenomenální Robbie Williams

Avatar photo Pavel Kučera
08. 02. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Ještě na sklonku 80. let, tedy v roce 1989, v Manchesteru vznikl nejslavnější anglický boyband všech dob. Byl vytvořen uměle, stál za ním hudební manažer Nigel Martin-Smith. Ale členové Take That žádní umělí panáčci nebyli, což se celý svět dozvěděl relativně brzy. 

Hudební rekordy: O největší koncert historie se přetahují Rod Stewart a francouzský elektronický mág

Pavel Kučera / 07. 02. 2024

Smith na klasickém konkurzu vybral pětici Gary Barlow, Mark Owen, Howard Donald, Jason Orange a Robbie Williams. Už jejich debutové album Take That & Party (1992) jim v Británii získalo pozornost. Ovšem až jejich druhé album Everything Changes (1993) jim přineslo první číslo jedna v britském žebříčku a obsahovalo několik hitů jako Relight My Fire nebo titulní skladbu. 

V polovině 90. let dosáhli Take That nebývalého úspěchu, zejména s albem Nobody Else (1995), které zahrnovalo megahit Back For Good. A skupina se stala jednou z nejúspěšnějších boybandů své doby v Evropě. V roce 1995 však Robbie Williams fanoušky šokoval svým odchodem na sólovou dráhu, o rok poté se skupina rozpadla. Přesně o deset let později se však – ovšem bez Williamse, který se připojil v letech 2010-2014 – opět probudila k životu.  Zatím poslední album Wonderland vydali Take That v roce 2017. To už ale byli jen tři, od roku 2014 s nimi není už ani Jason Orange.

Neslavnější boybandy: Rozjeté ‘N Sync zastavily sólové ambice Justina Timberlaka

Pavel Kučera / 08. 01. 2024

Sólovou kariéru zkusili rozjet v podstatě všichni členové formace, ovšem o tom, kdo z nich byl nejúspěšnější, se v tomto případě opravdu vůbec nemusíme bavit. Robbie Williams se totiž sólově stal jedním z největších showmanů britské popmusic všech dob. 

Neslavnější boybandy: Mormonští bratři zářili v 70. letech, padesáté výročí pojali jako rodinný sraz u Oprah

Pavel Kučera / 31. 01. 2024

Nejslavnější boybandy: Pod nadvládou despotického otce vyrostl v The Jackson 5 Král popu

Pavel Kučera / 19. 01. 2024

Nejslavnější boybandy: Pětici z Bostonu spláchla vlna grunge, při návratu pobavila fanoušky

Pavel Kučera / 26. 01. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM