Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Neslavnější boybandy: Mormonští bratři zářili v 70. letech, padesáté výročí pojali jako rodinný sraz u Oprah

Avatar photo Pavel Kučera
31. 01. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

The Osmonds byli podobným případem jako The Jackson 5. Jeden z nejslavnějších boybandů 60. a 70. let totiž také tvořilo pět bratrů. V tomto případě Alan, Wayne, Merrill, Jay a Donny Osmondovi z Utahu, přičemž všichni pocházeli z mormonské rodiny. Skupina začala vystupovat na místních akcích.

Hudbu k Šíleně smutné princezně složil už jako teenager: Jan Hammer má doma i Grammy za seriál Miami Vice

Václav Šilpoch / 25. 01. 2024

Průlom přišel v roce 1962, když byli hosty v televizním pořadu The Andy Williams Show. Větší popularitu si získali poté, co podepsali smlouvu s nahrávací společností MGM Records. Jejich první velký hit přišel v roce 1970 v podobě písně One Bad Apple, která vyšplhala až na vrchol hitparády Billboard Hot 100. Stejný výsledek se bratrům podařil i v Kanadě, úspěch zaznamenali i ve Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu, kde pronikli do Top 40. 

A velkým hitem se stala i skladba Love Me For A Reason, kterou v 90. letech přezpíval i irský boyband Boyzone. The Osmonds ale nebyli žádná ořezávátka, kromě zpěvu dokázali výborně hrát na hudební nástroje a v řadě písní se přímo sami doprovázeli. Do kapely postupně proniklo osm z devíti sourozenců včetně sestry Marie. 

V druhé polovině 70. let se od popu odkláněli ke country a jejich kariéra postupně vadla. Jak už to bývá, členové se později dali na sólovou dráhu, přičemž nejúspěšnější z nich samostatně byl patrně Donny, který je dodnes v USA vnímán jako velká mediální osobnost. Bratři (a sestra) se ještě občas dají dohromady při různých příležitostech. V roce 2007 rodina naplánovala sraz svých více než 120 členů k 50 letům v showbyznysu v The Oprah Winfrey Show. Nakonec, vzhledem k tomu že jejich otec George zemřel jen několik dní před natáčením, se rodina rozhodla účastí v pořadu vzdát otci rodu hold. Vysílání proběhlo v den jeho pohřbu. 

Nejslavnější boybandy: Pod nadvládou despotického otce vyrostl v The Jackson 5 Král popu

Pavel Kučera / 19. 01. 2024

Nejslavnější boybandy: Pětici z Bostonu spláchla vlna grunge, při návratu pobavila fanoušky

Pavel Kučera / 26. 01. 2024

Neslavnější boybandy: Rozjeté ‘N Sync zastavily sólové ambice Justina Timberlaka

Pavel Kučera / 08. 01. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM