Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Neslavnější boybandy: Rozjeté 'N Sync zastavily sólové ambice Justina Timberlaka

Avatar photo Pavel Kučera
08. 01. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Pokud jste viděli třetí pokračování animáku Trollové, které stojí za vidění stejně jako oba první díly, víte, že jeho ústředním tématem je tentokrát boyband. Což je vzhledem k tomu, že hlavní postavu Větvíka (Branch) v originálu mluví a zpívá Justin Timberlake, vlastně docela logické. Při této příležitosti jsme si posvítili na nejslavnější boybandy popové historie. A začneme právě tím, kterým prošel Justin. 

Rok 2023 v hudbě: Světu vládnou ženy v čele s Taylor Swift, Česku dominují rappeři a první tuzemský miliardář

Carlito Brigante / 04. 01. 2024

Město Orlando na Floridě stvořilo dva nesmírně slavné boybandy. Tím prvním jsou Backstreet Boys. A druzí byli ‘N Sync, které tvořili Justin Timberlake, JC Chasez, Chris Kirkpatrick, Joey Fatone a Lance Bass. Skupina začala získávat pozornost nejprve v Evropě, ale jejich skutečný průlom přišel v roce 1998 s vydáním eponymního alba. To obsahovalo hity jako Tearin’ Up My Heart nebo I Want You Back. 

Jejich následující album No Strings Attached (2000) se stalo jedním z nejrychleji prodávaných alb v historii a obsahovalo megahity jako Bye Bye Bye a It’s Gonna Be Me. Další deska Celebrity (2001) ale také byla velmi úspěšná. 

Hvězdy 90. let: Okatá kráska Natalie Imbruglia si prošla pitím i depresemi

Pavel Kučera / 09. 10. 2023

I přesto, že ‘N Sync zažívali obrovský komerční úspěch, rozhodli se v roce 2002 vyhlásit pauzu. Justin Timberlake již měl sólové ambice, a to vedlo ke spekulacím o rozpadu skupiny. A vzhledem k tomu, že Justin dosáhl jako sólový umělec mimořádného úspěchu, skupina se fakticky rozpadla. I ostatní členové nastartovali své vlastní projekty. 

Unikátní žebříček, který nemá v historii obdoby: 50 nejlepších českých desek všech dob

Radek Bureš / 20. 12. 2023

‘N Sync se od té doby párkrát při různých příležitostech zase spojili. A každý návrat vyvolal nadšený ohlas fanoušků. Vzhledem k tomu, co je uvedeno v úvodu článku, proběhl poslední reunion ‘N Sync nedávno. A to právě ve animáku Trollové 3, do kterého dokonce připravili zbrusu novou píseň Better Place. A vyvolali šuškandu o možnosti, že bychom se mohli dočkat i celého nového alba. Joey Fatone to nevyloučil, ale ‘N Sync se podle něj dají dohromady jen za podmínky, že se přidá i Justin Timberlake. 

Justin Timberlake není jen zpěvák: Poznejte všechny tváře hvězdného oslavence

Pavel Kučera / 31. 01. 2023

Prorazila už debutem, album s hvězdným producentem jí přineslo obří slávu: Nelly Furtado je ale už šest let v důchodu

Pavel Kučera / 13. 12. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM